Prieteni dragi

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Multumesc, Selene. Multumesc, Marox. Ati exprimat fiecare mai clar decat mine niste aspecte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Multumesc, Selene. Multumesc, Marox. Ati exprimat fiecare mai clar decat mine niste aspecte.


Inteleg ca ai deschis topicul numai ca sa fii mingiata pe crestet si laudata. Macar de cite cineva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

In orice caz, Fomalhauti, nu se poate spune ca n-ai primit raspunsuri la dilemele tale...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Sa nu am ce minca DELOC, ma duc la munca.

Si da, am avut si eu perioade in care nu aveam bani...deloc. Dar, in loc sa ma duc sa cumpar cornulete, le-am facut in casa. Mult timp am cumparat ingrediente engros si am gatit TOT in casa...

Permeaza si o nuanta de superioritate..."uite ce boema sint eu" dar realitatea e mai crunta nitel si atuni cream false probleme cu iz de dezbatere pentru propria afirmare a alegerilor facute.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Da, Rufus, am primit.

Ocebine, daca nu am deloc de mancat, slabesc. O, ce bine!

Daca nu stiu sa fac cornulete, le cumpar.

Iar aia cu crunta realitate nu am inteles-o, probabil se trage de la vinul de Porto (si pe ala il faci in casa?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Vinul de Porto nu imi place...mai ales cu cornulete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pacat ca nu putem avea un premiu si pentru cel mai urat subiect, cel mai urat mesaj....prieteni dragi muriti in liniste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Fomalhauti lasa-i pe cei mari acasa. Woow ce ne mai distram cand plecau la peste parintii prietenei mele Ne strangeam seara vreo 6 vecini ( aveam intre 13-16 ani ) faceam clatite, jucam carti, ascultam muzica Eram vecini de palier cu totii, pe mine ma lasa mama sa dorm la prietena mea asa ca o tineam intr-o veselie de cate ori erau parintii ei plecati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Fomalhauti, ma bucur mult ca ai primit prietena in vizita! Poate le primesti tu pe toate pina la urma...

Ocebine, vrei si tu o minghiere pe cap?

Rufus, nu te recunosc la subiectul asta, ai punctat de nota zece!

Marina, nu e rau deloc ce spui... dar va fi o batalie cumplita pentru cistigarea premiului cel mare, caci vezi si tu, e greu sa hotarasti care mesaj e mai urit decit altul... mult mai usor sa stabilesti care e mai frumos decit toate.



Cornelia

Ce n'est pas en regardant la lumière qu'on devient lumineux, mais en plongeant dans son obscurité.
Mais ce travail est souvent désagréable, donc impopulaire. (Carl Gustav Jung)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Fomalhauti, ma bucur ca pana la urma s-au gasit bani de o pizza si niste cornulete.
Oricum, si fara ele cred ca v-at fi simtit minunat, in fata unui pahar de vin vechi din camara.

Vad ca te-au enervat de-a binelea parerile fetelor referitoare la dramu-i-rea banilor. Intelege ca felul in care ai descris aici modul vostru de cheltuire a banilor este neobisnuit pentru multe familii, mai ales cand sunt la mijloc multi copii.
In general apare o senzatie de mila cand parintele multor copii spune ´´uneori nu avem ce manca, sau mancam sos de rosii cu paste´´. Iar cand aceiasi parinti platesc sume importante pentru a vizita nu stiu ce parc, apare si judecata: bai, dar oamenii aia sunt normali la cap? In loc sa ia acolo mancare sanatoasa, ei viseaza la submarine...

Poti intelege asta?

Eu nu vreau sa discut modul vostru de trai, incerc doar sa iti explic de ce n-ar trebui sa te enervezi pe ce zic fetele. Este intr-adevar deosebit modul in care traiti, si tu sigur stii asta.

Mergi la inceput