Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade te urasc de doua ori, o data pt mama ta si o data pt dinti .

Va pup noapte buna , fug sa iau copilu' din cada si sa ii fac masaj si la somn si el si eu ca sunt franta si maine iar pe drumuri.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nu mai stiu cine ce-a scris, am avut o zi f ocupata. Am vazut doar ultimele mesaje.
Jade - Si copilul meu scrasnea cand i-au aparut dintii de sus. Si acum mai scrasneste dar mai putin. Asta dupa vreo luna si jumatate de scrasnete. Si are si strungareata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC



Legat de jucat cu jucarii. Ma gandeam chiar azi, e normal copilul sa nu fie prea interesat sa se joace singur cu jucariile, eu ma gandeac ca ar trebui noi sa ne jucam cu ei, sa le aratam ce face fiecare, sa fie totul interactiv...



Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



de ce crezi ca nu mai stau pe net?
toata ziua bag cercuri in locul lor, cuburi in sortator, aranjez cuburi, arunc mingi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

dar se joaca si singura exersand ce am facut impreuna sau zdranganind divers sau scormonind in cutia cu jucarii pana o impachteaza cu totul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

seara buna...

Lali si pentru tatici si mamici...

Camady distractie placuta la Bulgari Cum este vremea?
Bun venit nepoteilor

Jade..care dinti? glumeam pentru ca de azi avem si noi un dinte.


Azi de ziua copilului Anastasiei i-a iesit un dintoc si ma-sa nu stia de ce se mataie copilul..


A mea se joaca singurica cu ele.Ma mai joc si eu cu ea in pat cu o minge mica.Ea o arunca jos si eu i-o dau si ea iar o arunca...Daca nu i-o dau s-ar duce dupa ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza!!!

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatzaa
da Lali, io vreau o cafea mareeeee

ayan mai mult alearga dupa obiecte, telecomeniz, telefoane, cartri, reviste,cu jucarele se joaca singur in patut, are una care canta si i se aprind ochii cand o bati, sise cearta cu ea..o ia la bataie pana canta..

Eu vreau sa va intreb altceva, stu ca -sa mai discutat, dar demult, si nu mai retin exact, TEBUIE SA LE DAM CU CREME DE PROTECTIE SOLARA IN FIECARE ZI CAND IESIM AFARA SI E SOARE PE TIMPUL VERII?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Azi dau eu cafea , fresh de portocale si mar si o limonada delicoasa !

Zubi, parerile sunt impartite ca in orice subiect legat de copii
Parerea mea e sa fii undeva in echilibru
Eu pe Maia o dau doar dimineata, de cand e mai frigut si noros nu mai dau deloc, asa ieri ne-am plimbat pe la 12 si era soare si nu avea crema pe ea
seara nu o dadeam niciodata pt ca ieseam la plimbare dupa 6
cand prindea soare nu ii dadeam vitamina D3

Azi am cumparat visine si vreau sa fac tarta cu visine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Unde ati fost fetelor toata ziua?
Eu am jucat remi,am mancat pizza , si m-am intors acasa acum 20 de minute!

Zubi eu inca nu am dat fata cu nimic pe piele,nici anti raze rele nici anti insecte. Dar am iesit la ore prietenoase,in ambele cazuri,sau cand a fost nevoie sa iesim pe soare,am imbracat-o in haine lejere, cu maneca lunga , si palariuta pe cap. Pe Paul la fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

strugurasi....unde sunteti? :(...chiar toti toti ati plecat de aici?

Lali, pai si eu il scot pe ayan iti dai seama, cand e cald afara, doar dim si seara, si neaprat cu palariuta, dar d'asta intrebam, si in cazurile astea dam cu solutie de soare? el oricum are pigmentul lui tac-so, asa ca nu prea il vad sensibilos la soare,dar na..ma informez si eu...

azi noi avem program de lene...sunt f suparata pe indi,ca am ramas de tot fara bani, si nu vrea sa iesim afara din cauza asta,ca ce, oriunde am merge, sa nu cheltuim nimik nimijk?

o duminica placuta va doresc, daca mai intrati


Mergi la inceput