BV ADA! BUN VENIT NECTARIE! Piersicute '12 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna. Am ajuns si eu de dimineata la targ, mi-am mai format o ideea cu privire laa ceea ce caut. Mi-au placut unele modele de carucioare, nu si faptul ca aveau la vanz.un nr.redus de culori iar pt.unele comenzi astepti destul de mult. In continuare mi se pare ca unele au un pret neverosimil de mare si pt.cat il folosesti.
Oferte ok erau la celule stem de altfel am semnat si contractul.
Hainutele nu m-au impresionat deloc,, eu multe din ele le comand din state, o prietena mi le trimite apoi, iar raportul calitate pret e super. Tot de la ei am comandat si prosopele, paturici, halat de baie. Unele din firme am vazut la livreaza direct si la noi, dar este maai avantajos sistemul cu livrare la ei si trimis la noi de cineva de acolo.
Pt.biberoane, tetine si alte produse farmateutice varianta cea mai buna mi se pare cea cu farmacia tei, Carmen multumim de info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ada, ma bucur tare mult pentru BBul tau! Eu sunt convinsa ca veti trece cu bine peste toate si o sa fii acasa mai repede decat te astepti. Si chiar daca Nectarel mai trebuiie sa zaboveasca putin prin Polizu, merita efortul caci in curand il vei avea acasa sa va bucurati din plin de el!

Fetelor, am mancat capsuni si cirese si mi-e un rau....

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor nu m-am închis in mine ca nu-mi sta in fire. Totul iau ca pe o încercare a vie#539;ii prin care trebuia sa trec si #537;tiu ca Dumnezeu are un plan cu mine. ASA a trebuit sa fie. Viata si moartea nu le comandam si suntem neputinciosi in fata lor. Am vazut aici tragedii mult mai mari decat ce am patit eu. Am putere sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru ce mi-a dat. V-am spu asa trebuia sa fie. Nectarel era Tare curatel si frumusel azi. A Mai pus si carnita pe el. Are o caciulita albastra in cap . Deschidem si ochii. Are niste ochi mari si negrii cand ii deschidere. Plange cand il schimba de pampers sau cand ii Mai fac cate ceva.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ada multa putere si rabdare, ce era mai greu a trecut. Tu ai stat la terapie intensiva deci cred ca e normal sa vezi cele mai grave cazuri. Probabil ca in celelalate sectii lucrurile stau asa cum povestea Ioana.

Ioana sa ii traiasca copilasul prietenei tale. Nici pe mine nu m-a lasat profu la sarcina prin fiv sa merg pe varianta de nastere naturala, oricum eu aveam interdictie si de la oftalmolog. Sper sa iasa cum vrei tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Eu m-am trezit de o ora. Ma simt mai bine azi, s-a mai racorit un pic pe aici.
Si glicemia e ok.
Felicitari fetelor pentru cumparaturi!
Noi am rezolvat deocamdata cu scoica auto, am primit una, sa spal husa si sa vad mai bine cat de functionala e.
Masina de spalat nu e inca bransata, mai trebuie nu stiu ce racord, de abia astept sa spal hainutele lui bb in ea, sa le am odata pregatite.

Am cumparat ieri si cosmetice pentru bebe, toate Johnson&Johnson. Voi crema de funduletz de care ati luat, cu sau fara zinc? Oscilez intre Penaten (fara) si Sudocrem (cu) si mai astept recomandari, daca aveti.
Si mai am inca de facut ordine in camaruta lui bb care tot la stadiul de depozit e...

Nu ma grabesc sa intru peste rand la nastere , doar vreau sa fie toate pregatite.
Si burtoiul meu parca a mai coborat, dar putin, doar cat sa ma lase un picutz sa respir mai bine, in rest, aceeasi jale cu durerile de tot felul. Ieri am umblat mult la cumparaturi si diverse, si abia pot sa fac cativa pasi continuu, dupa care trebuie neaparat sa ma asez.

Beatrice, tu lucrezi si duminica?

Maria, sa iti fie de bine concediul!

Ada, te asteptam in continuare cu vesti de la voi, eu cred ca Nectarel a trecut hopul cel mare si de acum e chestiune de timp sa asimileze si sa creasca, usor si sigur. Pup pisoiul scump!

Si nu in ultimul rand, Michelle multumim pt capitol. Ce problema ai tu la ochi? conjuctivita? Speri sa scapi de antibiotic, stiu ca e safe dar eu tot spaima am de medicamente, chiar si acum pe ultima suta de metri.

Va pup, ma duc la treburile mele de duminica, dar mai bag un ochi si pe aici.

34 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Salutare fetelor!Ne mai primiti si pe noi?In primul rand vreau sa o felicit pe mamica curajoasa ADA si pe bebe luptator Nectarel!!Noi am fost prin preajma insa nu am apucat sa scriu asa cum mi-as fi dorit din cauza ca am fost tare prinsa cu baietelul care abia de 2 saptamani a inceput gradi desi avem aproape 4 ani+jobu'.
Noi suntem bine, am ramas la caruciorul roz,bebita e super activa,nu ma lasa sa dorm noaptea.Spunea cineva pe aici ca ar fi indicat sa dormim pe partea stanga,ceea ce mie mi se pare aproape imposibil,trebuie sa-mi schimb pozitia de multe ori pe noapte .Am fost si eu la targ si ma bucur ca am reusit sa semnez cu Cord Blood Center cu care am avut contract si la Tudor,prin urmare am beneficiat de 10%discount,am gasit si cateva hainute bebelicesti ieftine si frumoase +multdoritul carucior Inglesina de care sunt tare incantata!


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Am mai scris un mesaj pt actualizarea semnaturii!Imi puneti si mie carucior roz pleaseee?

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Sursula, bine ai revenit, sigur ca te primim si ne bucuram cand fete care nu au mai scris demult (de la 12 saptamani...) mai dau un semn.
Bafta baiatului la gradi.
Cand ai timp, actualizeaza-ti semnatura !
PS Si eu trebuie s-o fac, azi avem 35 sapt....mi-e frica sa pun AMR-ul...

34 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Sursula, ai carut roz.

Fetelor, o intrebare: in ce saptamana se face cultura de col pt streptococul B? (sper sa nu vorbesc aiurea).
Doctorita nu mi-a pomenit inca de asta, dar stiam de la un curs prenatal si parca v-am auzit si pe voi.

35 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Fleur lucrez si duminica pentru ca tot mi-am luat libere pentru diverse activitati.
Cred ca si duminica viitoare o sa lucrez.
Acus plec acasa unde oricum nu am ce sa fac ca sotul meu e plecat .


Beatrice 31 + cu Maya Elizabeta AMR 8

Mergi la inceput