Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade pai noi pana la Piatra ,adica 4 ore de mers ,nu oprim decat daca vrem la toaleta.Iancu sta cam 80% din drum in scaun bineinteles cu pauze cand mai face genoflexiuni la tetiera.Dar de mic l-am tinut numai in scaun chiar daca mergeam doar pana la Carrefour care e la 5 min de noi.De dormit doarme doar daca e ora lui de somn si de asta incercam sa plecam si noi cand ii este lui somn, in rest fffff multe jucarii variate, sticle goale, pungi etc. orice poate sa il tina ocupat. Odata am plecat la 9 seara din Piatra si a dormit pana l-am luat din scoica in fata blocului la Bucuresti, dar asta pt ca era somnul lui de noapte.Noi ne-am obisnuit asa, dar stii cum e nevoia te invata.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Sei bravo pt achizitii sper sa va fie folositoare.Asa sunt si eu noi dupa atatea drumuri, nunti si etc.. nu mai avem oficial nici bani de mancare, dar ieri am cheltuit 300 lei pentru Iancu si nepoatamea. Pana pe 15 cand vine indemnizatia am zis ca intru la cura cu post negru.
Dar daca tot stau o saptamana acasa am zis ca mananc de la ei deci practic nu aveam nevoie de bani de mancare.Si in mod clar nu mai slabesc!

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Am terminat de calcat!!!!LA REVEDERE FIER!!! ne vedem luna viitoare!

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana ,ntz ntz
la colt cu tine cu picioarele pe coji de nuci :)))

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Nici mie nu-mi place ca calc intai le tin 4-5 zile aruncate pe un scaun/masa si apoi imi fac curaj sa le calc

Bravo Sei pentru achizitii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

la capitolul mancarica, noi dimineata fructe : mar, para, pepene(rosu, galben), mango, cirese, portocala, caise, banana.Din astea nici una nu e refuzata.am mai dat din cand in cand si capsuni.
la pranz iubim mai nou supa crema de legume cu carnita ii pun combinatii de marcovel, ceapa verde, marar, patrunjel, leustean, cartofel, dovlecel, brocoli.Leusteanul, mararul si patrunjelul verde sunt nelipsite, apoi le blenduiesc cu carnita si le fac o supa mai groasa care este devorata de puiut.Asta imi place si mie.
seara ca de obicei doua iaurturi muller, cate odata mai adaugam cate o banana sau alt fruct, dar ne plac mai mult simple.

Mai nou i-am dat si cereale(de doua ori) cu toate deplasarile astea e greu sa ai tot timpul mancarea gata la timp, deci mai apelem si la instant.

Acum avem supica pe foc ma duc sa verific sa nu o afum.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

a si am uitat sa ma laud ca i-am luat ieri slipi lui Iancu si galetuse pt nisip.Acum suntem fff pregatiti de mare, cel putin el

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna si de la noi,

LA MULTI ANI TUTROR COPILASILOR NOSTRI!!!!

acum am revenit de pe drumuri, ca na e ziua copilului si tre sa sarbatorim cum se cuvine
Lera astazi s-a jucat cu clovnii, tipa in gura mare de bucurii ce am mai ris de ea...am luat ceva cadouri dar nu jucarii ca ea are prea multe, infiecare saptamina ii cumparam tot felul de jucarii de dezvoltare, si ea se joaca 5 minute cu ele si se plictiseste

Lali multumesc de intrebare, sunt bine, piciorul sa stabilizat deja si pot merge fara suport, cam scoapa dar asta e macar ma deplasezi singurica si nu cu ajutor. Degetul e bine, nici nu se cunoaste unde m-am taiat
frumos povestesti tu acolo, mereu te citesc cu drag

Dbunny din pacate nu i-a trecut inca definitiv, cert e ca nu am mincat 4 zile cirese si capsuni, si nu au avansat si nici nu i-au iesit altele, deja parca unele se retrag, dar are zone inca fr rosii si asa mii mila de ea, o spal doar cu oilatum gel si eu beau lactofiltrum asta ni sa prescris.

Sei ma bucur ca ELa e bine, te inteleg cu petrecutul timpului, si eu uneori ma prind ca nu am timp nici sa maninc, dar sa mai merg la WC, ma joc cu ea toaza ziua, merg cu ea la plimbare ore in sir, atit de mult ii plac masinile, nustiu ce va fi cind va fin mare, respectiv are si o jucarie masinuta care cinta se roteste face zgomote e innebunita dupa ea, daor ca putin timp, aceste reale ii plac pe mult timp

Jade eu dupa nastere CM nici nu il simt cind imi vine, nu ma doare nimika, inainte ma vaicaream pe pereti si cu nurofenul dupa mine mereu mergeam, acum din fericire nu ma doare, daor ca e fr abundent


Lali ma intrebai de servici, nu inca nu am iesit. Sunt niste chestii care le analizezi din puct de vedere financiar.

oakaimi pare rau de patanie, dar ma bucur ca fetita e bine si nu a avut de suferit

si parca mai era ceva...aa intreba cineva de vitamine, scuzati ca nu am retinut cine..eu am luat o perioada vitamine dar ma simteam mai rau de la ele chiar aveam stari de lesinuri si am renuntat.....medicul meu zicea ce nu e de la ele, dar eu am vazut o ameliorare dupa ce le-am intrerupt, acum nu iau nimik, incerc sa maninc cit mai sanatos si sa beau cit mai multe lichide.

merg sa fac o supica de legume, mi-am luat azi mazare verde, morcov nou, varza cartofi sfecla, etc, sper sa imi iasa o supica de legume pe cinste

o zi frumoasa tutror!



Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

cap 60

Mergi la inceput