Aradence DC (172)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

la multi ani Iulia . Ada sa iti traiasca printesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Multumim. Dam si multa azi.

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

La multi ani Iulia!
Ada sa-ti traiasca domnisorica .

Moni am citit parerile si erau cam jalnice toate: ca nu e curat, ca baia e execrabila,servirea naspa,aer conditionat ioc.Voi ati avut platit si masa si cazarea parca,pt 2 persoane si copiii au mancat de la voi.Mancarea a fost ok? Noi daca nu luam masa atunci avem ceva "impinge tava" pe aproape?


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI IULIA!
CARMEN noi am platit doar cazarea si am mancat pe unde am apucat.Ultima oara (ca eu am mai fost odata acolo) fost 4 tipe cu familionul - 3 de pe forum,una prietena-mea din Arad.Din cauza caldurii si soarelui ,eu la amiaza am prefeat restaurantul hotelului - mancare buna,dar se cam asteapta la servire (prima oara a fost mai ok,probabil depinde si de personalul din anul respectiv).Dar alaturi,e Jupiter si cale de 5 minute de mers pe jos sunt o gramada de terase,gradini,fast-food-uri restaurante,cu oferte de meniul zilei 10 lei felul 1+2+desert.Sau la hotelul alaturat din Cap Aurora e un impinge tava ieftin si cu mancare multa si buna ,atat ca era cam coada la ora mesei.Din toata trupa fiecare manca pe altundeva ca aveam de unde alege Baile nu erau cu finisaje "de lux",dar erau curate si aveau tot ce trebuia.
In privinta aerului condtitionat exista,dar doar in cca 80-90% din camere.Nu au aer conditionat doar cateva din partea nordica.De exemplu noi am avut de ales si eu cu prietena din Timisoara am ales camera fara aer conditionat (ca erau alaturate si cu vedere f. buna la mare),ceilalti au ales cu aer conditionat.Oricum era o caldura infernala cand am fost ultima oara si trecerea de la caldura aia la aer conditionat numai bine nu ne-ar fi prins.In privinta curateniei noi n-am avut de ce ne plange si nici ceilalti.Si lenjeria de pat s-a schimbat de doua ori in 10 zile,iar prosoapele pe cum le foloseam.
La o adica nici ca mai conta,ca la 8 eram pe plaja,la 13 in camera dus si nani pana la 16-17 ,abia apoi incepeau activitatile - la 16 curs de desen,la 18 parca balet,la 20 teatru cu piese pentru copii desigur,la 21 incepea distractia cu animatori si muzica la gonflabile pana la ora 23.Crede-ma ca astea au meritat toti banii si toate eventualele minusuri.Plus faptul ca e situat fix pe malul marii,de la piscina (cu chez-longuri gratuite, dar pe la 7 cam trebuie coborat cu prosopul sa prinzi loc ) se coboara direct pe plaja,mai bagi si o tura de inot in mare daca n-ai chef doar de piscina Tot acolo e si restaurantul cu terasa si barul si un dus cu apa calda.
Din toata gasca,in 10 zile,doar Alex sotul prietenei mele care e tare carcotas a avut de facut o reclamatie Intr-o zi pe la amiaza a inceput unul sa taie iarba in zona: drept urmare a depistat ca e de la alt hotel si a ajuns la directorul hotelului respectiv ,bla bla, scuze nu se mai repeta Ceva de gen am patit si eu,in vreo doua zile se plimba unul cu schijet-ul tot asa la amiaza de nu prea puteam adormi,dar io nu m-am dus cu reclamatii (la cine?) ,am zis ca asta e daca mi-a trebuit camera la 5 m de mare
Minusul in zona e plaja care in dreptul hotelului are si pietre in apa,dar la cca 5-10 min de mers pe jos pe plaja sau spre Jupiter,sau spre Venus e super ok.
Avand in vedere cat costa distractia pentru copii pe-acolo - un amarat de carusel 3 minute 10 lei sau ceva de gen daca ai copii mici aici e f. profitabil.Noi parca am platit daor cca 1300 lei pe 10 nopti cazare acum 2 ani,ca luasem biletele la reducere prin ianuarie.Daca le luam mai tarziu ajungeam pe la 1700-2000 lei parca,numai cazarea.
Aaa si mai aveti gratis si un fel de spa: sauna si jacuzzi
Si mai exista langa hotel si o plaja cu jucarii pentru copii - casute,tobogane,piscinute - noi n-am utilizat-o ca era pe bani pentru cine nu lua bilet complet.Oricum aia e ok pentu copii de 1-4 ani.
uite si linkul cu pozele /filmele de-atunci http://www.dropshots.com/moni2010#date/2010
http://www.dropshots.com/moni2010#date/2010-08-01/21:20:46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Iulia!
Ada, sa-ti traiasca printesa!
Cu cine a mers Clau la mare?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Moni mersi ffffffff mult .Numai tu puteau sa-mi raspunzi asa de prompt si la obiect.Pe mine sigur m-ai convins,sa vedem daca si pe Ovi.Oare daca rezerv telefonic sau pe net mai pot negocia acolo camera cu vedere la mare? Frigider banuiesc ca nu ati avut.
Asa..sa inteleg ca pt copii toate "distractiile" sunt gratis (cele descrise de tine)chiar daca nu am pensiune completa?


