Credeti ca exista ingeri?(2) SPLIT

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas

@Marius

“Acest topic este mult daramat de discutii diverse.”

Subiectul este despre ingeri. Eram foarte aproape de a vorbi despre ingeri, si se inchide subiectul?

“(…) secerisul este sfârsitul lumii, iar seceratorii sunt ingerii.”
Sfânta Evanghelie dupa Matei 13:39

seceratorii sunt ingerii...

Deschidem topic separat pt. seceris, si pentru toate celelalte topicuri care sunt in legatura stransa, doar pentru ca nu vrem sa facem legaturi? Ar crede oamenii ca topicul despre seceris este despre agricultura.

Fiindca ati mutat subiectul la maculatura, jignind pe cei ce au scris, nu o sa mai scriu nici eu, cu toate ca eram aproape de final, de subiectul ingerilor.

citat/eumada
"Lasa-l pe Capcaun in pace stiu eu de ce spun...."

Numai de mandria capcaunului si de lacunele sale nu imi pasa mie. Daca ce i-am spus a cauzat eroare de gandire din cauza nepregatirii in adevar, n-are decat sa strige la "cerul" moderatorilor de cate ori doreste, caci numai asa pot avea si el si altii - care au convins moderatorii sa se inchida subiectul -, ocazia sa fie niste campioni - ai fricii de adevar.


pentru cineva care propovaduieste iubirea si blandetea...cam aiurea mesajul asta.Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@eumada - in legatura cu capcaunul

Dumnezeu cere: "iubeste-ti aproapele"

Nu a cerut imposibilul spunand iubeste "departele", sau pe cineva care ne ataca cu absolut orice ocazie.

Daca are cineva nelamuriri in legatura cu cine este "aproapele", sa vada ce se spune de catre Dumnezeu atunci cand este intrebat "Si cine este aproapele meu?" Sfânta Evanghelie dupa Luca 10:29

Va rog inca o data sa ignorati mesajele mele; am spus ca nu o sa va mai deranjez daca veti proceda asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu nu intru in polemici...mi-am spus parerea si gata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Parca pe undeva zice"sa intorci si celalalt obraz".....de ce nu o faci?Asa cum Isus a rabdat rautatea umana......tu de ce nu iei oamenii ca atare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katya

Marius, in gen subiectele de la religie(dar nu numai)pot pleca de la o tema si se ajunge la altele, uita-te la sb cu Strategii pt viitor imbelsugat: de la religia in scoli s-a ajuns la alte discutii, ba chiar s-a continuat in 2 capitole si nu s-a suparat nimeni.

Asa si cu ingerii. Pe linga ca s-ar fi ajus si la ingeri, mai exista si dialog, ba chiar dialoguri paralele, care cu Petre Tutea, care cu bisericile, in sfirsit, nu era un subiect de bagat la subsol zic eu.Uite si persoane noi care vin si scriu ,unele poti zice ca chiar debuteaza la Sufletul credintei, de ce sa scrie la Zona Zoster?

Poate te mai gindesti si-l repui la locul lui? Stiu ca ai mai raspuns pozitiv la asa rugaminti, asa ca te rog si eu si-ti multumesc anticipat.


Ok.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@eumada

"de ce nu o faci?" (cu alte cuvinte, de ce nu intorc si al treilea obraz), "rautatea umana" etc

Nu va doriti ca sa vorbesc despre rautatea oamenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Subiectul s-a intors la 'sufletul credintei'. Credeti ca puteti sa va intoarceti la discutia despre ingeri?




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas

@Marius

“Acest topic este mult daramat de discutii diverse.”

Subiectul este despre ingeri. Eram foarte aproape de a vorbi despre ingeri, si se inchide subiectul?

“(…) secerisul este sfârsitul lumii, iar seceratorii sunt ingerii.”
Sfânta Evanghelie dupa Matei 13:39

seceratorii sunt ingerii...

Deschidem topic separat pt. seceris, si pentru toate celelalte topicuri care sunt in legatura stransa, doar pentru ca nu vrem sa facem legaturi? Ar crede oamenii ca topicul despre seceris este despre agricultura.

Fiindca ati mutat subiectul la maculatura, jignind pe cei ce au scris, nu o sa mai scriu nici eu, cu toate ca eram aproape de final, de subiectul ingerilor.

citat/eumada
"Lasa-l pe Capcaun in pace stiu eu de ce spun...."

Numai de mandria capcaunului si de lacunele sale nu imi pasa mie. Daca ce i-am spus a cauzat eroare de gandire din cauza nepregatirii in adevar, n-are decat sa strige la "cerul" moderatorilor de cate ori doreste, caci numai asa pot avea si el si altii - care au convins moderatorii sa se inchida subiectul -, ocazia sa fie niste campioni - ai fricii de adevar.


pentru cineva care propovaduieste iubirea si blandetea...cam aiurea mesajul asta.Parerea mea.




Of of...pai asa cum lui Isus i-a pasat de talharul rastignit langa el.raza de lumina s-a pogorat asupra talharului pe cruce,caci nici Dumnezeu tatal nu putea sa priveasca suferinta fiului.Te contrazici..asa ar trebui sa-ti pese tie...exemplul e impropriu dat dar se intelege ce vreau sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ingerii nu stiu daca exista..daca exista atunci cand educatoarea a lasat cafeaua sa cada pe obrajorul copilului meu,si mi-a desfigurat-o sigur a fost in concediu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

Unde sunt ingerii? In realitate si in vis. Eu nu am "vazut" nimic in acest sens niciodata, insa am auzit si am vazut multe lucruri.

Despre ingeri

Incepem cu dracul.

http://www.youtube.com/watch?v=bF_arWMvNG8

Vedeti sa nu va placa

Mergi la inceput