Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Adolescentii (12-18 ani)

Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 50

diuna

1271 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiuna Adauga semn de carte la raspuns Trimite diuna un Mesaj Privat
Da, viviana, e bine ca se descarca. Poate as prefera ca a mea sa planga decat sa nu doarma noptile. Fiecare percepe stresul in felul lui, fiecare se elibereaza altfel. Daca noi, adultii, am mai invatat cum sa-l evitam si cum sa-l dezamorsam, pentru ei este, de fapt, prima mare incercare. Eu am fost altfel in fata acestui examen. Fata mea e altfel. Nici nu incerc s-o conving de ceva, o las in ale ei, mi-e teama ca as putea s-o ingrijorez...E greu sa fi si parinte, dar si copil. Deci...bafta tuturor, maine e prima zi!

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Am vorbit si cu profa ei de romana si mi-a spus si ea ca foarte bine ca a plans petru ca si-a eliminat stressul.
Am rugat-o si pe ea sa mai discute cu donsoara sa o incurajeze.
E foarte sensibila.

Acuma e vesela si topaie pe afara cu prietenii.
Pare lipsita de griji.

Doream sa iesim azi, undeva, toti trei insa ea a preferat altceva.

Pentru maine dimineata avem instructiuni clare:
- fara lugulugu
- fara incurajari
- fara pupice
- fara sa o conducem la scoala sau sa stam pe acolo
- fara intrebari dupa
- nu avem voie sa-i spunem sa fie atenta, sa dea ce are mai bun
Trebuie sa ne comportam cat mai rece + ca si cum ar fi o zi obisnuita.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput
Mercedes
Mercedes

3777 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mercedes un Mesaj Privat
Succes tuturor!

Am tras cu ochiul la voi, am citit tot ce ati scris desi noi mai avem inca doi ani de gimnaziu, sa stim ce ne asteapta...
Mergi la inceput

diuna

1271 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiuna Adauga semn de carte la raspuns Trimite diuna un Mesaj Privat
@vivianaaaaaa, avem aceleasi reguli.... In special cea cu concentratul pe subiect, sa se adune, sa gandeasca de trei ori, sa nu iasa din sala etc.. Nu avem voie DEJA sa discutam despre asta.

Oare ce le da? Intrebarea asta era pe buzele tuturor "pe vremea noastra", mai stiti?

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Cine stie ce le da?
Le poate da argumentari sau caracterizari de perosnaj sau rezumat. Compunerea e sigura.
La gramatica le poate da ceva simplu sau ceva foarte greu. Aici se pierd in general puncte mai ales la sintaxa frazei - daca ai gresit subrodonata ai pierdut 6 puncte.
Si ceea ce este mai important: redactarea lucrarii. Castiga sau pierde si aici niste puncte.

Am fost sfatuiti sa aiba la ei:
- apa
- dropsuri (mai bune decat ciocolata)
- sa vina mancati, sa nu bea lapte dimineata.

Sa nu aiba la ei sub nicio forma telefoanele mobile. Oricum ii cauta de ele si le lasa altundeva.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput

diuna

1271 Mesaje
Apa in sticla neetichetata.

Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
La noi e liniste.
Sa vedem de maine ce va fi.
Bafta tuturor!

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Sa fie!

Bafta tuturor si de la mine.
Un somn linistit va doresc.
Am sa tin pumnii stransi pentru toti copiii.
Doamne ajuta!

vivi
Mergi la inceput
cosmi1975
cosmi1975

3924 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicosmi1975 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cosmi1975 un Mesaj Privat
mda...

eu sper ca maine sa se concentreze si sa dea tot ce poate mai bunca munca pe care a depus o sa nu fi fost degeaba

Bafta tuturor si sa speram ca ne vom bucura cu toatele

Doamne ajuta!!!!

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Mergi la inceput
grati.ela
grati.ela

4897 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite grati.ela un Mesaj Privat
Mult succes copii! Rabdare si tutun, parinti! Indiferent ce vor face maine, mai exista o proba asa ca fara trac, doar concentrare maxima.

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur
Mergi la inceput
Pag. din 50 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com