Lista Gradinite bila alba /bila neagra - sect2 (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Buna

Are cineva copilul la gradinita Fluturas Albastru de pe strada Sarafinesti? Am fost sa o vizitez si nu mi-a lasat o impresie nemaipomenita, mai mult de improvizatie, si as vrea totusi sa stiu cum este acolo, impresii din interior. Imi este cel mai aproape de casa.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Pentru mamamea

Ce stii despre gradinita Praslea cel Voinic? Vreau sa o vizitez si din cauza vremii nu mi-am facut timp (ei vor sa vin seara si ma gandesc ca poate nu prea mai sunt copii si educatoare si nu o sa-mi fac o parere completa). Am fost doar la Fluturas Albastru si nu mi-a prea placut. Mai stii si altele prin zona? Eu vreau doar program scurt, in care copilul sa se simta bine

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Gradinitele particulare din cartier nu le stiu, dar daca nu esti setata neaparat pe particulare, stiu ca sunt bune gradinitele de stat 16 si 256.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

A fost vreo mamica la Praslea cel Voinic sau Crionera? Noi stam la Delfinului si astea sunt cam cele mai apropiate de casa. Si care au si program de la 7-7.30, ca noi avem si problema asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybird32 spune:

stie cineva detalii despre gradinita ACORNS de pe Matei Voievod ?
as vrea sa inscriu acolo copilul pt predarea in limba engleza, dar am citit si citeva pareri negative (e adevarat mai vechi, poate s-a mai schimbat ceva intre timp).

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Buna,

Nu mai spune nimeni impresii despre gradinitele din sector 2? Am nevoie in continuare de detalii despre Praslea cel Voinic si Gradinita Bam Boo (sediul Dobroiesti).
Astea sunt in zona mea. Eventual si alte gradinite din zona Iancului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniadodo spune:

buna,

poti sa-mi dai referinte despre cele 2 gradinite? si eu locuiesc tot la piata delfinului si caut o gradinita particulara buna, pentru program scurt.

multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Buna,

Si eu tot la Piata Delfinului stau si am decis sa-mi duc copilul la gradinita Bam Boo. Cat a fost vremea frumoasa, de toamna calda am mers pe jos, cam 15 minute de mers la pasul copilului, dar iarna merg o statie cu tramvaiul. Imi place gradinita, atmosfera calda, prietenoasa. Imi plac doamnele de la grupa mica.
Mancarea e diversificata, pe 4 meniuri, afisate la intrare.
Copiii sunt verificati de o asistenta medicala, dar fara a-I speria si forta.
Cat a fost cald afara, se faceau lectii in curte (erau scoase masutele si scaunelele), au fost dusi in parc, sunt dusi la circ daca parintii doresc, daca nu raman in gradinita cu cineva.
Nu stiu exact ce-ti doresti, mi se pare o gradinita care merita vizitata, mai ales ca nu este departe.

La Praslea cel Voinic am fost si am vizitat-o, dar nu mi-a facut o impresie deosebita. O vila in stil vechi, unde amenajarea lasa de dorit. In salita unde copiii se schimbau la venire, era pe jos un linoleum vechi si in general nu arata ingrijita. Ori, ma gandesc ca asa cum se ingrijesc de aspectul locului, probabil asa se ingrijesc si de copii.
Aceeasi poveste si la Fluturasul Albastru.

Daca ai intrebari precise despre ceva, ma poti intreba, acum nu stiu ce sa-ti mai detaliez si depinde si de varta copilului. Cand este mic iti doresti o integrare usoara si frumoasa in gradinita, iar cand este mai mare iti doresti sa vezi si niste rezultate la invatatura.
Oricum, ca sfat, viziteaza macar 3 gradinite, in felul acesta poti sa compari.

Mergi la inceput