Delfinasi jucausi de iulie-august (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Crissteo, La multi ani !

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crissteo, nu erai trecuta in lista mea cu zilele de nastere, acum am vazut pe FB. La multi ani cu sanatate si bucurii alaturi de puiutii tai

crispro,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Cris2010, Baby felicitari pentru vestile frumoase de la eco! Cris, ai auzit inimioara, ce bucurie! Va multumesc fete dragi ca ma sustineti si ma incurajati!

Daca am mai uitat pe cineva, va rog sa ma iertati

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

carla merci mult pr informatii,vad ca din ce-ai scris tu cam50% mananca(seminte,nuci,orez,legume cu frunze verzi,..)deci am intrat degeaba in panica...isi revine ea sper


ochidut si fii-mea la fel urla cand nu-i convine ceva ,si are niste acute-valeu,de asta am zis ca sapt asta am cam ridicat tonul la ea;inseamna ca asta e perioada pt asa ceva,inca o data sper sa-i treaca repede si asta

cristina serban si eu am tot o anemie hemokitica nu-i problema decat daca e combinata cu alta mutatie "hemolitica" cum e in cazul meu ceea ce ma impiedica sa raman insarcinata natural..,
histamina sper sa fie bine cu analizele.

crissteo La multi ani!

revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

crissteo, La MULTI ANI! Sanatate si fericire!

Lala ma bucur ff mult ca ai revenit, cum e puiutul. Maria abia acum a inceput la puna la un loc 2-3 cuvinte desi vorbeste de ceva timp!

Critina, ti-ai amintit bine in 2008 am facut o conizatie papanicolau CIN 3 si repet analize din 6 in 6 luni!

Puiut te inteleg perfect, am trecut si eu, am plans m-am calmat si am mers mai departe! inainte de fiecare masa ma gandeam cum reusesc sa ii dau sa manance o masa completa in maxim 5 inchitituri cat deschidea gura cat de cat!
Va multumesc la toate fetele pt gandurile bune!

Histamina vlad a fost un prematur de 34s, si cu toate acestea anemia am stabilizat-o cam pe la 4 ani!
Nu stiu de ce a vrut sa plece Paula, de fapt nici nu am stiut ca a vrut sa renunte...adica sunt in ceata totala!

Stiu ca nu sunt ff iubita de toate fetele, nici nu imi doresc acest lucru, cred ca dea lungul timpului ne-am "cunoscut" virual intr-o oarecare masura si ne putem aprecia in consecita!
Nu suntem toate la fel, nu avem aceleasi experiente, si nu putem impartasi aceleasi pareri, opinii!

Ca si Lala ma intreb oare cum, cand si in ce fel reuseste HISTAMINA sa fie atat de prezenta, da ma agaseaza felul in care scrie pt ca nu reusesc sa citesc cursiv ce scrie, dar nu numai atat ci si tonul persuasiv, la fel imi pun problema ca nu se invarte totul in jurul ei!

Daca fac referire doar la ultimele doua situatii in care este implicata Histamina mie mi-au atras atentia prin faptul ca se pricepe ff bine sa manipuleze(nu stiu daca acesta e cel mai bun cuvant, dar cam acesta este sensul) cursul discutiilor.
1. dupa discutia deschisa de Paula pe fb referitoare la problemele ei financiare a deturnat-o cu accidentul in care a fost implicata.
2.Acum la fel cu analizele copilului exact acelasi lucru s-a intamplat.

E frumos sa fi impaciuitor ca Alice, dar in acelasi timp trebuie respectata parerea fiecareia dintre fete fie ele new or old entry!

Aici este parerea mea, nu reusesc sa redau cel mai bine in cuvinte dar ma bazez pe faptul ca stiti sa cititi printre randuri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

La multi ani, Crissteo!!! Iti doresc tot binele din lume!!!

Fetelor, cu ce se scoate pixul de pe haine??? Parca s-a mai zis, dar nu mai gasesc eu...


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Crissteo la multi ani !

Mai devreme eram in parc si scrisesem un mesaj si l-am pierdut...asa ciuda ce mi-a fost...sper sa nu-l pierd si pe asta.

Cat m-am plimbat cu David pe unde am avut treaba a adormit in carut...m-am dus in parc pe o banca si cum stateam eu relaxata sa citesc forumul...apare una sa-mi dea sfaturi sa-i indrept capul copilului ca o sa creasca cu coloana stramba...si asa tare ce vb desteapta nici nu am zis ca nu se trezeste David[band]i-am zis vreo doua si am invitat-o sa-si vada de drum ca nu aveam nevoie de sfaturile ei....mare e gradina ta doamne

Da mamici inca mai alaptez nici eu nu stiu cum de am rezistat atat(probabil daca nu avea alergia la lapte il intarcam mai demult)...faza e ca de vreo sapt vrea sa suga des noaptea,scanceste toata noaptea plus se pune pe plans daca nu primeste tzitzi....si am cam ajuns la capatul puterilor...am incercat sa-l intarc dar parca mai rau am facut...mai des vrea...cred ca ma simte ca nu mai vreau sa-i dau....deocamdata il mai las sa suga...nu ma tin nervii sa-l aud cum plange....

Paula-

Ochidutz- si noi avem crize...dar asta e cam inceputul crizelor na ce te incurajez si eu intre 2-3 ani ne trebuie nervi de otel fetele frumoase.

Criss2010-deja ai auzit inimioara...sa ai sarcina usoara fara prea multa greata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Si la Bianca am observat ca recunoaste cateva culori de baza: rosu, albastru (cred ca a mai prins la gradi cate ceva, ca acasa nu avem asa multe activitati educative, mai mult joaca si harjoana, tavalit, topait)
Repeta aproape fiecare cuvant pe care i-l spun, nu ii iese mereu, le stalceste, dar apreciez efortul

Adriana, Tin, Puiutz - se pare ca doar la Iasi erau reduceri la Caref., din cauza ca s-a inaugurat azi Auchan si Palas Mall. Imi pare rau pt confuzie.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">30+ cu
AMR 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!

Cris:felicitari pentru eco.LA fel si Iuliana!!
Paula,bine airevenit...si mie mi-s dragi postarile tale.
Puiutz: subscriu lace au scris fetele.si almeu copil e incapatanat si vrea sa manance singur.nu vazic ce e in bucatarie dupa .Mami,capu sus si sa mergem mai departe!!!
Cris: sa va fie de bine vacanta!!
si mie imi sunteti tare dragi si nu vreau sa spargem gasca.

Va pup cudrag..mi-e taregreu sa scriu fiindca piciula scos tastele lalaptop siacum merg fffffff greu

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

anca, orice ai a-mi spune,fa-o te rog pe mail sau pm.nu tensiona forumul.
we agree to disagree,e principiul meu.

puiutz,am vb cu psihologul de la cresa,de fapt o psiholoaga si mi-a spus asa:au mai venit parinti cu strumfi care nu papau nimic,erau super mofturosi si care au reactionat fff bine intre copii,mancand impreuna cu ei.pur si simplu se antreneaza la mancat.
de ex la cresa strumfului au un joc:bat din palmite, canta un cantecel despre cat de foame le e si,c aprintr-o magie papa toti.

poate te ajuta.

multam crisitna sb si rubia.
criss,felicitari pt inimioara.

Mergi la inceput