Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

'neatza,
felicitari sunflower, esti tare curajoasa ca nasti in Piatra!! Sunt prea indiscreta daca te intreb cand in ianuarie ai termen?!

Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Nu da nimeni o cafea?
Ce bine e ca s-a mai racorit afara!!!

Aurora, orice viitoare mamica e curajoasa, dar de ce in mod special pentru ca naste in Piatra? Si eu am nascut-o pe Ade in Piatra si-a fost f. bine, n-am avut nicio nemultumire legata de spital sau personalul de aici. Si am avut cu ce compara, pentru ca pe Iustina am nascut-o la Iasi. In ambele locuri a fost ok.

Da, am auzit si eu ca se renoveaza sectia. O sa fie conditii mai bune, cred.



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

sunflower, la multi ani fericiti si tie si baiatului! Sa va bucurati unul de altul pana la adanci batraneti
Am o amica ce a nascut cu Denciu si a fost super ok. Eu sunt sigura ca va fi bine.

Noi iar am umblat fleaura in we, abia ieri am ajuns acasa dupa-masa. Azi trag tare sa recuperez lucrurile lasate nefacute.

Va pup! pe seara, dupa ce scap de munca, revin mai pe larg la povesti



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Cristina, la multi ani tie si lui Denis! Sarcina usoara in continuare!

Eu sunt cam ametita azi, mai ca as mai bea o cafea, desi am baut deja doua. Ieri am plecat din Bacau de la 39 de grade si am ajuns in Piatra in mai putin de o ora la 19 grade. Si cica sa mai fi normal la cap cu asemenea variatii...
Imi place cum e azi, ascult muzica melancolica si imi inchipui ca sunt undeva departe (unde sa nu ma gaseasca nimeni ) ca stau sub patura si beau un ceai aromat .

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Te-a apucat melancolia? De ce sa nu te gaseasca nimeni? Pleci undeva fara noi? Zi unde, ca venim si noi!
Si mie-mi place ca-i racoare si aer, in sfarsit!


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Pe undeva prin creierii muntilor, unde sa strig "alooo" si sa-mi raspund tot eu

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna fetili! sunflower, la multi ani fericiti si tie si baiatului!
Eu am intrat in concediu vreo 3 zile, apoi peste o sapt iar, ceva fractionat ca sa aiba si piticuta cu cine sta, acum ca s-a inchis cresa. In we -end am lasat-o la bunici si am fost cu barbata-miu la Busteni, am avut sedinta acolo(cica), mi s-a rupt sufletelul fara ea, asa ca nici nu o sa se puna problema sa o duc la bunici. si ea a intrebat mereu unde-i mama, tata, offf.
Ce bine ca-i racoare, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Buna dimineatza,
Lora, ai dreptate ca toate viitoarele mamici sunt curajoase,ziceam ca sunflower e curajoasa ca naste in Piatra, pentru ca din multele persoane pe care le cunosc si au nascut aici, niciuna nu mi-a zis ca e bine, toate au jurat ca la alt copil nu o sa mai faca aceasta greseala. Si apoi mi s-a mai povestit si ce a patit saraca femeie care a murit ca nu a vrut niciun medic sa intervina, parca asta vara a fost cazul respectiv. Tu esti a doua sau a treia persoana care imi spune ca a fost bine. Si apoi degeaba se renoveaza sectia daca personalul nu isi schimba comportamentul si mentalitatea. Eu sunt ingrozita si nu am curaj sa merg la maternitate aici, in acelasi timp sunt constienta ca oriunde exista riscuri si orice se poate intampla in orice moment, dar sa nu ne gandim totusi la lucruri urate
Zi buna tuturor!

Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Aurora, eu nu cred ceea ce aud. Cred doar ceea ce vad. Si eu cand am nascut se nastea pe banda rulanta in Piatra, am stat si inainte internata la sala de nasteri pentru monitorizare si n-am vazut vreo mama nemultumita. Cred ca adevarul e, undeva, pe la mijloc. Dar, bineinteles, parerile sunt impartite si e si normal sa fie asa. Poate-am fost eu un caz fericit, na.

Sunflower, curaj! Eu zic ca-i bine ca nasti aici, esti acasa si-ai sa vezi ca totul va fi perfect. Eu intotdeauna am dreptate, sa stii!

Si mai dati si voi o cafea, ca de 2 zile o astept!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Lora, hai ca iti dau eu ,asa simpla ca nu stiu sa trimit baietii aia simpatici sa o aduca
Sa nu se inteleaga gresit,eu nu zic ca nu trebuie sa se nasca in Piatra, am vb doar din punctul meu de vedere si din prisma povestilor spuse de pesoane pe care eu le cunosc,nu fac propaganda anti nascut in maternitatea Piatra Neamt. Adevarat este si faptul ca parerile sunt impartite si depind si de asteptarile pe care le ai.

Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput