Topic ingrijirea copilului - CIC(11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Daca da faliment.Nu poti ocoli,este o adeverinta tip care trebuie completata de firma.Pentru 10-15 lei se poate elibera o adeverinta cu stagiul de cotizare de catre Casa de Pensii de care apartii...la compartimentul contribuabili..insa acea adeverinta rata ca ai cotizat,nu stiu daca e acceptata ca si inlocuitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

buna,am si eu o intrebare
eu am intrat in concediu de crestere a copilului din cauza ca am fost la facultate si acum iau idemnizatia.Fetita mea are un an si o luna,ma intereseaza daca eu mai fac un bebe pana face ea 2 ani mai primesc idemniztie si pt celalat bebe?sau trebuie sa lucrez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Tu faci al doilea bb daca primesti indemnizatie pt el?

Cat despre raspuns este afirmativ primesti si pentru al doilea copil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

nu sunt insarcinata,vreau sa stiu in idee in care as ramane insarcinata,ca imi doresc un al 2 lea bebe,de aia intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da primesti in scenariul prezentat de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

in conditiile prezentate de mine exista vreo banca care sa imi ofere o descoperire de card?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu stiu. Tot ce este posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Daca te referi ca vreo banca sa-ti acorde descoperire de card cu indemnizatie crestere copil,raspunsul este NU.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonacv spune:

Buna!!! Voi deveni si eu mamica in curand, in mai anul acesta. Din aprilie anul trecut sunt casnica, asta dupa ce am demisionat de la ultimul loc de munca. Stiu ca nu voi putea beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului. As vrea sa stiu, daca, cineva care a trecut prin aceasta situatie, ma poate ajuta cu un raspuns: tatal copilui este PFA; poate beneficia el de acest ajutor financiar? Va multumesc! Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da poate, cu conditia sa indeplineasca aceleasi conditie - adica sa aiba in ultimele 12 luni anterior datei nasterii copilului venituri impozabile declarate la Adm Financiara

Mergi la inceput