Pierderea identitatii

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai e bine sa fi furioasa. Foarte bine. E normal. Trece si asta. Dar du-te mai departe pe drumul tau. Nu veni inapoi.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eu o inteleg.Stiu ce greu este sa te impaci cu o situatie care te afecteaza profund.Mie mi-a trebuit un an sa depasesc faza de furie,acum sunt spre acceptare(cauza e alta desigur)...e greu si in momentul asta fata asta nu intelege ce e greu sa repete..pica prost repetatul asta din cauza ca daca nu ni se intampla noua nu exista...nu e asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Nu a spus nimeni ca nu exista.
2. Am precizat intr-un exemplu ce se poate intampla daca faci de 1.000 de ori acelasi lucru fara sa iesi din cerc.

Atat.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ok,ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu tin sa am dreptate. Este doar opinia mea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iar ce am spus eu mai sus e opinia mea.Tu fiind barbat nu ai cum intelege femeile complet,probabil in mintea ta nu intelegi cum un barbat poate sa se poarte asa cu o femeie...si nu intelegi o chestie tipic femeiasca..sa repete aceleasi lucruri vaicareli,zi-le cum vrei ca sa atenueze socul lor.Un fel de desensibilizare.E cumplit dar e parte a vindecarii.Stiu ca unii nu suporta vaicareala dar.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

apropo de ce spunea Ileanna cu cateva pagini in urma , ca nu apuc sa citesc tot , dar tin sa spun ca experienta aceea m-a schimbat mult , atunci credeam ca in rau insa cu timpul am vazut altfel lucrurile , am devenit mult mai stapana pe mine , nu am mai fost credula ca pana atunci , am invatat ce sa apreciez cu adevarat la un barbat , am invatat ca sunt momente cand e mai bine sa tac , sa vorbesc cand apele sunt calmate , sa recunosc inca de la primul semn un barbat nepotrivit... si lista ar fi f lunga , deci , draga mea , furia va trece , iti vei da seama ca a fost doar o etapa in transformarea ta intr-o femeie adevarata , asa ca lasa-l in urma , o sa fii uimita cat de repede vei invata sa te bucuri de viata fara el . Spun repede pt ca tu cu el nu ai fost fericita , afost doar o iluzie , e de ajuns sa te trezesti un pic la realitate si vei vedea cat de bine e fara el.
Aaa si inca ceva , stii ce mi-a spus mie un prieten la un moment dat cand eu ma plangeam pe toate cararile cat de mult rau imi face x dar totusi il iertam iara si iara ..?? mi-a spus ca probabil merit ceea ce imi face de il iert mereu , mereu ... m-a suparat tare vorba asta , mi-a dat insa mult de gandit si am inteles-o intr-un final .. sper sa o intelegi si tu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alm@ spune:

Stiu k ma plang f mult, insa asta chiar ma ajuta, sa simt toate lucrurile pt care sunt furioasa, deoarece iert usor...mereu tind sa cred k oamenii sunt mai mult buni decat rai si mereu sunt dezamagita...

Relatia asta a fost un total soc pentru mine , pt k stiu cat l-am iubit si cat l-am ajutat neconditionat, insa nu ma asteptam sa primesc inapoi lucruri rele.

Da, ai dreptate Marius, asa e logic sa faci, sa treci mai departe imediat fara drept de apel... insa practic e greu. Am zis acum doar furia ma indeparteaza pt k nu o pot controla, insa restul sentimentelor si felul in care ma simt sunt aceleasi. Am trecut peste negare, astept sa vina acceptarea si iertarea fata de el si propria persoana. Nu imi este indiferent k m-a ranit prea mult, imi este greu sa-l iert sau sa ma iert...

Stiu ca , candva am facut tot ce puteam k sa fie ok intre noi, mai tarziu m-a iveninat atat de mult inkt am facut k el, m-am purtat oribil...

Urasc faptul ca sunt persoana care mi-a tot repetat el k sunt si nu-l pot ierta stiind k l-am iubit si am fost mereu langa el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Repet intrebarea la care nu ai dat un raspuns:

Ce vrei sa faci concret maine?

Unde maine inseamna a doua zi, a treia zi a patra zi... a 30-a zi....a 50-a zi.

Numai sa nu incepi din nou cu ceea ce ai facut deja ieri, azi...

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@eumada -
1. Sper ca nu te astepti sa ma comport altfel decat asa.
2. Faptul ca cineva nu se vaicareste nu inseamna ca este insensibil.
3. Cunosc femei (si nu una, doua) din anturajul meu care ultimul lucru ar fi sa se vaicareasca. No way! Mai bine moare decat sa faca asta. Acum nu inseamna ca toti suntem la fel. Insa avem o problema. Viata merge pur si simplu mai departe indiferent daca ne vom vaicari sau nu. Daca decidem sa ne vaicarim 10 zile de exemplu in loc de 2, cele 8 zile de vaicareala vor fi iremediabil o pierdere strict personala. Nimanui n-o sa-i pese si soarele se va incapatana sa rasara de la est si sa apuna la vest. Pe bune!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput