Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

"Sultana" Hatice, :D poate ne sincronizam, voi cand vreti sa mergeti?
Oare tre sa avem lire sau e ok cu euro?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

vreau_bebel, intentia noastra este in luna sept.In ideea de a avea suma necesara+concediu.Dar as vrea sa merg la o consultatie in primavara, vreau sa il cunosc pe medic si sa vad care este parerea dansului despre cazul nostru.
Voi pregati un mail cu istoricul nostru medical si vom vedea cum ne programeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Eu in Romania nu am gasit nicodata la banca sa cumpar lire.Plecam cu euro si daca e nevoie, schimbam acolo.Desi mai usor ar fi o plata cu cardul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cu cardul se pierde la schimb. Hatice ai deja programare?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Medicamentele le cumparati de acolo,de la Acibadem,le au ei.Sunt mai ieftine ca in Romania.Se poate plati cu cardul,in lire, euro sau in usd cash.Cred ca cel mai ok este sa aveti euro sau usd si sa schimbati acolo la o casa de schimb valutar in lire si sa achitati cash.Noua asa ni s-a parut mai convenabil.
vreau_bebel,o sa-ti trimit putin mai tarziu traseul pe pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Multumesc Lorelei.
Si eu as vrea sa aflu informatiile despre traseu te rog.
inca nu am programare, lucrez inca la draft-ul pt mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Fetelor trag si eu cu ochiul la topicul asta pentru ca, daca vom mai face vreodata vreo incercare, cred ca Turcia va fi optiunea noastra. Asa ca pana vom lamuri situatia noastra, va urmaresc cu sufletul la gura, va tin pumnii si ma intereseaza toate detaliile.

pentru fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Elbereth sa stii ca si EU plec la drum cu inima stransa ca si sotul la majoritatea testelor a shut azoo, doar de 2-3 ori s-au gasit cativa ametiti, si performanta asta o reusit doar Matei, daca nu o fi mintit

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

vreau_bebel poate veti primi mai multe lamuriri dupa ce vei discuta cu cei de la clinica. Eventual va vor propune alte abordari - am auzit pe cineva povestind ca i s-a propus (tot la turci) punctie/biopsie chiar daca sotul avea OATS (deci se gaseau totusi ceva spermatozoizi in ejaculat).
Noi deocamdata suntem nevoiti sa amanam lucrurile (ne facusem alte planuri, care acum ne-au fost date peste cap, inclusiv din punct de vedere financiar), dar as vrea sa iau legatura cu clinicile din Turcia si sa incerc sa discut macar pe mail cu ei, sa vad ce idei au. Asa ca sunt foarte curioasa si interesata de orice noutati cu care veti veni voi, cele care veti merge acolo inaintea noastra.
Eu iti tin pumnii si sper ca veti gasi acolo combinatia fericita de medici buni si laborator&echipamente performante care sa va aduca rezultatul mult dorit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Despre Matei... spre binele vostru sper sa nu fi mintit (desi in ultima vreme am auzit tot mai multe lucruri neplacute despre clinica la care lucreaza). Inr est.. ma abtin de la comentarii (si noi am facut la ea o spermograma acum 1 an).

Mergi la inceput