Oportunitati de munca la domiciliu (3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

nadaflorilor, eu sunt silver, am zis ca nu-i bai 10$ pe luna.
biduri n-am cumparat deocamdata, am mers pe optiunea "pierderi infime".

pe mine ma supara acum ca nu pot sa mai pun bani in alert pay din card, am numai opiunile:
Electronic Funds transfer
-Bank Wire
-Bank Transfer

Mail
Money Order/Check


Inainte aveam optiunea de tragere in card, care imi era oarecum la indemana. Acum am retras-o.

Am vazut ca au aceasta oprtiune si pe ZR (de plata direct cu cardul), intrebarea este se poate plati manual?

Adica sa nu imi traga ei bani din cont daca doresc sa renunt la ZR?

Au urmatoarea specificatie care mi se pare nitel ambigua, zice ashe:
2) You understand that payments made for subscription services and renewal payments are non-refundable once they are paid, even if you cancel your account soon after the payment is made. If you do not agree to this No Refund policy please do not click the Continue button.

elle, nu fi suparata, eu zic ca e normal sa fim nitel in alerta, e ceva nou, informatii nu prea gasim
si eu am fost necajita, dar mi-a trecut

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

nadaflorilor, eu sunt silver, am zis ca nu-i bai 10$ pe luna.
biduri n-am cumparat deocamdata, am mers pe optiunea "pierderi infime".

pe mine ma supara acum ca nu pot sa mai pun bani in alert pay din card, am numai opiunile:
Electronic Funds transfer
-Bank Wire
-Bank Transfer

Mail
Money Order/Check


Inainte aveam optiunea de tragere in card, care imi era oarecum la indemana. Acum am retras-o.

Am vazut ca au aceasta oprtiune si pe ZR (de plata direct cu cardul), intrebarea este se poate plati manual?

Adica sa nu imi traga ei bani din cont daca doresc sa renunt la ZR?

Au urmatoarea specificatie care mi se pare nitel ambigua, zice ashe:
2) You understand that payments made for subscription services and renewal payments are non-refundable once they are paid, even if you cancel your account soon after the payment is made. If you do not agree to this No Refund policy please do not click the Continue button.

elle, nu fi suparata, eu zic ca e normal sa fim nitel in alerta, e ceva nou, informatii nu prea gasim
si eu am fost necajita, dar mi-a trecut

uneori gandesc prea mult....


eu as zice ca nu au cum sa-ti traga ei din card, ca sa traga ei din cardul tau ar trebui sa ai conventie de direct debit depusa in banca...apoi la card tu ai atasat un numar de cont..mai bine zis contul are atasat un card, sincer nefiind in situatia ta nu prea iti inteleg "problema"...

din contul meu de la tiriac numai eu pot initia plati,, daca eu nu am initiat, activat niciun direct debit cum sa poate veni un beneficiar sa ia bani fara aprobarea mea....

trebuie sa fi atenta insa in payza, ca subscriptia de plata lunara se activeaza fara sa te prinzi..eu am descoperit-o dupa cateva zile... si am dezactivat-o, prefer sa fac plati in cunostinta de cauza

ps. nu stiu ce ti se pare ambiguu acolo, mie mi se pare clar: o data platit abonamentul silver (de exemplu) nu poti cere sa ti se returneze banii pe motiv ca nu te mai joci cu ei si ca vrei sa-ti iei jucariile si sa pleci...nu e ca atunci cand iti cumperi o fusta, ajungi cu ea acasa si constati ca are un defect sau ca nu iti vine asa bine pe cat ai crezut, a doua zi mergi cu ea inapoi la magazin si iti recuperezi banii...eh aici nu e asa..ai dat banutu' ? e cheama ca nu il mai ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Bun. Am incercat acum sa fac plata de pe card direct in ZR si nu pot, imi apare o eroare.
Ce sa fac, cum sa fac plata in continuare pt Silver?

