Ursuleti & ursulete de novdec2010(3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Fetelor, de unde sa iau si eu pentru Iulia costum de baie si umbreluta de soare pentru plaja? Cat mai ieftine, dar si bune... Decathlon? Alte variante? Alte sugestii? Forme de nisip i-am luat, piscinuta (chiar doua), animale gonflabile, aripioare de pus la brate si barcuta i-am luat, ce le mai face placere sau se impun a fi cumparate la mare? Ore de plaja recomandate? Intentionez sa o duc cat mai devreme pentru aerosoli (5-6) si sa stam pana la 10 si apoi dupa amiaza dupa 5.30-6. O fi bine? In pisicne e ok sau pot avea prea mult clor etc? Sau doar in cele pentru copii, o fi apa altfel?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Catalina, merci frumos pentru urare, doamne ajuta sa am sarcina usoara si sa nasc la termen. Mai sunt 3 luni sau mai putin pana vine si a doua broscuta in familie. Avem griji, cum o sa fie, cum o sa nasc, unde sa nasc etc... Dar ne punem nadejdea in Dumnezeu, ca le va aranja pe toate cum va trebui! Pupici tuturor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

azi a fost o zi destul de plina am rezolvat multe din lucrurile propuse pentru Puica Pavel. ionutu a fost cuminte si a achizitionat toate cele necesare pentru gardulet. mai ramane sa punem maine cerere pentru reinnoire contract cesionare, plata taxe de toate felurile si probabil pe 28 o sa facem o mica pomana. ...numai scriu nimic nu vreau sa va mai intristez

dosita
nu am putere sa intru acolo, nu pot

v-as scrie atat de multe

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

remember pentru cei curajosi
https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/PuicaPavel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Eliza_cri: spune-ne tot ce simti, de-asta suntem aici, sa ne descarcam, sa ne sfatuim, sa ne bucuram sau sa plangem una alaturi de alta. Am intrat pe link-ul cu pozele cu puiul ingeras si bineinteles ca am plans. Doamne, prin cate ati trecut, nu vreau sa ma gandesc! Sa va ajute Dumnezeu in continuare, sa va bucurati de Dimi si Anto din plin!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Oof Eliza mi-au dat lacrimile! incredibila durerea ta, nici nu ne putem imagina prin ce ai trecut. O imbratisare calda!

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

Eliza_cri: spune-ne tot ce simti, de-asta suntem aici, sa ne descarcam, sa ne sfatuim, sa ne bucuram sau sa plangem una alaturi de alta. Am intrat pe link-ul cu pozele cu puiul ingeras si bineinteles ca am plans. Doamne, prin cate ati trecut, nu vreau sa ma gandesc! Sa va ajute Dumnezeu in continuare, sa va bucurati de Dimi si Anto din plin!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

25 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

elfica vezi de ce nu prea vreau sa vorbesc despre asta, pai e frumos ca ai plans nu ma cearta bubulina din burtica pentru asta, ca si ea plange cand mama plange. pup mami si burtica si fetita cea mare. iti vine sa crezi peste ceva vreme o sa ai o printesa mica si una mai mare

sugu pup gemenele cu ochisori frumosi, frumosi

sunt fericita mai fetelor daca pot sa spun asa imi e drag de garduulet si abia astept sa punem si crucea, mai ales ca l-am convins pe ionut sa nu il mai deshumam pe puica. am gasit acest argument si i l-am aratat ''La pomenirea de 7 ani nu se dezgroapa osemintele, dupa; cum se practica pe alocuri, ci se face doar slujba parastasului. Odihna celor raposati nu trebuie deranjata cu atât mai mult, cu cât preotul, la înmormântare, a însemnat groapa zicând: "Se pecetluieste mormântul acesta pâna la A Doua Venire a Domnului".

