Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Neata mamici!

Mihaela vad ca m-ai strigat la apel, sunt aici, va citesc zilnic, ca de obicei, insa cu scrisul...mai greut

Gaga al meu imi ocupa tot timpul, acum si pregatirile pt botez, apropos, vroiam sa va intreb dupa botez copilul trebuie imbracat in alb? Ca parca nu i-as lua costumas din ala scortos la 4 ace, ci ceva mai lejer, mai casual, adica o camasa cu niste blugi si o bascuta. Dar daca trebuie sa fie in alb, ii iau costumas alb si gata. Adica nasa, dar mergem impreuna

Noi ne culcam la 23-23.30 si ne trezim la 5.30-6 dim, dar are si nopti cand se trezeste si la 3, papa si se culca la loc. Inca mai avem unele reprize de colici, dar in nici un caz cumplite cum au fost cele de la 5-7 sapt.

Fetelor, eu am observat ca al meu copil e vesel si jucaus cand vremea e frumoasa afara, dar cand e nor si e intunecat si ploua e prost dispus si se matzaie toata ziua, nu pot sa fac mai nimic. La voi e la fel? cine ar fi crezut? Ar trebui sa-i placa vremea rea, ca doar l-am nascut cand erau nametii cei mai mari si abia se circula pe strazi Sau poate tocmai de asta

La fix 3 luni si o zi ne-am intors si noi de pe spate pe burta prima oara Acum o facem des. Mai greu e cu intorsul de pe burta pe spate, la loc. Si gangurim si tipam de am speriat vecinii Si ne cade parul intr-o veselie, suntem mai mult chel Dar imi cade si mie parul de 2 sapt incoace cam rau, deci nu e singurul chel in casa

Vreau sa-i iau o salteluta de joaca, voi ce model ati ales? Sper sa nu o cumpar degeaba, ca si pe balansoar am dat destui bani si nu prea sta in el...

Voi ce cadouri ati luat nasilor si mosilor? Ca eu nu stiu ce sa le iau, am vazut un set frumos foc de vesela, de mese mai festive si ziceam sa le iau cate un set la fiecare.
O zi frumoasa sa aveti!

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"
MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Dragele mele ajutati-ne si pe noi sa castigam concursul cu cate un vothttp://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=22&folder=Momente+Klorane+Bebe


pozele sunt alt1 si alt2,va multumim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Altesa, votat bebe frumos

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Carpediem, noi am cumparat nasilor cadou, un serviciu de masa de 12 persoane mai deosebit si s-au bucurat tare mult, dar eu zic sa ii intrebi inainte si o sa iti zica ei de ce au nevoie. Noi asa am procedat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

carpediem multumesc mult!


noi la nasi le-am luat un steamar din ala cu vase suprapuse dar stiam sigur ca o sa-i placa ca are bb de 18 luni si zicea ca vrea sa gateasca mai sanatos pentru el.

Idei sunt multe :o veioza buna,o lenjerie de pat mare,cuvertura cu perne,set de tacamuri,vase,oale,cratiti delimano,aspirator nu stiu orienteaza-te si tu vezi ce n-are,cuptor cu micro,cafetiera,dolce gusto etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

of bulinutza daca-as putea te-as ajuta cumva dar nu stiu cum.

Alina bravoooo!


Hapymumy da-mi detalii pe pm despre pensiunea ta dar si despre dispeceratul de cazare multu


Lady tu ce faci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

tocmai am vazut ultimul ep din dr house! cel mai tare serial, ever!

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6





Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca




Si de la mine .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Ziua buna lume
Altesa mami am votat si noi bebe scump
LA multe lunite sanatoase!!!pt bebelusii sarbatoriti zilele astea(nu ii nominalizez ca am lipsit vreo 2zile si mii sa nu evit pe careva)
Va plangeti ca papa putin piticii sa o vedeti pe maria mea cum papa70ml si apoi face balonase cu bibi in gurita si rade nevoie mare iar eu mor de inima cand vad ca la 4luni manca cat un nou nascut,,cu toate astea are 6600g si 63cm la 4 luni(o fi punand aer pe ea)
Fetelor azi am comiso rau de tot am spalat 2masini de rufeca mai apoi sa imi zica o prietena ca e INALTAREA
Despre noi mare lucru nu am de zis,deaceea intru mai rarut sa scriu doar citesc mereu si ma gandesc cu drag la voi toate.
Va doresc o zi frumoasa si seninasi HRISTOS A INALTAT!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Gianina Adevarat S_a Inaltat !

Adc partso si balonat poate fi si dc nu ii dai des titi pe timpul noptii,Bianca se trezeste o singura data pe noapte , pe la 5 dimineata si tot are proble de-astea de-ale stomacelului, gen parturi si balonare.

Carpediem asta a fost si intrebarea mea , dc treb in alb si am inteles ca asa era inainte pe vremea bunicii , insa nu e obligatoriu , gaza mea a avut o rochita de culoarea untului.A mea a fost incantata de balansoar doar pt cateva zile dupa care s-a cam plictisit de el , noroc ca l-am primit cadou.
La nasi nu le-am luat nimic , nu am avut bani atunci dar le-am promis ca la inceputulu lunii viitoare le vom face un cadou, si stiu ca au nevoie de aspirator cred ca asta le vom cumpara.

Fetelor ce le faceti de ii culcati la 23,00 sau 24,00 noaptea pe bebei sau chiar mai devreme? a mea nu se culca mai devreme de 01,00 dar din fericire doarme aproape toata noaptea . Eu ii fac baita la 9 seara si apoi papa dar de dormit nu doarme , vrea sa ne jucam...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

a multe lunite frumoase bulgaras sef Sven!
La multe lunite frumoase Ioana de Lexi si Iulia de Ursulet!!!!


alina ce ma bucur ca voi sunteti bine...imi da si mie sperante

lalilutza

aerelian sa te auda Dumnezeu!

anca ce lungana mica...o sa faca furori

carpediem noi le-am luat nasilor un set de pahare de cristal si un serviciu de masa...s-au bucurat mult de pahare ...mosi nu avem

altesa

gianina daca nu ai stiut...se mai intampla

homeopatul ne-a zis sa mai rezistam pana luni...pediatra ne-a chemat sambata la spital...nu stiu cum o sa facem caci papa tot asa
revin





Mergi la inceput