Scolari de Iulie - August 2004 * (99)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Cristal,multumesc frumos,da,tot copilul meu e si ramane...oficial insa e acum adult.Lucru care a inceput sa nu-mi mai placa e ca intre cunostintele noi...vai ce dragut e fratele tau...chestie care ma cam seaca...si a doua problema cred ca le cam complexez pe eventualele pretendente la inima domnisorului...si e cam singurel...am decis cand mergem impreuna pe vreundeva sa nu mai stau pe linga el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ioana, pai asta m-am gandit, sa incerc pana la 1 iulie cu seminte de dovleac si daca o sa gasesc si ceva cu usturoi prin farmaciica nu vor sa puna gura pe asa ceva.

Cand m-am angajat eu, sheful meu s-a uitat prima data la foaia matricola. A zis ca daca studentul are numai 10 pe linie (ceea ce nu era cazul meu pentru ca socializasem destul de mult in facultate ) nu-l angajeaza ca inseamna ca e ceva in neregula cu el.
E drept ca acum dai cu tunul si nu prea gasesti cu medii mari...au socializat la greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

bey...ca tot ziceati de bac...de juma de ora rad cu lacrimi...de ani de zile n-am mai ras in halul asta...subiectul de la generale despre bac e....ceva ...nu are definitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ema am ras cu lacrimi! ia mai da-le incolo de pustoaice, sa se simta si ele complexate de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal, semintele de dovleac trebuie sa fie crude, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imi recomandati si mie ceva, daca stiti ... pt tatal meu cel capos :D
Are diabet (pe tablate, in general glicemii de 100-122), insa band ceaiul ala de afine se lupta mereu cu constipatia, ba mai mult, acu` 2 zile facuse prima criza de fiara si s-a panicat.
Ce ii pot lua pt digestie si contipatie ?



_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Ema, la multi ani "puiului" cel mare!

Eu nu vreau copii numai de 10. Vreau sa pretuiasca cartea si scoala, dar si sa se simta "normali".

M-am intors si eu de la doctori. Dr. de familie ne-a dat Ospen, 10 zile (pentru streptococul nostru din gat. Pentru Stefi inca nu am rezultatul la exudat, dar sigur are si ea ceva pentru ca a facut aseara 39 si o durea gatul). Si sa repetam exudatul dupa antibiotic. Dr. meu ORL-ist (am fost sa-mi programez operatia de deviatie de sept pe 25-26 iunie) mi-a spus tot de penicilina, dar sa le fac ASLO acum, dupa penicilina, o luna de moldamin (una pe saptamana) si apoi repetat ASLO. Asa ca astept azi rezultatele, daca amandoi sunt cu streptococ incepem antibioticul si maine dimineata la intepat. Apoi mai vedem ce facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristal, Giardinophyt, produs natural, testat de mine!

A propos de Aslo, eu am deja 6 saptamani de Moldamin, am tacut chitic pentru ca am avut opinii 50-50 pro si contra, dar realitatea este ca ma simt mult mai bine, nu am mai durerile cumplite de articulatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Andrea- legat de ASLO si Moldamin, am avut anii trecuti aceeasi dilema. In urma unei nenorocite de scarlatine avea Radu aslo 1200 in conditiile in care maximum era 200. A facut jumatate de an tratament cu antibiotic si aslo era cam la fel. Ni s-a recomandat moldamin, in disperare de cauza i-am facut dar, la a doua injectie, a facut reactie alergica asa ca am renuntat si am trecut pe tratament homeopat. Cu rabdare multa, intr-un an s-a rezolvat problema si aslo a revenit la normal. Sfatul meu e sa lasi la sfarsit moldaminul ca ultima optiune pentru ca e si f dureros si controversat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

gata serbarea..a fost f dragut..dupa serbare copii s-au zbenguit vreo 3 ore pe malul lacului in Mamaia, in timp ce parintii au socializate la terasa
va las ceva poze..

Mergi la inceput