Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Buna fetelor,

Ma bucur ca s-a deschis acest topic chiar il asteptam
am trimis un email cu istoricul medical acum cateva zile la Acibadem dar inca nu ne-au dat niciun raspuns, inca mai asteptam...suntem tot cu OATS si deletii ale cromozomului y, ambele MTHFR heterozigote, PAI 1 pozitiv heterozigot si presupun ca doar IMSI ne-ar putea ajuta, am auzit numai de bine despre dr. Tayfun si despre clinica si imi pun toate sperantele in aceasta echipa si in plus avem avantajul ca nu e nevoie sa platim cazare,avand rude apropiate care au o locuinta acolosi astfel putem scuti niste banuti.

sa auzim de cat mai multe burtici a la Acibadem si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Am vrut sa raspund mai devreme,dar pitica nu mi-a dat ragaz.
Scriu aici detalii legate de traseul dintre partea europeana a Istanbului(centru) catre partea asiatica(clinica) pt cele care vor dori sa se cazeze in apropiere de Marele Bazar sau de renumitele moschei.Noi luam tramvaiul catre Eminonu sau faceam o plimbare de aproximativ 30 minute pana in acest punct.De la debarcaderul din dreapta luam un vaporas catre partea asiatica a Istanbulului(Kadikoy).Cum ajungeam ,din stanga pier-ului luam minibus chiar pana la spital.Tot drumul asta de pe partea europeana pana pe cea asiatica dureaza cam o ora si jumatate,insa e simplu de ajuns si chiar e o placere.
Parca am vazut o intrebare legata de costul monitorizarilor.E inclus in pretul FIV-ului,eu am platit cu totul 2300 euro,incluzand orice presupune FIV-ul(monitorizari,punctie,IMSI,ET,congelare),desi ma asteptam la o suma mai mare,caci aveam lista lor care o aveti si voi,totusi atat am platit eu acolo.Eu nu am facut endometrial injury,dar se practica la Acibadem,daca Tayfun considera necesar.
elberth,te sfatuiesc sa mai astepti putin raspunsul,e posibil sa dr sa fie in concediu sau la vreo conferinta.Daca nu primesti totusi in vreo 2 sapt niciun semn,atunci mai da un forward la mail.Cateodata ei raspund mai greu si pot spune ca e singura problema asta.Trebuie insistat,eu ii mai si sunam sa imi raspunda la mail.
Va pup si daca mai e ceva,va raspund cu placere!Nu stiu daca am sarit peste ceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Turquois sedere scurta.
Loreley cam cat costa toata distractia asta de drum hotel/spital dus/intors?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

vreau_bebel,costa cam 7 euro dus-intors si ai de facut cam 6-7 drumuri la clinica in toata perioada cat stai la Istanbul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumim Lorelei ca-ti faci tp pt noi, ne ajuti enorm.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

hatice e super daca va permiteti un consult inainte, la noi e imposibil sa suportam 2 drumuri. am zis ca daca ii gaseste sotului 2,3 spermatozoizi ok, dak nu revenim in tara si ne vedem de treaba.
Lireley cu masina cam cat faceai de la hotel la clinica. se trece cu bacul in partea asiatica?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Vreau_bebel, exista si Istanbulkart. Poti sa-l folosesti pe toate mijloacele de transport in comun cat si pe ferry cand treci din partea europeana spre cea asiatica sau invers. Folosind acest card calatoria e mai ieftina, pana in doua lire. Transportul in Istanbul e cam scump.


Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Amaradia ne pove in mare experienta ta otomanii? scuze daca ai spus deja si nu am fost atenta

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

pe prima pagina a acestui topic gasiti informatiile despre fiv in turcia (la acibadem)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173395&nm=FIV-Europa55

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

off fetelor, daca pana acum asteptam cu nerabdare sarbatorile, acum abia astept sa treaca sa ne apucam de treaba. ma incred atat de mult in fiv asta... ca si la primul, de altfel. Mi-e teama

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput