Cum se pot elimina ridurile?(3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Scuze fetelor ca n-am mai intrat, sunt plecata de acasa de dimineata pana seara.
Liliann, tind sa cred ca e papilom, de la Glyco A n-are cum sa-ti fi iesit asa ceva.
Peeling mai puternic puteti incepe la 4 saptamani de Glyco A daca va simtiti pielea OK si nu va ustura. Glyco A doar seara, nu peste zi.
Cristoiu, mai degraba seara as zice sa-ti faci peelingul, apoi sa intri sub dus cu cap cu tot, e cea mai buna neutralizare :)
Ramiris,La 6 saptamani de acid glicolic 30% poti trece la acid lactic mai concentrat. In principiu, se pot alterna, dar n-are rost. Crema cu retinol mergein paralel, cea cu tretinoin nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Scuze fetelor ca n-am mai intrat, sunt plecata de acasa de dimineata pana seara.
Liliann, tind sa cred ca e papilom, de la Glyco A n-are cum sa-ti fi iesit asa ceva.
Peeling mai puternic puteti incepe la 4 saptamani de Glyco A daca va simtiti pielea OK si nu va ustura. Glyco A doar seara, nu peste zi.
Cristoiu, mai degraba seara as zice sa-ti faci peelingul, apoi sa intri sub dus cu cap cu tot, e cea mai buna neutralizare :)
Ramiris,La 6 saptamani de acid glicolic 30% poti trece la acid lactic mai concentrat. In principiu, se pot alterna, dar n-are rost. Crema cu retinol mergein paralel, cea cu tretinoin nu.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Mirela, te referi la peelingul propriu zis nu la GlycoA sper? :) Eu de GlycoA intrebam daca se poate folosi si ziua, ca dimineata sigur nu uit sa ma dau, dar seara mai adorm pe canapea cu farfuria de mincare in brate si mai uit sa ma dau pe drumul spre pat.

Peelingul ma gindesc sa il fac simbata sau duminica viitoare. Deci sa ma spal pe fata ca neutralizare? Dupa ce dau cu neutralizator? Eu credeam ca apa cu acidul nu fac casa buna, sigur nu imi explodeaza fata daca ma bag la dus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Multumesc pt raspunsuri, nu sutn sigura ca e de la Glyco A, doar ca au aparut dupa utilizare si m-am gandit ca ar fi posibil o legatura. Pot sa reaiau utilizarea cremei fara griji deci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris,La 6 saptamani de acid glicolic 30% poti trece la acid lactic mai concentrat. In principiu, se pot alterna, dar n-are rost. Crema cu retinol mergein paralel, cea cu tretinoin nu.


Multumesc Mirela .
O sa am in curand 4 saptamani de Glyco A si trec pe peelingul cu acid glicolic de 30%. Din ce-am vazut eu as mai avea din cel din primavara pentru 2-3 sedinte, daca am tinut produsele la frigider le mai pot folosi? Dupa o sa comand refill de glicolic 30% si ce-mi trebuie pentru peeling cu lactic. Pentru peelingul cu acid lactic trebuie sa pregatesc pielea sau pot incepe cu un preparat mai concentrat?

Confundasem retinolul cu trentioinul , de trentioin vroiam sa te intreb. Daca nu merge in paralel cu peelingul mediu inteleg ca o putem folosi in pauzele dintre seriile de peeling mediu, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic.
Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic.
Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :)


Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Multumesc Mirela,

Saptamana viitoare o sa incep peelingul mediu cu glicolic, cred ca ce mai am imi ajunge pentru 2-3 sedinte (o sa vad exact cand ma apuc). Dupa o sa mai fac o comanda si atunci o sa iau si lacticul cu care o sa continui dupa cele 6 saptamani de glicolic de 30%.
Am inteles corect ca e ok sa termin cele 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic si sa incep imediat peelingul mediu cu lactic (adica se considera tenul "pregatit" deja) sau trebuie sa fac o perioada de pregatire cu lactic de concentratie mai mica zilnic si apoi peeling saptamanal cu lactic de concentratie mai mare?

Ai pe site ceva detalii despre trentioin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Nu mai trebuie pregatire pentru lactic daca te-ai pregatit cu glicolic.
Despre tretinoin nu am nici un articol pe site,ca nu mai am programator si trebuie sa caut altul ca sa se ocupe de site, dar iti trimit pe mail cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

M

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic.
Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :)


Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Multumesc Mirela,

Saptamana viitoare o sa incep peelingul mediu cu glicolic, cred ca ce mai am imi ajunge pentru 2-3 sedinte (o sa vad exact cand ma apuc). Dupa o sa mai fac o comanda si atunci o sa iau si lacticul cu care o sa continui dupa cele 6 saptamani de glicolic de 30%.
Am inteles corect ca e ok sa termin cele 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic si sa incep imediat peelingul mediu cu lactic (adica se considera tenul "pregatit" deja) sau trebuie sa fac o perioada de pregatire cu lactic de concentratie mai mica zilnic si apoi peeling saptamanal cu lactic de concentratie mai mare?

Ai pe site ceva detalii despre trentioin?



Cind vrei sa te apuci, poate ne luam de mina si ne apucam deodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Nu mai trebuie pregatire pentru lactic daca te-ai pregatit cu glicolic.
Despre tretinoin nu am nici un articol pe site,ca nu mai am programator si trebuie sa caut altul ca sa se ocupe de site, dar iti trimit pe mail cate ceva.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Multumesc mult Mirela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

M
Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, linistita poti folosi ce ti-a mai ramas. Pentru peelingul lactic nu-ti trebuie altfel de pregatire decat cea obisnuita care se face si la glicolic.
Tretinoin doar intre seriile acizi, nu altfel ca o sa te parlesti prea tare :)


Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Multumesc Mirela,

Saptamana viitoare o sa incep peelingul mediu cu glicolic, cred ca ce mai am imi ajunge pentru 2-3 sedinte (o sa vad exact cand ma apuc). Dupa o sa mai fac o comanda si atunci o sa iau si lacticul cu care o sa continui dupa cele 6 saptamani de glicolic de 30%.
Am inteles corect ca e ok sa termin cele 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic si sa incep imediat peelingul mediu cu lactic (adica se considera tenul "pregatit" deja) sau trebuie sa fac o perioada de pregatire cu lactic de concentratie mai mica zilnic si apoi peeling saptamanal cu lactic de concentratie mai mare?

Ai pe site ceva detalii despre trentioin?



Cind vrei sa te apuci, poate ne luam de mina si ne apucam deodata.


Pai de peelingul mediu cu glicolic ma apuc saptamana viitoare joi. Eu in general vinerea pot lucra de acasa si am 3 zile in care pot sa ies din casa doar daca e absolut necesar si sa ma blindez bine cu sunscreen.
De cel cu acid lactic ma apuc dupa 6 saptamani de glicolic.
Asa ca daca vrei sa ne luam de mana, cu cea mai mare placere :).

Mergi la inceput