Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Ina bravo, sa iti fie sanatoasa fetita,la termen si distractie placuta la nunta!
Doura hai ca nu pare complicat,cand am timp poate imi fac si eu.Daca nu pun curmale si deloc zahar nu mai are gust bun? E prea amar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

Salutare burtici dragi!
Dana felicitari pentru bebe nazdravan!
Ina felicitari si tie pentru fetita! Sper sa am si eu tot fetita!
Deny multumim de capitol nou si sper din tot sufletul sa ti se implineasca dorinta cea mare! Tin pumnii!de molipsire!

Fetelor vad ca vb de papica bun pe aici...e f bine pentru cine poate respecta macar in proportii de 85% ce e zilnic necesar pentru bebe. Ma chinui si eu, dar nu prea reusesc. fructe mananc cat pentru 4 persoane cred. de nectarine nu ma pot satura,ca sa nu mai vb de cirese.in rest ma straduiesc. Oricum de cand sunt gravi mi-e pofta de toate tampeniile..shaworma, maioneza...dar incerc pe cat posibil sa le evit.

acu vroiam sa va mai intreb ceva...la eco pentru DT se face abdominal sau tot transvaginal?stiu ca s-a mai discutat despre asta,dar nu mai retin(scuze). am programare pe 12iunie cand as avea 12s6z si eram curioasa.

Va multumesc si va pup pe toate!!!!

Mica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

La mine a fost abdominala eco de la DT, la 12s si 4 zile.

Andreea 15+
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, MagneB6, 3 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Mica eu am facut abdominala,daca nu se vedea bine a zis ca imi facea transvaginala.
Eu inca nu am scapat de emotii,astept rez de DT ...tot verific site-ul Medicover dar nimic,e prea devreme...abia ieri dimineata am recoltat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Ina, felicitari, mamica de fetita !!!
Eu am azi eco, la ora 16, sper sa ramane tot fetita.

Cum o simti ? Eu parca simt ceva, dar cum sunt la prima sarcina, nu stiu daca e ea, sau matzele. Simt asa, prin burta, nu intr-un loc anume, ca niste mici pulsatii asa. Sa fie ea oare ?

Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Tratament: Clexane 0.4, Femibion 2, acid folic, Magnerot, Euthyrox 12.5mg

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

Andie, Dana multumesc de raspunsuri. Sper sa fie abdominala totusi, ca nu e prea placuta cealalta. dar pana la urma sa fie cum o vrea, numai bebe sa fie bine!
Dana eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji! o sa fie totul bine, ai sa vezi! Toate o sa avem bebei sanatosi si zdraveni!


Mica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mica, va fi bine, ai sa vezi
Daca nu se vede transabdominal va fi transvaginala, du-te pregatita pentru ambele daca poti

Onutz 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Succes azi la eco, Madalina, sa fie tot fetita asa cum va doriti!

Andreea 15+
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, MagneB6, 3 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

felicitari Ina pentru fetita
bafta Madalina la eco , te asteptam cu vesti

http://lmtf.lilypie.com/2PQCp3.png
17+ fericita cu dragonel de 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Deny, multumim frumos de capitol nou! Tinem pumnii si asteptam vesti bune.Vorba lui Onutz, sa nu mai vina pentru 8 luni de-acum incolo

Ina, felicitari pentru ..pereche! ce frumos, fetita si baiat, minunat, sa vezi ce-or sa se mai iubeasca si pupaceasca!O sa aiba si el pe cine apara!Sa fie sanatoasa si sa vina la termen!
Cu tati care da apa la soareci inteleg foarte bine, ca si omul meu face acelasi lucru, de fiecare data, e zapacit de e emotii!

Fetele, ca tot dezbateati sb- cu siguranta "Conu Nerv" este nervul sciatic, care ii da de furca destul de des.Nu altceva.


Mica, eu nu cred ca iti mai face transvaginala la varsta asta a sarcinii, fiindca daca aparatul este bun, se vede foarte bine bebe la eco, tot ce vrea sa vada/masoare..

Dragelor, azi am implinit 15 saptamani, am intrat intr-a 16 uraaaaaa! In plus, azi noapte am avut un fluturas firav in burtica, ce a falfait usor de la stanga la dreapta, de la drepta la stanga, apoi iaaaar..m-am uitat la ceas, era 4.19 a.m- iar asta a tinut pana la 4.35 am, -nici nu am indraznit sa respir ca lumea, ca nu cumva sa zboare fluturasul!- asa ca nu mi-am sculat bubulinul, dar i-am spus, fericita, dimineata, ca gargaritza noastra a (re)adormit la 4.35, hi hi.

Simt ca plutesc si abia astept sa mai simt minunea asta din nou, ca tare placut si emotionant a fost si asa...ca o parere..ca o boare..
Exact o fluturare

Va pup pe toate si va doresc o zi buna.oops, adica o dupa amiaza placuta!!


15 +

Mergi la inceput