asa ca ramane sa le facem pe cele trebuincioase pentru pomana hainute,paturici,lapte, biberoane, mancare, pachetele, si tot , tot ce e trebuincios.
ionu e acum la cimitir sa plateasca taxele inclusiv pe cea de concesiune pe 7 ani o suma gen jaf pe fata si sa depuna cererile spre aprobare pentru montari si tot ce efectuam noi acolo.
de ce zic jaf pai asta practica la noi concetatenii profita de supararea omului. imi aduc aminte in 2005 cand sa il ducem pe puica la cimitir ne-a cerut 5 milioane de lei/transport pentru sa zic maxi 3 km pana la cimitir. noi am fi platit ca prostii da s-a dat cumnatul meu la el si ne-a lasat mai ieftin.
nu ma plang de bani , dar efectiv nu imi pare a fi corect acest tip de marketing pe suferinta altora.
am plans ca nebuna pana pe la vreo 2 azi-noapte si apoi m-am bagat in pat langa dimi si anto si asa drag mi-a fost mai ales ca s-au lungit si asa simpatic dormeau. un amalgam de sentimente am in mine, merg sa iau un magneziu sa ma mai calmez emotional.

va pup si va tin la curent cu ce mai facem


stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Gianni, uite aici detalii despre ce intrebai tu:
http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_29629/Ministrul-muncii-Indemnizatia-pentru-mame-singura-care-nu-a-fost-reintregita-dar-o-vom-rezolva.html. Of, ce bine-ar fi sa se rezolve pana nasc eu!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Foarte clar , acum am inteles legea...si totusi nu inteleg de ce marea majoritate aleg totusi sa ramine 2 ani acasa, pt. ca pierd si stimulentul dat ca sa se intoarca in cimpul muncii....este garantat locul de munca? adica nu-ti pierzi postul dupa 2 ani de ingrijire copil?
Stiu ca in Franta tot 2 ani este , dar majoritatea isi pierd postul, deci aleg sa se intoarca dupa maxim un an. Si oricum cresele in Franta sint super , cu trei feluri de mincare calda la prinz , cu somn dupa etc...pe cind in Olanda iti ia o gramada de bani si primesc doar doua felii de piine la prinz...
Te simti bine ? N-ai probleme cu caldura din Ro?
Aveti grija de voi,
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marizta spune:

buna fetelor..nu am intrat de ff mult timp....dar am nevoie de sfatul vostru: irina fetitamea de 1 an si 7 luni,face figuri la somnul de pranz...rauuuuu.Acum o sapt am renuntat la suzeta..doar primn\a seara a plans rau apoi isi mai aducea aminte cand ii ziceam k facem nani,dar ii reaminteam k e in acvariu la pestii aia mici si dp uita si adormea in juma ora,asta noaptea,....dar ziua e hoata dp ce papaam facem naini ,stam ce stam si vrea lapte...ii dau....dar dak nu adoarme cat papa lapte plange rau,azi statea si cu degetele in gura...m-a scos din sarite...am stat asa 2 ore ...cu plans,fara plans...dar degeaba tot nu sa culcat
nu stiu ce sa fac k nu vreau sa se invete cu lapte in loc de suzeta,vreau sa doarma normal
voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Marizta: Of, si eu ma gandesc cum fac atunci cand nu o voi mai adormi la san, ca asa e tare usor! Chiar astept si eu parerile fetelor care au trecut deja prin asa ceva! Mie mi-a raspuns Claudia Heim (merci mult, Heidy) si a fost tare dragutza, nu mai spun cat de prompta, cert e ca nu m-a demotivat cu alaptatul pana la nastere si dupa. Asa ca la sfarsitul acestei saptamani iau rezultatul de la analizele de sange si apoi decidem ce e de facut. Am incercat si eu sa o adorm fara san, sa ii spun ca nu ii dau, dar s-a lasat cu lacrimi si urlete. Pentru ca nu intentionam sa o intarc, am cedat, dar imi dau seama ca nu va fi usor cand voi fi nevoita sa o fac. Nu va mai spun cat de tensionat e sotul ca ce se face el cu ea, cum o va adormi cat eu voi fi sa nasc! Dar la pranz se rezolva, o scoate afara si doarme, dar seara si noaptea? El ar fi vrut sa o intarc, sa trec eu prin perioada asta, considerand ca o voi gestiona mai bine, dar eu i-am spus ca oricum va fi greu, ca va plange si el o va auzi, doar ca daca sunt eu si stie ca am tzitzi si nu i-o dau plange mai mult, pe cand daca nu voi fi eu, poate va intelege altfel. Eh, s-o rezolva totul intr-un fel placut, sper! Asa iti urez si tie, draga Maritza!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

26 +

Mergi la inceput