Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Eu am dus azi o proba de caca la analiza deoarece Irisucu a facut duminica seara un caca verde inchis cu o mucozitate neagra si m-am cam speriat. Sper sa nu fie nimic. As pune-o pe baza faptului ca am schimbat marca de lapte deoarece aveam o cutie primita cadou de la farmacie. Eu i-am dat 3 marci de lapte pana acum si niciodata nu s-a intamplat nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

Fetele mele, nu pot sa tin pasul cu voi
A venit si vremea buna si iesim de 2 ori pe zi afara, plus ca nu mai termin treaba, pe care o fac printre picaturi pt ca ziua Iris doarme f putin.
Nu am reusit sa citesc ultimele 2 capitole. Asta e
Am vazut ca vb despre diversificare si despre mancarea la borcan. Alexis manca f rau ceea ce ii preparam eu si f bine mancarica la borcan, dar numai 2 feluri (le-am incercat pe majoritatea). Personal am incredere in ele, le vad complete si cred ca trec niste controale riguroase, aceste mancaruri. De asemenea e f bine ca micutii sa fie obisnuiti, daca le accepta, si cu ele, deoarece e f practic cand pleci de acasa sa iei un borcanel si sa il deschizi cand i se face foame. se poate incalzi in orice cuptor cu microunde si gata masa.
Am vazut pe FB ca unele dintre fete nu sunteti incantate de inceperea diversificarii. Eu abia astept sa o incep

La multi ani Miruna si Vlad si tuturor bulgarasilor sarbatoriti zilele trecute cand nu am reusit sa intru


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


Vreau si eu vreme frumoasa sa iesim la plimbare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu i-am dat marei cereale, e adevarat nu in fiecare zi, dar i-am dat. Ai nu e deloc grasa. Are 11 kile.
Si borcanele cu mancre i-am dat, cand mai eram plecati de acasa sau nu aveam timp sa ii fac mancare (pt ca nu ii dadeam de pe o zi pe alta).
Daca nu se abuzeaza nu cred ca e o tragedie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Reteta de biscuiti facuti in casa:
300 gr zahar
300 gr untura
2 oua
6 linguri de lapte
1 praf de copt
2 vanilii
si faina cat cuprinde.
iese un aluat destul de tare, care se baga in masina de tocat in capatul ei se pune o forma si ies niste biscuiti ca niste omizi.
Asta e o reteta de la mama, reteta de biscuiti cu care am crescut noi, acum nu stiu daca trebuie inlocuita untura cu ceva, dar eu o sa fac sa ii dau fetitei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bella, banuiesc ca dupa 1 an jumate 2 ii vei face nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Vlad si Miruna
- marysa- nu ma supar deloc, stai linistita..spre surprinderea mea, vrea sa spun ca azi am papat supica ff bine...i-am dat 4 lingurite...apoi a papat de la mine si apoi inca putin lapte praf....si chiar deschide gurita....nu am probleme....sa speram ca asa va fi si de acu inainte...
- in privinta borcanaselor cumparate...mi-a spus cineva ca intr-adevar nu toate au un gust bun..chiar nasol....cica alea de la HIPP ar fi mai gustoase....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

bine ai venit hope_blue!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Adriana, mersi de sfat, uitasem de Stodal.. Am luaty azi si eu si Sara, plus oscilo, paracetamol. Imi e putin mai bine, dar pe Sara vreau sa o duc maine la gradi, k mi-e tare greu cu amandoi acasa in starea in care sunt...

Sanatate tuturor mamicilor si bulgarasilor!

Noapte buna! ne retragem


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Reteta de biscuiti facuti in casa:
300 gr zahar
300 gr untura
2 oua
6 linguri de lapte
1 praf de copt
2 vanilii
si faina cat cuprinde.
iese un aluat destul de tare, care se baga in masina de tocat in capatul ei se pune o forma si ies niste biscuiti ca niste omizi.
Asta e o reteta de la mama, reteta de biscuiti cu care am crescut noi, acum nu stiu daca trebuie inlocuita untura cu ceva, dar eu o sa fac sa ii dau fetitei mele.

Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)


multumesc , am sa incerc reteta saptamana asta , sa vad de unde fac rost de untura , cat despre cereale si mancarica la borcan nu mai spun nimic ,fiecare oricum face cum crede ca e mai bine pt puiul lui, dar sper sa nu va suparati daca dau un link cu o intamplare nefericita a unei mamici :http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111320&ARCHIVE=true&nm=Cereale-Nestle-pentru-copii-cu-surpriza
fetele care spuneati ca aveti incredere in marca asta de renume,sau NU neaparat aceasta dar uite ca mai sunt si "surprize la cutie" DIn PACATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:



rares e in spital la mcv...are adenoviros si s-a suprainfectat cu o bacterie...i-au ieist si rezultatele la fecale si are hemoragii oculte, hematii...adenovirus...mama naibii, se chinuie sa ii scada temoeratura si mie imi vine sa imi smulg parul din cap
bb are muci la greu, nici nu stiu daca sa ii fac baie...oricum sunt singura si nu cred ca pot ca am intepenit de spate


bella untura nu au voie puiutii mult timp..eu pana la 3 ani nu l-am lasat pe rares nici sa guste porc

ane marie...horror...si eu am ceva impotriuva nesttle...acum stiu de ce...


Mergi la inceput