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

ei bine, asta chiar ca n-am mai patit. niciodata.
mi se pare ca esti cam acida. nu te-am acuzat de nimic. tu ai facut interpretari.
pe de alta parte avem vreo dovada ca ati primit banii...
mi se pare normal sa fiu suspicioasa. in general, in orice a implicat munca pe internet am vazut dovezi ale platii si apoi am inceput activitatea. aici a fost altfel, am inceput, am investit acum astept .

imi cer scuze pt of topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Bun. Am incercat acum sa fac plata de pe card direct in ZR si nu pot, imi apare o eroare.
Ce sa fac, cum sa fac plata in continuare pt Silver?

uneori gandesc prea mult....


tu ai adaugat datele cardului in payza?!...a fost confirmat ?

verifica urmatoarele in payza:

in main paiza account
1. my credit cards - daca nu ai adaugat datele cardului, zona e goala, prin urmare trebuie adaugate
2. payment preferances - bifeaza "yes" la accept plata cu cardul

sper ca dupa sa mearga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

.................

In afara de acest lucru, s-au scris foarte multe pagini pe acest subiect si din pacate nu am mai avut timp sa mai raspund la toate intrebarile si imi cer scuze fetelor pentru asta.

In fine... Ca sa nu reiau zecile de pagini (ca poate intre timp persoanele care aveau nemaluriri au aflat raspunsurile), va rog sa ma intrebati din nou si va voi raspunde.



prima intrebare cum se convertesc vip points in dolari? ca pe site-ul lor nu exista informatia asta iar noi am luat de bun ce ai spus tu...au trecut deja 60de zile pentr uunii dintre noi (eu trec de 60 in curand) si ar cam fi cazul sa stim ce avem de facut, e clar ca doar postand advertul zilnic nu obtinem nimic incepand cu ziua a 61-a


Punctele VIP reprezinta in fapt banii pe care ii ai in zeek rewards.
Punctele bonus (sunt cele pe care le ai la inceput, timp de 60 zile) se convertesc in puncte VIP daca te upgradezi la Silver, cu minim 10$.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

au fost adaugate si cardul e in payza.
acum au dezactivat aceasta optiune, nu eu,ei.
am scris si catre customer suport si mi-au confirmat.

tre sa ma duc la banca sa fac ordin de plata...

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

nadaflorilor, eu sunt silver, am zis ca nu-i bai 10$ pe luna.
biduri n-am cumparat deocamdata, am mers pe optiunea "pierderi infime".

pe mine ma supara acum ca nu pot sa mai pun bani in alert pay din card, am numai opiunile:
Electronic Funds transfer
-Bank Wire
-Bank Transfer

Mail
Money Order/Check


Inainte aveam optiunea de tragere in card, care imi era oarecum la indemana. Acum am retras-o.

Am vazut ca au aceasta oprtiune si pe ZR (de plata direct cu cardul), intrebarea este se poate plati manual?

Adica sa nu imi traga ei bani din cont daca doresc sa renunt la ZR?

Au urmatoarea specificatie care mi se pare nitel ambigua, zice ashe:
2) You understand that payments made for subscription services and renewal payments are non-refundable once they are paid, even if you cancel your account soon after the payment is made. If you do not agree to this No Refund policy please do not click the Continue button.


Aici zice ca platile facute pentru seviciile de subscription sau pentru reinnoiri nu se returneaza odata platite, chiar daca iti anulezi contul la scurt timp dupa efectuarea platii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Un om care a facut in 6 luni 5000 $ cu zeek (sotul meu), sau unul care a facut 700 $ (eu), nu sunt oare dovada clara ca zeek rewards plateste? Ce mai vrei mai mult de atat?



Fetelor, cum sa nu stiti ca pe Luna zboara elefantii? Un om care a vazut elefanti zburand pe Luna, nu sunt oare dovada clara ca elefantii zboara pe Luna? Ce vreti mai mult de atat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Eu zic ca intrebarea a fost clara :

"cum se convertesc vip points in dolari?"

poti te rog sa raspunzi concret la aceasta intrebare ? eu nu am gasit raspuns pe site iar tu in posturile initiale ai spus ca se pot converti in $ dupa 60 de zile si upgrade la silver

concret eu am acum 146 VIP points. cum convertesc in $ a zicem 30 de VIP points. se poate ori ba ?

multumesc.

Mergi la inceput