Bravo Delia!Bun venit Laila! Piersicute2012(42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Mai fetelor dar unde ati plecat toate ?

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Laura sunt prin zona, am culcat pitica. Asa este la Ana am facut fiv dupa 7 ani de tratamente si analize in care nu au reusit sa stabileasca cauza infertilitatii. Faptul ca am ramas acum fara niciun tratament e un dar de la Dumnezeu la care sincer nu mai speram.
Fleur sunt de acord cu tine prefer sa previn decat sa regret mai tarziu, mai ales ca traim in alta epoca cu alte cond.Aruba ai dreptate si noi incercam sa ii dam fetitei, atat cat putem produse de la tara- carne, oua, branza sau din cele bio, sucuri numai fresh-uri. Nu reusim mereu dar macar incercam sa aiba un regim cat mai sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ada ce face campionul nostru?.Dar tu?

Fleur ai scapat cu bine de ultima zi de munca? Sper sa te bucuri de linistea acestor zile fiindca dupa ac.vei avea nevoie mai ales ca vei fi singura cu bebe acasa.

Tamys ma bucur ca ai dat un semn de viata, stai linistita nu te sterge nimeni din lista.

Muraturica cum mai este acasa, mai bine?

Felicitari fetelor care au fost la eco si au primit vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria0408

Laura sunt prin zona, am culcat pitica. Asa este la Ana am facut fiv dupa 7 ani de tratamente si analize in care nu au reusit sa stabileasca cauza infertilitatii. Faptul ca am ramas acum fara niciun tratament e un dar de la Dumnezeu la care sincer nu mai speram.



Doamne ce frumos ! Cred ca nu exista bucurie mai mare , cand vrea Doamne Doamne .... face El o minuneeeee ... de mai mare dragul .
Sa va aduca puiutii numai bucurii

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Hop si eu dupa o seara de emotii. Tocmai am revenit de la urgente. Am inceput sa am contractii cam la 5-8 minute de pe la 6, am vb cu medicul pe la 7 si a zis ca daca nu trec intr-o ora sa vin la spital. Contractiile au continuat, am mers, dar totul era in regula - colul inchis, bebe binemersi transversal, mi-au facut apoi test nonstress si a iesit binisor, asa ca mi-a bagat un cocktail de calmante in popou si m-a trimis acasa. Inca mai am usoare contractii, dar dr a zis ca ar trebui sa imi treaca peste noapte ( el voia sa ma tina acolo peste noapte, dar nu am vrut - oricum nu era musai, ca atunci nu comentam).
Sper sa nu mai am contractii dimineata si sa ma intorc cu coada intre picioare la el si sper sa dorm bine.
, noapte buna

30+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Iuli bine ca s-a terminat cu bine pana la urma si totul este in regula cu BB , dar contractiile au fost dureroase ?

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Iuli,bineee ca nu a fost mai rau...offf.sper sa scapi de ele si sa dormi binee....o noapte usoara tuturor,sa ne citim de bine de dimi....pupici

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Gata cu serviciul, uraaa!
Bineinteles seful nu s-a abtinut sa imi dea un ultim proiect de facut de am muncit pe branci pana la sfarsitul programului... asa sa simt ca plec in concediu...
Dar au fost si momente dragute, o colega m-a invitat din partea companiei la masa de pranz, am primit si un cadouas, mi-am luat ramas bun de la toata lumea, ma rog.
De acum voi incerca sa ma odihnesc, desi prin casa mai am chestii de pregatit si cateva cumparaturi de facut.

Laura, felicitari pentru eco, Andrei e un "elev" model cu 10 pe linie, s-o tineti tot asa!

Maria, m-a impresionat povestea ta. Si la mine bunul Dumnezeu a facut o minune, ingaduindu-mi sa raman insarcinata cand nu mai speram si ma gandeam deja la modul cel mai serios la adoptie.

Iuli, ce-i cu contractiile astea, n-ai voie inca! Au fost dureroase de te-au speriat asa? Ai facut efort sau alte nebunii? Sper ca dormi linistita acum si sa nu se mai repete decat la termen, ok?

M-ati innebunit cu prajiturile voastre, fac si eu maine dupa ce iau fructe de la piata, la niste caise ma gandesc sau visine ca-s acrisoare.

Porumbita, cum mai stai cu glicemia? Ai mai consultat un alt dr., ai luat vreo hotarare cu insulina?

Ne auzim maine.

36 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Pregatesc de pe acum cafeluta.
Maria, sunt prin zona. E mai bine acasa.
Noptile incep sa fie groznice ca ma dor toate si obosesc de cat ma foiesc sa pot sta confortabil.
Laura, distractie placuta. Sunt invidioasa, bineinteles.
Fleur, a venit in sfarsit si vremea ta sa nu mai mergi la munca.
Iuli, ma bucur ca esti bine.
Ce fac piersicutele noastre luptatoare?
Va pup si va doresc un weekend minunat.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Muraturica, multumim de cafea...eu chiar acum o savurez.

Fetelor, si eu de 2 zile am inceput sa am niste contractii, de intensitate mica, mai ales cand stau in picioare. Cred ca bebelina apasa pe colul meu cerclat. Ieri am tras o sperietura zdravana, eram in oras, cu masina, si m-au luat contractiile. Am fugit repede acasa, si repaus total la pat.

Acum, de dimineata, iarasi am simtit dureri,si m-am panicat din nou. Eram in pozitia sezut, in pat; m-am intins la orizontala, si m-au lasat durerile.
Bebelina trebuie sa mai stea in burtica, ar fi prea devreme sa se nasca acum. Insa, cum o vrea Doamne Doamne.

Fetelor, cele care nasteti in clinici de stat, v-ati gandit cat dati la medic, anestezist? Eu habar nu am ce tarife se practica.




32+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput