Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Laura sa-ti traiasca minunile...sunt deliciosi,mi-au placut la nebunie....le doresc ce doresc Evei.....sa te bucuri de ei 1000 de ani de-acu` incolo si sa fii langa ei si cand o sa fii o babuta cu par alb.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!

Laura, multumesc! Pe 21 august plecam, mai avem de asteptat. Voi saptamana asta? I-a placut Theei cartea?

Astept si eu, poate se-ndura careva sa trimita un baiat de baiat sa ne serveasca o cafea cu gheata!

O zi buna, tuturor!



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!

L=am trimis de la 7 pe baiatul asta:

www.x17online.com/images/photo-sets/conv/akutcherstudio060411_X17/akutcherstudio060411_01-full.jpg" border="0">

Inca nu a ajuns?







Inca odata, multumesc tuturor din suflet pentru urari!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

S-o fi impiedicat pe drum, ca la mine inca n-a ajuns.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Caldura mare...Si eu simt ca nu mai pot! Ma dau gata greturile si starea de rau. De joi stau numai in pat...e nashpa, din ce in ce mai nashpa. Timpul trece greu, simt ca nu mai am rabdare si au trecut abia 8 saptamani... uffff!
Scuze, ca am intrat doar ca sa ma plang!

Lora, ai castigant o vacanta? Super tare! Sa va bucurati de ea si sa va distrati pe masura! Felicitari!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Super, Lora! Asta da premiu!
Noi pe 23 iunie tre' sa fim in Nesebar
Ii place Theei f tare cartea, in fiecare seara ma pune sa-i citesc din ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Neatza.
Eu doar cafea din asta stiu sa va dau
O zi buna sa aveti!
Laura25, esti pe forum? Mai zi-mi, te rog, de scaunul auto de la primiii pasi: se poate trage mai pe spate in timp ce copilul doarme, nu transpira f tare, nu-i prea ingust, nu-i prea rigid/tare la fund?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata! Laura, eu nu am de la Primii Pasi. Dar cred ca in mare, pt grupa asta de greutate cam toate sunt la fel. Se poate trage fundul scaunului in fata atat cat iti permite bancheta masinii. Rezulta o inclinare mai mica sau mai mare, dar oricum au 'aparatori' laterale la cap si copilul se sprijina de alea cand adoarme. Normal ca nu e inclinarea ca la scoica de exemplu, dar e ok zic eu. De transirat, transpira probabil in functie de cat de mult material sintetic in husa scaunului, dar poti pune un cearsaf subtire din bumbac peste husa, cred.
Daca ma intrebi avand in gand drumul spre mare, eu ti-as recomanda sa plecati noaptea, sa ajungeti la destinatie pana in 12-13 la pranz. Asa aveti sanse mai mari sa nu muriti de cald pe drum si sa se plictiseasca cea mica maxim.

Dau gasca afara pe usa si revin.






Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Off, Laura, la graco ma uitam pe net si am scris primii pasi
Ms pt informatii.
La mare plecam noaptea, mai ales ca avem drum lung pana la Nesebar.
Noi avem scaun de masina de la inglesina, dar e pana la 18 kg, iar Thea are deja 20 si depaseste si cu capul marginea de sus. Asta pe care-l avem e super, se inclina 4 pozitii, dar mi-e cam frica sa merg cu el stiind ca-i prea grea Thea.
As lua scaunul de la Graco ala cu printese, dar ziceam sa te intreb cum te descurci cu el.
Deci modelul tau e sau nu "transpiricios"? Nu e prea ingust sau rigid?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ezit intre:
http://www.micutul.ro/scaune-auto-15-36-kg/755-graco-scaun-auto-junior-maxi-plus-cars-.html
si asta:
http://www.micutul.ro/scaune-auto-9-36-kg/1015-bertoni-scaun-auto-uno.html
Al doilea parca e cam mic in inaltime si nu-mi dau seama cat se mai inalta spatarul. Cel de la Graco pare inalt.

Mergi la inceput