Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Stiu ca nu este lcoul si momentul postarii acetei rugaminti, dar, am nevoie de aceasta carte: "Hronicul si cantecul varstelor" de Lucian Blaga si nu reusesc sa fac rost de ea. Am incercat pe net, dar nu mai exista in stoc.
Ma puteti ajuta? Le-a fost data la scoala, ca si jurnal de lectura de vacanta, plus de analizat la gramatica ceva din ea.

Multumesc

Bafta in continuare va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

isabela,posteaza la discutii generale.

9 e o nota f buna.
stiu,daca vrei Vianu nu e,dar eu cred ca oamenii vor fi indulgenti.
conteaza mult la portretul prietenului exprimarea.in joc de fapt sunt cele 12 puncte la aspectul general al lucrarii.eu zic ca alea-s cele mai importante,pt ca pot urca nota mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa ca zic si eu Doamne ajuta!

Noi la mate stam mai asa de aia fata se baza mai mult pe romana.
De dimineata nici nu ma pot gandi la altceva. Decat la nota.
Zambesc pe dinafara si pe dinauntru fierb in suc propriu.

Azi fii-mea a cerut meditatii de urgenta la mate. Zis si facut.
Numai ca profa are azi grija de nepotica de 7 luni.
Nevrand sa o lase pe fii-mea, ma voi transforma eu in babysitter.




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

viviana,succes!
rufus,la voi ce vesti sunt?

eu fierb la propriu. deja e posibil ca lucrarea lui sa fie deja corectata.
cand ma gandesc,deja tremur.
off,asta e,daca mi-a zis ca-s matusa preferata, m-a atentionat ca se fac numite sacrificii din partea mea pt statutul asta.

ce le dati sa pape?
el e canalizat pe nutela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

cu subpuntul ,, valorificand textul,,...nu cred ca este obligatoriu sa dai citate parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am baremul si acolo scrie negru pe alb: un citat/2 p, doua citate/4 p, niciun citat/0 p, adica din 12 p ia 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Era necesar sa nu schimbe mesajul propozitiei deci nu erau dubii. Aici e un joc al profesorilor care nu stapanesc materia si nu al copiilor...petitie pentru ce?????

Succes maine la mate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

gratiela, pot spune cu mana pe inima ca,din pacate, am avut colegi ,chiar in catedra de limba romana, care nu cred ca ar fi luat 5 la evaluare.
de ex, nepotelului meu i-a dat la teza sa scrie comentariul la nuvela Popa Tanda, luat de pe internet.
un alt copil care a dat bacalaureatul olimpicilor, a facut la meditatii numai comentarii luate de pe internet.
am auzit la ex colegii mei formulari de genul:lui tata, trebuieste........no comment.
da, sunt si dascali minunati si DA, sunt ff multi incapabili sa ia un examen serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Histamina baremul spune asa....sus#355;inerea opiniei formulate prin dou#259; argumente, valorificānd textul 4p / sus#355;inerea opiniei
printr-un singur argument, valorificānd textul dat 2p / īncercare de sus#355;inere sau de argumentare,
f#259;r#259; valorificarea textului 1p....


eu nu vad ca scrie citate, dar tu daca ai fost si la corectura se poate ca eu sa ma insel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

argument valorificand textul dat= citat

Mergi la inceput