Aradence DC (172)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Ada, imi pare rau de Iulia, ii urez recuperare grabnica! La Ice Age ati fost? Noua ne-a placut, asa s-au distrat pruncii..., am fost cu Alex si cu nepotul si un prieten de-al lui Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Off fetelor ,ce ghinion pe voi.
Imi vine greu sa cred ca ii este cuiva frig zilele astea?! Sa nu-mi spui ca au aer conditionat pe tren?
Ada unde trebuia sa mearga in tabara Iulia?cu Tudor?


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ada, of, imi pare rau de Iulia! Insanatosire rapida ii doresc!

Carmen, nici io n-am crezut ca mai aud de frig curand, dar vineri seara pe terasa la Miha mi-a fost frig si mi-a dat un pulover cu care nu mi-a fost cald deloc.

Si pruncii mei merg maine la Ice Age.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neata. E gata .
Carmen, in aceeasi tabara cu Tudor trebuia...
Miha, ai tai in ce saptamana merg? Stiti pe cineva care merge din 1 sept?
Sa aveti o zi frumoasa!


Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ada sa-ti traiasca printesa buclucasa!!!!!! Atat mi-i de drag de ea ca-i asa nazdravana.

Clau pentru gat baga gargara cu apa de mare.

Si acum o dedicatie de suflet pentru voi.

In timp ce vorbeau despre viata, casatorie, responsabilitati si obligatii ale adultilor, mama, invartind cuburile de ghiata din pahar, se uita fix la fiica sa.

"Niciodata sa nu-ti uiti prietenele", o sfatui, invartind frunzele de ceai din fundul paharului.

"Ele vor deveni de fiecare data mai importante odata cu trecerea timpului.
Nu conteaza cat de mult iti iubesti barbatul, nu conteaza cat de mult iti iubesti copiii pe care ii ai, vei avea nevoie de ele.Aminteste-ti sa iesi cu ele mereu, sa faci lucruri impreuna cu ele.Aminteste-ti ca atunci cand spun prietenele tale, ma refer la TOATE femeile, prietenele tale, fiicele tale si toate celelalte femei care sunt legate de tine. Vei avea nevoie de ele. De femei intotdeauna vom avea nevoie".Ea si-a ascultat mama. A mentinut contactul cu prietenele ei si odata cu trecerea timpului si-a facut si mai multe prietene. Conform celor ce s-au petrecut, una dupa alta, ea a inteles tot mai mult la ceea ce se referea mama ei.La fel cum timpul si natura isi prezinta schimbarile si misterele in viata
unei femei, adevaratele tale prietene se vor pastra intotdeauna.Dupa 40 de ani de viata pe lumea asta, am invatat urmatoarele:Timpul trece.
Viata se traieste.
Distantele despart.
Copiii cresc.
Serviciile vin si pleaca.
Pasiunea se micsoreaza.
Inima se rupe.
Parintii mor.
Colegii uita favorurile primite.
Cariera sau profesia se termina.Barbatii nu fac intotdeauna ceea ce se presupune ca ar trebui sa faca.DAR... Prietenele tale intotdeauna vor fi aici, nu conteaza cat timp si cate mile exista intre voi.
O prietena niciodata nu este prea departe ca sa ajungi la ea cand ai nevoie de ea.

Cand trebuie sa mergi pe un drum singuratic si trebuie sa o faci pentru
tine insati, femeile din viata ta vor fi in jurul tau, indrumandu-te,
rugandu-se pentru tine, impingandu-te, intervenind pentru tine si
asteptandu-te cu bratele deschise la sfarsitul drumului.

Uneori, chiar calcand regulile, vor merge alaturi de tine...sau vor veni
sa-ti usureze incarcatura.
Prietene, fiice, bunici, mame, surori, soacre, nurori, cumnate, nepoate din
partea copiilor, matusi, verisoare, nepoate din partea fratilor, sunt o
binecuvantare in viata ta ! In fiecare zi continuam sa avem nevoie de ele.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIHA super Am vazut ca m-ai sunat,era pus la incarcat telefonul si am zis ca nu ma mai scol din pat sa ras[und nici daca trazneste ca abia ma trantisem.O sa te sun io maine.
ADA imi pare tare rau de Iulia
CLAU la fel de voi,dar sper ca v-ati revenit intre timp.Asa e cu aerul asta conditionat.
ANCA mi se pare ca am uitat sa ii zic la multi ani si lui Alex,tot am vrut dar am uitat

Io-s cam tot asa.Pe Diana am inscris-o la "Scoala de vara de la Galleria Arad" ,asa ca intre 9 si 16 are ocupatie,le da si sa manance (cam aiurea gen fast food) si e si gratis.Fac zumba,desen,engleza,karate,se joaca ... Tudor e pe la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Cum sunteti azi?

Gabi Tudor a plecat in tabara?

Eu vreau sa duc copii diseara la film? Nu mai vine nimeni?

Ce fain ca s-a mai racorit.

Eu ma muncesc cu gemul de caise. Ufff deja am facut a doua tura si nu stiu daca le termin cu inca o tura.M-am saturat pana noaptea tarziu curat pe ele. Ca sa mearga mai repede am rugat-o pe Marica sa mi-l fiarba un pic ieri dimineata si numa bine ca mi la- prins. Asa ca nu mai dau la nimeni sarcini, ma voi descurca singura.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Da Miha, a plecat Tudor in tabara.
De ce nu faci gemul in cazan? Pe cuptor in bucatarie in oala il faci?
Moni si eu o duc de luni Ioana la Galleria. A inscris-o Cipri ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am intrat sa va salut ca noi azi plecam in concediu.
Ne vedem peste o saptamana.
Va pupacesc!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Le urez concediu placut fetelor care au plecat deja, si spor la inpachetat celor care urmeaza sa plece.
Ildi voi unde mergeti?
Moni, ma gandesc la tine si sper ca esti din ce in ce mai bine.
La multi ani celor pe care i-am ratat: Alex si Glad

Mergi la inceput