Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neata fetele!
La multi ani tuturor bulgarasilor sarbatoriti zilele trecute!

Legat de intalnire: stabilim pt joi dimineata,la ora 10,in Herastrau? Eu as prefera in zona Pavilionului H- Muzeul satului, pt k avem sigur loc de parcare.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, in principiu, DA, mie imi convine.
Lali, ziceai ca esti mai batrana ca mine si Amelia? Pai la cum arati, lejer trebuie sa mai faci unul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Felicitari pt intalnire!! Sunteti frumosi TOTI, si mamici si bebelusi!



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!!!!
Ioana-Andrada bulgaras de shoareku
Antonia Camelia bulgaras de bubbles21

Frumoase mamici si bebelusi si mai si la Timisoara!

In capitolul trecut vorbeati de sfaturile in contradictoriu de la medici familie vs medici pediatri.
Duminica in parc o fetita de 9 luni a pus ochii pe Alexandru. Povestind cu mamica programul de masa imi spune ca pediatra copilei i-a recomandat sa-i scoata masa de noapte de la 2 luni pacalind-o cu ceai sau apa. Motivul ar fi fost ca se va ingrasa foarte tare daca mai mananca si masa de la 03:00. Fetita a fost alaptata doar 5 saptamani dupa care a papat formula. S-a nascut cu 3100g si in prima luna a luat 1200g si in luna a doua 1000g. Ceea ce mie mi se pare foarte bine.
Si imi povestea mamica cum i se rupea inima noaptea cand plangea fetita si ea trebuia sa o pacaleasca cu un pic de apa sau ceai si sa o adoarma la loc (cam 3 saptamani a facut asta).

Nu pot sa consider ca am experienta, este primul copil, dar citesc intreb si trag concluzii si de cele mai multe ori ma las purtata de instinct sau aleg o cale de mijloc.
Asa ca, uneori avem nevoie de un gram de intelepciune!

Aerlilian si la mine a venit la 10 zile dupa ce nu am mai avut laptic (eu sunt la al 3-lea CM).

Sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

SI noi venim la intalnire !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Buna ziua fete dragi!

Cu scuzele de rigoare nu am recuperat decat cateva pg din cap asta, nu am vazut calc de vineri si azi mi-e greu sa le fac pe toate.

Am facut primul gratar la casa, foarte frumos, inca nu ne-am mutat, dar ne-a batut neica un vant. Cea mica a stat mai mult in casa, somn.

Mihacor bine ca ai dus sotul la spital si e ok cu durerile alea. Uite caz la sotul meu la spital barbat 33 de ani, infarct, nu si-a dat seama dureri in piept care iradiau in brate, a luat aspirina, pana la urma a facut stop, resuscitat, 2 luni coma si in week-end s-a stins sarmanul. Greu tare pentru familie si pentu dr., i-au tinut aparatele desi creierul era mort de 2 luni.

Ma bucur ca ati inceput diversificare pe ici pe colo.

Fetele din TM , slabute toate si bebeloii falcosi

Ce suparata eram pe socrela si acum cine a stat dim cu cea mica? Ea si eu am piscat-o la cabinet nitel. Stress maxim pentru mine. S-a trezit dar nu a plans asa ca maine repet experienta, am putintica treaba si imi face bine iesirea desi ma tine in spate cand ma gandesc la ea.

Va pup si va urez spor la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multe lunite frumoase!!!!
Ioana-Andrada bulgaras de shoareku
Antonia Camelia bulgaras de bubbles21

Frumoase mamici si bebelusi si mai si la Timisoara!




LML si de la noi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna dimineata fetele!

Noi ne-am simtit foarte bine la intalnire, mai putin la final cand Vladut nu vroia sa pape si nu avea stare. Cum l-am pus in masina si am plecat a fost liniste...ce bine ca mai exista totusi drumuri cu gropi Dar acasa a papat fara sa respire, il tot opream ca se inneca. E posibil sa nu ii fi placut sa pape in parc, noi fiind prima data in situatia asta
Gasca noastra de baieti e super, fiecare cu personalitate, evident...dar sociabili si zambareti. Ne-a placut tare mult si abia asteptam urmatoarea intalnire.

Lali, un zbor placut sa ai! Sa aveti grija de voi!

Fetele care alaptati exclusiv, e normal oare sa nu faca bb kk 5 zile? La noi erau 3,4 pe zi dar acum suntem deja in a 6-a zi fara kk. Nu mi se pare ca are burta tare, in schimb face niste partzuri cateodata de ma intoxica si il deranjeaza si pe el. Nici de asimilat prea mult in perioada asta nu mi se pare.Am incercat aseara sa-l stimulez cu termometrul si sa ii fac masaj la burtica, dar pana acum nici un rezultat. Oare sa recurg la supozitor?

Am pus si eu 2 poze de ieri pe picasa.

O zi frumoasa sa aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Dari, eu ii puneam supo daca nu facea a 4-a zi (cand era alaptat exclusiv). Nu sunt pro supo, dar...

Anca, sa va fie de bine gratarul la casa noua!

Alexa, de acord cu tine!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Mie mi se par cam multe zile. Eu nu o lasam mai mult de 2 zile pe a mea. Ii bagam jumatate de supozitor cu glicerina.
Foarte frumoase pozele de la intalnire.

Mergi la inceput