Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mai sunt 3 zile.

I-a chemat la scoala la 8.15 - 8.30. Le-a spus ca dupa 8.30 nu se mai permite accesul in scoala.

Or zis ca cel mai probabil examenul va incepe la 10.
Insa voi afla mai multe amanunte azi dupa ce se intoarce de la scoala de la pregatire.

Scoala fetei este scoala de unde se preiau subiectele sigilate. Depinde de ora la care vin subiectele de la inspectorat si timpul pe care il vor avea profii desemnati sa duca subiectele la scolile lor.

Apoi subiectele vor fi trase la xerox pentru fiecare copil in parte.

Nu au voie in clasa cu telefoane mobile si alte aparate.

Au voie sa aiba sticle cu apa si ni s-a sugerat sa nu le dam sucuri caci sunt diuretice si sa nu iasa de prea multe ori la toaleta.

Rufus e mai bine sa nu stii, sa nu-ti faci probleme. Ca mine.
Mie mai imi spun profii ei de meditatii una alta.
Ca de exemplu ca i s-au sters multe din cap si au intrat in panica.

Are emotii.









--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Deci e oficial. Asa cum ati zis voi.
Examenul va incepe la ora 9.00.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Sa aveti bafta, toti cei cu exemene anul acesta!

Noi avem anul viitor, dar mi-e teama de acum, iar citindu-va pe voi, ma gandesc cum voi fi eu anul viitor. Emotii mari pentru noi, parintii. Probabil ca si pentru copiii e la fel, dar noi le simitit altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Citat:
citat din mesajul lui isabela

Sa aveti bafta, toti cei cu examene anul acesta!

Noi avem anul viitor, dar mi-e teama de acum, iar citindu-va pe voi, ma gandesc cum voi fi eu anul viitor. Emotii mari pentru noi, parintii. Probabil ca si pentru copiii e la fel, dar noi le simitit altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

e pe calculator de azi dimineata,dupa ce a fost la serbarea de sfarsit, nu ca ar avea motive.
nu invata nimic,dar nimic.inca nu se decide daca sa faca la roamana sau la matematica si cum e greu sa ia o decizie asa mare,procesul decizional dureaza o zi intreaga.
cel mai rau e pt ai mei,dupa 3 fete cap de afis la panoul de onoare.
ei sunt in stare de nervi gata sa explodeze.el e clamitatea intruchipata! sor-mea,adica maica-sa, e la un click distanta de spitalul de nebuni.eu si sora mea geamana am dat deja like.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mai sunt 2 zile.

Cred ca cele mai grele zile or sa fie cele de asteptare a rezultatelor.
Deja am trecut in partea de relaxare. Cum o fi o fi.

Pe 29 iunie se afiseaza rezultatele pana la ora 14.
Tot pe 29 iunie se depun si contestatiile.
Se mentine programul asta?

Nu de alta dar pe 30 iunie sutem invitati la munte. Si tare as merge.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

nu am mai intrat pe forum de mult timp, dar asta e o ocazie...si noi suntem in aceeasi situatie, cu 2 zile pana la examen.. Fiul meu este in Vianu din clasa a 5 deci aspiratiile sunt aici. daca nu e sa fie Vianu habar nu am unde sa ne ducem. sunt diferente atat de mari intre ce a facut el pana acum si celalalte optiuni incat...nu avem niciuna clara. a dat si el examenul de engleza la Iorga. l-a luat cu 94. am citit aici ca 95 ar fi fost cel mai mare punctaj. era si un 99 pe lista, l-am vaut eu. un 96, 95 al prietenului lui fi-miu si 2 94. dar nu conteaza. ca nu le foloseste la nimic punctajul. important e sa il ia. cu toate ca al meu s-a dus la examenul acela ca sa scape de latina in aceea zi :D. disperarea mea e ca anul asta sunt mai putine locuri peste tot deci creste media ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

S-ar putea sa fie mai putini copii fata de anul trecut.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

sunt cam 13.000 in bucuresti. plus ilfov ca multi vin la licee din bucuresti. cam la fel ca in anii trecuti. din ce am auzit in iarna cand fiecare scoala a depus ceri pt planul de invatamant erau clase de 30 acum cand a aparut brosura sunt de 28. si s epare ca e o smecherie pentru reducerea normelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

rezultatele nu se afiseaza pe 4 iulie? sau sunt eu defazata :)

Mergi la inceput