Nasterea la Arcadia - Iasi (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

LA MULTI ANI, ESTERA!!!
Felicitari Shoshonik si crestere usoara!


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

LA MULTI ANI ESTERA!!! Iti urseste 'matusica' oiyoy sa fii mereu senina, voioasa, cu zambet pe buze, mereu iubita si inconjurata de noroc si multe lucruri frumoase sa ti intample!
Shoshonik felicitari pt micul print!crestere usoara si incredere in tine si in bebe.azi bebe are o saptamana.La multe lunite linistite!
Noi am sarbatorit-o duminica trecuta pe Claudia.i-am facut un tortulet cu Mickey mouse pe el.din pacate nu cred ca pot sa pun poze cu el pe adresa comuna, pt ca eu intru de pe tel si imi cere mereu autentificare si sa dau locatia noua.asa ca nu pot sa vad pozele noi cu bebeii.nu am vrut sa fac vreo modif permanenta.Claudia a ales calea cea grea:chei de la masina(asta i-o luam noi cnd creste...sper) cartea si meseria( foarfecele).
Claudia in cartile din mailu' comun este o carte in engleza care te invata cum sa adormi copilul si sa cum sa doarma toata noaptea.nu mai stiu cum e numeste dar e faina.eu nu am urmat intru totul sfaturile de acolo dar unele ponturi le-am aplicat si uite asa bebelina mea de la adormit pe la 12-1 noaptea in decembrie adoarme la 10-10.30.acum 2luni adormea si la 9-9.30.
Nu doarme pana dimi pt ca trebuie sa faca prezenta la 'tete'=tzitzi mai ales acum ca a invatat unde e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Claudia azi a mancat vreo 300 gr de pireu ,oare nu cam mult ?
Despre lungime nu stiu ce sa spun eu nu-mi dau seama ,ar trebui sa cunosc la hainute dar nu e cazul ,de cand s-a nascut copilul acesta nu mi l-a masurat nimeni
Ig am facut si a iesit bun si a fost testat si la vreo 2 proteine din lapte si tot nik ,problema e ca ,am aflat dupa aceea ,ca am facut analizele prea devreme (in viata copilului) acele analize se fac dupa 6 luni ,Andrei avea 4 luni jumate .
Si mi-a zis si dr asta la care am fost ultima data ca a vazut copii ci Ig bun dar cu simptome ca la carte de dermatita , a zis ca in ultimii ani nu se mai ia acest Ig in considerare .
Nu cred ca e vorba de o adevarata alergie ,cred ca e doar o sensibilitate care o sa treaca cu timpul ,la fel a avut si copilul cel mare al fratelui meu si i-a trecut pe la 1 an jumate .
Despre kk mi se pare ca-i digerat ,in fine analizele vor vorbi de la sine .
Lui ANDREI i-a trecut viroza ,problema e ca m-a luat pe mine si nu mai stiu cu ce sa o tin in frau ,tusesc mult si sec ,de ma doare capuu de atata tuse si ma ustura gatul ,cel mai tare ma tem sa nu se molipseasca ANDREI de la mine
Uf ,si pana vine tati ... vinerea viitoare mi se lungesc urechile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Shoshonik felicitari!Sa-ti traiasca micutul si sa va aduca numai bucurii!
Estera, La multi ani puiut mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

Va multumesc fetelor din suflet pentru urari,CLAU, DADA, SIMONIK, LENA, OIYOY(chiar ma intrebam ce faceti). scuze dak am omis pe cineva, va pup cu drag ,aici e o parte din sufletul meu si va trasmit numai bine puiutilor si intregilor familii! va imbratisez
Shoshonik, felicitari pt bebe ,ma bucur mult ca nu aveti prb cu alaptatul, sa creasca mare ,voinic si papacios .sa iti aduca mereu numai bucurii,si sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

SHOSHONIK felicitari ,sa-ti traiasca ingerasul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Multumesc pentru felicitari.....

Mihaela, mami de printishor alintat, Edward- Flavius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

neatza! o cafea, un suc, o limonada sau ceai

Ce mai fac mamicile?

La noi a fost o noapte linistita, bb a cam terminat cu greva suptului, deci ne pregatim de o noua saptamana....

Nu mai stiu ce sa-i fac nou si bun lui bebe de papa, ieri i-am dat sa pape biscuiti de bebei,cumparati, e asa de scump cum musca si mesteca, mi-am invins frica.
Aveti idee daca sunt pufuleri fara sare? Ma gandesc ca nu are ce sa-i faca rau malai cu apa

Mai tineti minte de unde ati cumparat patuturile de lemn? Vreau sa vand patul care il am si sa iau unul nou,poate o sa doarma si el in patul lui,vreau din lemn cu o parte care se detaseaza si un singur nivel, nici prea sus nici prea jos,,sau sa-l fac la cda, ce ma sfatuiti?

O zi frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle2012 spune:

Buna,
Sunt o viitoare mamica care de o saptamana citeste cu interes capitolele referitoare la nasterea la Arcadia, dat fiind faptul ca in curand voi intra in acest club. Inca nu am reusit sa le parcurg pe toate...sunteti foarte active si mi-a placut.

DPN este 3 iulie, iar dr meu este Lazar Tudor. Am observat ca doar o mamica, inscrisa in acest forum, a nascut cu el.

Citeam pe la capitolele din august 2011 ca tatii ar fi restrictionati ca durata a prezentei. Mai este valabil acest aspect?

Am fost saptamana trecuta sa ma programez pentru intalnirea cu anestezisitul si neonatolog, iar persoana cu care am discutat de la contractare nu mi-a spus nimic de genul acesta. Imi doresc ca sotul sa participe la baite, curs ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neata mamici
CLAU, o cafea merge merci
PATUt eu am luat de pe bebedesign.ro

Mergi la inceput