Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Cu placere fetelor...puteti sa nu va grabiti vi le aduc acasa in 2-3 zile iar la comenzi de peste 200 ron e gratuit transportul.

Mi a luat ceva sa caut ptr ca nu prea gasesti marimi mici, chiar ptr prematuri.

Am gasit un alt site unde sa dau comanda si de altele...eu ma gandeam la pampersi de la libero cica ei au marimi mai mici si se aseaza bine, voi stiti ceva.Gasisem pe un blog al unei mamici un fel de clasificare.
http://www.soffiplanet.ro/


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Hainutele Daninaline sunt foarte dragute si de calitate, eu le-am vazut in magazine pe cand luam pentru multimea mea de finuti si finute, si mereu ieseau in evidenta, mai ales ca sunt romanesti. Pentru cine sta aproape de crangasi sau rahova/sebastian, mai este o firma de hainute romanesti care au hainute de bumbac ff bune la pret, si utile mai ales in primele luni cand nu faci parada modei. nu-mi vine acum numele ei, dar daca va intereseaza incerc sa aflu exact.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
13+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Anne Mary la externare doctora neonatolog ne-a spus ca de la nastere trebuie sa treaca 2 saptamani si poti iesi afara cu bebei. Eu una le scot afara de cand am venit din spital cate 2-3 ore si sunt foarte incantate.
Anabel sunt de acord cu tine privind spitalele de stat. In plus cei mai buni neonatologi ii gasesti la Giulesti si Polizu pentru nasteri premature sau cu mici probleme.
Ralu eu stau in Rahova imi poti spune te rog numele magazinului
Fetelor eu am primit hainute foarte multe nu trebuie sa mai cumpar in urmatoarele 3 luni nimic, iar apoi va veni botezul si iar nu mai cumpar. Hihi Ma amuza ca toti care vin sa le vada trebe sa cumpere totul la dublu.
Am avut in salon cu mine o fata din Pitesti care a nascut 2 baietei la 38 de saptamani si cateva zile, cu greutati de 2,800 si 2,900. Era internata de la 7 luni si statul la pat a dat randamente.
Gata masa de 5.

AAA eu am cumparat biberoane din timp chicco si avent, iar la spital foloseau nuk, acasa fetitele nici nu vor sa le vada nu vor sa manance decat cu nuk.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ne-am intors de la eco, a iesit ok. colul e ok, inca are 2.1 cm si este inchis. am cam avut emotii cu el, ca sapt trecuta am avut 2 zile consecutiv contractii mai dese ca in alte dati si ma gandeam ca mi-or fi modificat colul.

irip, tu cum esti? cum a fost la eco?

yasmin, felicitari pt cele 29 de sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

era sa uit : pt prima oara, am fost cantarita in sarcina asta: am 75 kg imbracata.
inainte de sarcina greutatea mea medie era in jur de 63 kg, asa ca nu am luat mult in 31 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta felicitari ptr col...a cantarit si bebeii pe langa mama care se incadreaza perfect ptr o sarcina gemelara....ne facem top modele gravidute doar ca trebuie sa ne primeasca cu tot cu paturi dupa noi.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

fetelor, eu ma internez maine la prima ora. colul meu e sub 1 cm. s-a micsorar fata de acum 2 sapt cand era 2.6 sau 2.8 . nici nu mai stiu cat. va tin la curent. sper sa o mai duc macar o saptamana.

salexa, tu ce lungime a colului ai avut la internare?

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, imi pare tare rau. nu ma asteptam, fiindca tu chiar stateai bine cu colul.
iti doresc din suflet multa, multa bafta.
si daca poti, te rog, scrie-ne de acolo cum mai esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

irip imi pare rau dar poate cu tratament in spital te mai duce vreo cateva sapt, ai vazut salexa a mai dus o si parca ea chiar avea colul deschis.

ne rugam ptr tine

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

nici nu stiu ce e mai grav: colul scurt sau colul deschis. sper sa trec de noaptea asta si sa ajung maine la spital, sa fiu sub supraveghere. am stat si in picioare pana am intrat in cabinet, m-am si fatait azi pana sa plec. chiar nu ma asteptam. hai ca nu vreau sa va intristez. nu stiu cum o sa fac cu pipi ca eu ma duc non stop la toaleta.
salexa, tu te duceai des la toaleta? puteai?

33 &

Mergi la inceput