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

M-am uitat si la poze.L-am vazut si pe Soprtacus .Inca o data mersi mult.

Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ba am avut si o idee de frigider,adica d-ala mic "patratel".Si televizor.Normal ca-s toate gratis si daca ai doar cazare,asta era ideea.Da' intreaba la telefon toate alea sa fi sigura,dar nu cred ca au schimbat ceva.La sosire copiilor si le da o bratara ca la noi la strand roz si albastre nici nu risti sa ii pierzi.Pe baza alora intra peste tot.
Si nu-s costumati doar in Sportacus si Stefania ci o gramada de personaje,pirati,printese ... Tzopaiam si noi mamele intr-o veselie seara pe-acolo
Aaa si toate camerele au vedere la mare dar intr-o proportie mai mica sau mai mare ... Seara pe terasa canta ceva live cu muzica gen italiana ,asa ca noi am luat cu fata spre nord ,deasupra intrarii si nu i-am auzit. Cu 10-15 lei cam poti negocia orice,daca au ca e full hotelul.Nu cred ca e camera fara copii.Si apropo mai au un hotel din grup.Delta,cu fix aceleasi facilitati,doar ca treci soseaua,nu e chiar pe malul marii.Cica ala ar avea mobila mai luxoasa ,ma rog.Si ei au liber la piscina de la California,la gonflabile,la tot,dealtfel teatrul si baletul acolo se tine.Seara direct de la teatru venea "Sportacos" cu toata trupa de copii in sir indian dansand si intrau la gonflabile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Multumim pt urari!

Ada, La multi ani Iuliei, multa sanatate si o viata frumoasa, plina de realizari! Scuze, sa stii ca Alex te-a sunat, a butonat sa se joace cu pisoiul cand eram eu la baie si a reusit sa te sune.
Flavia, din cate am citit si eu herpesul il tii sub control ridicandu-ti cum poti imunitatea, fapt ce include si odihna clar, pt ca el "pandeste" perioadele cand stai prost cu ea, ca sa se manifeste. Incearca si uleiul de tea tree, sper sa te ajute. Pupam pe Bogdanelu dragutelu, cu care ne-am intalnit duminica la film.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Multumim mult de urari.
Anca...eram la urgente cand ai sunat...de-aia n-am raspuns. Iulia si-a facut un cadou cam nasol de ziua ei. A ramas azi-dimineata la Daria, colega si prietena ei. S-au jucat de-a circul si Iulia a facut roata tziganului intr-o mana...iar la aterizare a dat cu laba piciorului de un dulap. Ne-am intalnit direct la Mall la film, Iulia schiopata iar la plecare a trebuit s-o car in brate pana in parcare. Am dus-o direct la urgente. Nu putea sa calce pe picior. I-au facut film, nu are fisura, dar e umflat. Nu mai merge in tabara. Plecarea era dimineata la 5 fara 20. Trebuie repaos complet 4-5 zile.
O sa plce in tabara in 1 sept. Macar atat.
Nici Clau nu e bine. Raul e cu febra de ieri... Iar ea are laringita. A fost foarte frig in tren a zis... :(
Gabi, distractie faina lui Tudor in tabara.
Noapte buna.


Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput