Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lali ce de dintoci !!! Of, lasa ca trecem noi si de asta !

Mihaela I bine ai venit !

Lena

Cam multa liniste pe aici !!!! POT SA FAC EU GALAGIE???
Ce faceti fetele? Ce mai fac strugurasii? Ce mai papa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mihaela, bine ai venit !!!

Broome ma duc sa pun marul la copt :D 1 mar in ditamai cuptorul :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Mihaela, bine ai venit !!!

Broome ma duc sa pun marul la copt :D 1 mar in ditamai cuptorul :))))


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Pune unul si pt tine si unul pt mine ! Vin si eu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

stau toata ziulica in casa. Am devenit dependenta de net. As pleca la plimbare, dar in ultima vreme ori a plouat, ori batea vantul de te lua pe sus,
Ma duc la Lena la un mar copt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

L-am taiat in 4 ca sa arate mai mult si am mai pus jumate de mar pentru mine. Deci eu cu Maia mancam jumatatea si tie iti mai ramane un mar Klau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Ah, Lena, asa am facut si eu prima oara, am taiat marul in 4, ca sa se faca mai repede dar nu a fost o idee prea buna pt ca s-a uscat la exterior si a ramas extrem de putin miez pt bebe A doua oara am bagat merele intregi Poate tie o sa-ti iasa ok, nu stiu daca la mine a fost ca le-am tinut poate mai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Bine v-am gasit.
Lui Daniel ii place marul facut la aburi si blenduit, cu cereale si portocala. Voi ati incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

may ne lasi cu intriga la gura!!! hai da-ne de veste!

mikka mie mi-ar place enorm inca un pitic in echipa!!dar dpdv financiar, acum nu se poate. Oricum daca mai fac unul, n-o sa las distanta asa mare ca intre Dani si Noa, 4 ani si 1o luni.asa ca daca la anu nu mai fac...il trimit pe paco sa se opereze(pe de alta parte am o probabilitate de 7o% sa se repete diabetul gestational si colestaza de sarcina la fel in sarcini viitoare)

klau se blenduieste bine orezul¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Lenaaa,vin si eu la un mar,hai ,mai pune unul repede pentru mine,ca Teodora mananca mar numai daca e crud,taiat in jumatate ,curatat de coaja ,si sa il manance singura .

Broome, am vrut sa spun ca mananc cum mancam inainte de sarcina .Am trei mese principale,la care am umblat la retete,sa nu mai fie asa grase, cat mai simple si mai spre vegetarian . Am si gustari : fructe, biscuiti de ai copiilor, chec sau ce mai fac dulce, o aluna, o nuca, sau ce seminte imi mai pica in mana.

Mayyyyy, hai mami,ne lasi asa?


Revin,Teodora s-a vazut singura intre jucariile lui Paul si miorlaie...cred ca nu poate ajunge la ceva si ii e lene sa se taraie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Broome, ai avut dreptate, am avut noroc de o jumatate de mar care o pusesem pentru mine.. jumatate din jumatate am facut piure, si cealalta i-am dat in manute.
nu a agreeat nimic :D

Lali, promit ca data viitoare pun mai multe


Mihaela, eu cereale nu vreau sa ii dau pana la 9-10 luni si fructe exotice pana la 1 an. Desi am incercat banana, dar nu i-a placut nici asta :P

Mergi la inceput