Firma care sa se ocupe de obtinerea unor acte

Firma care sa se ocupe de obtinerea unor acte | Autor: msl1

Link direct la acest mesaj

As avea nevoie de un act de la ministerul sanatatii "certificat de conformitate" dar problema mea e ca nu ma pot duce personal sa il scot, si ma intrebam daca exista vreo firma in Bucuresti care se ocupa cu obtinerea unui astfel de act? As putea sa trimit procura de aici dar eu personal nu pot merge;(este riscant sa imi dau datele personale unei astfel de firme?)
Multumesc pt orice raspuns/idee!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Nu stiu daca ai familie in tara sau un prieten/o prietena in care sa poti avea incredere; eu mai degraba as face un "Power of Attorney" ptr. membri din familie/prieteni, decat unor necunoscuti, firma sau nu.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Nu am pe nimeni nici familie nici prieteni ca iti dai seama ca daca aveam nu mai intrebam de firma....doar mama a ramas nu este in bucuresti si nici nu se poate deplasa ca e batrina si bolnava; CELE 2-3 cunostinte care mi-au ramas in tara ( ca nu le pot numi prietene) nu ar face o asemenea deplasare pt mine nici sa le platesc cit o firma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Of. Atunci, nu stiu. Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Stiu ca sunt firme care duc/aduc actele de la ambasade de la Buc. Poate cu o firma din-asta? Daca vrei, o sa o intreb pe sora mea ce fel de firma e asta, ca si ea cu ei a trimis actele la Bucuresti ptr. viza de Canada.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

cand ama avut nevoie sa imi apostilez diploma si sa o atestez la o ambasada in Bucuresti am gasit pe net firma "apostille.ro"; este cam scump insa a fost mult mai ieftin decat daca ma deplasam eu de la mii de km, plus timpul pierdut cu alergatura; am trimis diploma prin posta, ei s-au ocupat de tot si mi-au trimis-o inapoi cu totul efectuat. N-a fost nici o problema. iti urez sa ai bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

As avea nevoie de un act de la ministerul sanatatii "certificat de conformitate" dar problema mea e ca nu ma pot duce personal sa il scot, si ma intrebam daca exista vreo firma in Bucuresti care se ocupa cu obtinerea unui astfel de act? As putea sa trimit procura de aici dar eu personal nu pot merge;(este riscant sa imi dau datele personale unei astfel de firme?)
Multumesc pt orice raspuns/idee!


Nu este riscant. Doar ii imputernicesti strict pentru ce ai tu nevoie (reprezentare) deci nimic spectaculos.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Multumesc pt raspunsuri!
Nu am nevoie de apostila, ce am nevoie e sa se deplaseze cineva la min sanatatii sa depuna actele pt mine si sa imi scoata certificatul de conformitate si sa mi-l trimita; inca nu am gasit o firma care sa se ocupe de asa ceva; daca cineva stie vreuna va rog sau orice idee e binevenita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

eu zic sa intrebi la aceasta firma, prin telefon sau pe e-mail; s-ar putea sa faca si asta. Datele lor de contract le gasesti pe net.

Uite aici:
http://www.apostile.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Am intrebat la firma apostile.ro cred ca nu se ocupa cu asa ceva nu mi-au raspuns la email;
se poate sa angajez un avocat pt asa ceva? stiti ceva avocat care se ocupa cu "mici servicii" adica nu f scump si faimos si care s-ar baga la obtinerea hirtiei mele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

ma gandesc ca, daca nu presupune si incurcaturi, poate ai noroc si e vreun user din Bucuresti care ar putea sa faca asta pentru tine, evident sa-i platesti taxele care se vor cere pe parcurs; eu as face asta insa nu sunt nici macar in Romania. Stiu cum e cand ai nevoie si nu ai la cine apela...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta i-am sugerat si eu in privat, dar presupun ca nu agreeaza ideea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput