Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gianina1983

Ziua buna lume.
Fetele eu am o problema si nu stiu cum sa o rezolv,pana acum iam testat fetei gusturile de fructe cu cele la borcanase dar gata deacum ii fac eu in casa intrebarea e cum dumnezeu fac eu piure din mar,mango proaspete ca am incercat de vreo 2ori si am renuntat deoarece is fructe oarecum tari ca si textura si nu se fac piure fin,eu folosesc un blendar dintracela vertical.Am si o razatoare dintralea de sticla dar e cam batrama draga de ea ca e de cand eram eu de varsta Marieisi saraca e cam tocita nu mai da rezultate.
Poop mamici scumpe si pitici dulci

Mami de pisicuta MARIA-ELENA...17ian2012


Si al meu tot vertical este si reusesc sa fac piure de fructe pt ca tai marul/para.. In bucatele f mici. Dureaza putin, dar merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Tot eu...hi hi multumiri Cristina goji(ma lamurit pe fb)sa traiesti mami 100 de ani fara reparatiiam folosit razatoarea sa zicem de parmezan(razatoare din aia cu 4laturi si am folosit partea aceea aspra)plus un minutel blendarul si mia iesit un piure mai ceva ca cel din borcanel pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

cristina,carina,georgia,alik,marisa,ursulet si cine a mai luat-o pe drumul blw va invit aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160974&whichpage=7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anda, niste oameni care nu au studiat multa limba romana dar aveau experienta de viata, au spus "Cate bordeie, atatea obicee"...Revad in link-ul postat de tine controversata banana de la 4 luni! Prietena mea din SUA care a nascut in aceiasi zi cu mine mi-a zis ca-i da copilului banana iar eu m-am "oparit" toata ca-i alergena, cum sa-i dea...Nu stiu de ce dar cred ca treaba asta cu diversificarea e cat se poate de individualizata pe fiecare copil in parte. Si cred ca de data asta chiar voi face experiente pe copil incercandu-le pe toate, pentru ca...zau daca mai stiu cum e corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui gianina1983

Ziua buna lume.
Fetele eu am o problema si nu stiu cum sa o rezolv,pana acum iam testat fetei gusturile de fructe cu cele la borcanase dar gata deacum ii fac eu in casa intrebarea e cum dumnezeu fac eu piure din mar,mango proaspete ca am incercat de vreo 2ori si am renuntat deoarece is fructe oarecum tari ca si textura si nu se fac piure fin,eu folosesc un blendar dintracela vertical.Am si o razatoare dintralea de sticla dar e cam batrama draga de ea ca e de cand eram eu de varsta Marieisi saraca e cam tocita nu mai da rezultate.
Poop mamici scumpe si pitici dulci

Mami de pisicuta MARIA-ELENA...17ian2012


Probabil trebuie alta masinarie, gen blender dar cu putere mai mare , adik sa aibe mai multi W, poate un robot de masina desi si ar fi cam nasol ca treb spalat des , nasol pt ca de obieci rorbotii sunt de dimensiuni mai mari , dc faci de mai multe oi pe zi mancarica Mariei.
Cauta pe net o masinarie de-asta sau intreaba la raionul de electrocasnice, cu blenderul care il ai probabil nu ai cum sa ai rezultatele dorite.

Fetele cu intalnirea nu stiu ce sa fac , nu cred ca ajung maine , dau un raspuns sigur maine dimineata in jur de ora 8,30 aici pe forum, ca nu am niciun nr de tel. al vreunei fete.

Cat despre diversificare m-am hotarat, voi incepe cu legumele pasate, dar nu acum ci dc ma ajuta DD sa am lapte pana la 6 luni abia atunci voi incepe diversificarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Gianina uite www.top-shop.ro/power_press_juicer-703920-p.html br / " target="_blank">http://www.top-shop.ro/power_press_juicer-703920-p.html br / cica stoarce si fructele tari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Anda, niste oameni care nu au studiat multa limba romana dar aveau experienta de viata, au spus "Cate bordeie, atatea obicee"...Revad in link-ul postat de tine controversata banana de la 4 luni! Prietena mea din SUA care a nascut in aceiasi zi cu mine mi-a zis ca-i da copilului banana iar eu m-am "oparit" toata ca-i alergena, cum sa-i dea...Nu stiu de ce dar cred ca treaba asta cu diversificarea e cat se poate de individualizata pe fiecare copil in parte. Si cred ca de data asta chiar voi face experiente pe copil incercandu-le pe toate, pentru ca...zau daca mai stiu cum e corect.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Mi se pare foarte ok concluzia ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Ane iubita eu intrebam de piure nu de sucuri ca eu nu ii servesc suc domniteiiar papa nu ii prepar decat atunci cand ii dau dar am incercat in seara asta sa vad ce imi iese ca de tre sa stiu ce am de facut dimineata cand inca mai visezdar am rezolvat si mersi oricum de link poate e util altcuiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui gianina1983

Ane iubita eu intrebam de piure nu de sucuri ca eu nu ii servesc suc domniteiiar papa nu ii prepar decat atunci cand ii dau dar am incercat in seara asta sa vad ce imi iese ca de tre sa stiu ce am de facut dimineata cand inca mai visezdar am rezolvat si mersi oricum de link poate e util altcuiva

Mami de pisicuta MARIA-ELENA...17ian2012


scz, acu#539; mi-am dat seama de greseala , eu eram cu gandul la sucuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Fete eu dimineata am multe de facut si nu o sa pot intra pe forum asa ca la 10 ma gasiti acolo la pavilionul H...cine vine...cine nu asta e...va pup pe toate...!

Mergi la inceput