M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns taade spune:

Simo te astept cu vesti bunesi abia astept sa ne povestesti cum a fost prima intalnire.
stiu ca in curand o sa
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Suntem alaturi de voi! Va imbratisam cu drag!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Hai cu vestile bune, Simo. Suntem toate numai ochi. :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

ARE DREPTATE AMY.......si eu stau ca pe jar, mor de curiozitate sa stiu cum a decurs totul

HAI SIMO!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Fetelor, stiu ca pe unele dintre voi am sa va dezamagesc: nu a fost sa fie fetita mea
Fetita este sanatoasa (asa mi s-a spus ), dar mama are handicap psihic grav din nastere. Am mers si am vazut-o, la prima vedere nu am simtit nimic fata de fetita. Si acum pe seara, cand am iesit cu catelul, am mai mers inca o data sa o vad si tot nu am simtit nimic, nu am avut nici o emotie, nimic, nimic, nimic.
Maternala mai are o fetita de 4 ani, pentru ea am avut o tresarire dar din pacate ea nu este declarata adoptabila, o viziteaza parintii.
Asa ca nu imi ramane decat sa astept, mi s-a spus ca mai suntem si pe alte liste pentru alti copii, acum astept sa ii refuze cei care sunt primii ca sa ii pot vedea si eu, sau poate cine stie copilul meu abia acum se naste.
Merg inainte, copilul meu ma asteapta sa ajung la el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Simo, īmi pare rau. Cat despre dezamgire, nu cred ca intram aici sa cerem aprobare, ci sa ne consultam si sa īnvatam din experienta altora. Data viitoare poate fi mai bine. Pe de alta parte nu īnteleg de ce nu v-a aratat dosarul copilului, ca sa evitati situatia... Asta ar fi fost primul pas, m-am gāndit de cānd ai zis ca te-au chemat direct la potrivirea practica. O seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

simo , ai mai facut un pas , ai mai trecut o etapa, esti din ce in ce mai aproape.Cred ca ce e sa fie al nostru este pus deoparte, pentru fiecare dintre noi. Puiul tau te asteapta sigur! Sper sa fie si al meu pe aproape macar , ca ma cam lasa sistemul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Simo ,asteptam cu nerabdare postarea ta sa vedem starea de spirit si cum a decurs ziua asta importanta pt.tine.
Imi pare rau ca nu a fost sa fie ,insa tu stii cel mai bine ceea ce simti si cum e mai bine sa procedezi.
Poate ca asa trebuiea sa se intimple ,sa nu fie ea fetita ta ,sa mai vezi si alti copii /copil pina o sa-l intilnesti pe al tau.

O seara buna la toate voi!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

simo, imi pare rau. si eu am trecut prin aceeasi situatie, n-a fost sa fie. doamne, plec cateva zile in delta si va pierd din vedere un timp...pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanuta spune:

imi pare rau sa aud de inca o surpriza neplacuta. corect ar fi fost sa vi se spuna totul despre copil ca sa nu fiti nevoiti sa treceti prin asta. Daca handcapul mamei nu reprezenta petnru voi o problema trebuia sa mergeti mai departe. Din pacate mie mi s-a parut o fortare de mana cu "seamana" cu dvs din partea AS. In momentul in care ti se spune ca seamana cu tine presiunea este si mai mare pe o mamica. Oricum faptul ca ai vazut o fetita, chiar daca nu a ta este un pas urias spre fetita ta superba
Numai bine

Mergi la inceput