FIV in Ungaria 163

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata !

eni multumesc
imi pare tare rau de situatia creata , dar nu-ti pierde speranta .
Ciclul va veni si el , e normal sa treaca un timp pana vine , si mie dupa ce am pierdut sarcina mi-a venit ciclul dupa o luna si jumatate , banuiesc ca atunci am eliminat hormonii total (cei luati suplimentar in sarina ) si s-a reglat situatia.

Cat despre spermo , greu ...
Bafta la analize , si sa le ai pe toate pana pe 12 , succes .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

holla tuturor ,

fetele care sunt sau au fost in focuri la Buda, poate sa ma ajute si pe mine cu o lista actualizata de preturi? inclusiv ce anume din lista de analize data de medic se poate face la ei pentru si la prima consultatie?

va multumesc pentru raspunsuri...

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dar unde ati disparut fetelor ! ma duc sa va caut cu interpolul ?

eu ma pregatesc de control , ma duc sa improspatez situatia cu un dus , si cand ma intorc va povestesc cum a decurs , sper sa fie d-na doctor asa cum imi doresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

buna dragi unguroaice!
sa stiti ca va citesc constant...nu prea intru sa postez, dar asta nu-nseamna ca nu sunt alaturi de voi...am trait alaturi de voi si ultimele esecuri, din pacate..sper ca Dumnezu sa va intareasca sa puteti merge mai departe!
stiu ca sunt o norocoasa c-am reusit din prima, daca nu era asa nu stiu ce-as fi facut, nu stiu daca as fi avut puterea de care dati voi dovada sa treceti peste..
imi, mona, greta, am vazut ca v-ati hotarat sa incercati din nou, va tin pumnii si ma rog sa reusiti! de fapt ar trebui sa reuseasca toate, dupa ce ca am ajuns aici (chestia asta cred c-am mai spus-o)...imi am vazut c-o iei spre pk, sper sa fie o miscare inteleapta care sa-ti aduca bebele asteptat! ma bucur!
bafta multa, multa fetelor in focuri!
noi suntem binisor, mergem inainte si crestem!
va pupam !


20+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

corinuka:Felicitari mamico! sarcina usoara in continuare, nastere usoara si un bebe sanatos!
olimp: Nu pot si sa scriu si sa-ti tin pumnii, asa ca am ales azi sa-ti tin pumnii!Astept raportul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

am sosit cu raportul ! greta
numai putintica rabdare , vin imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

sa incep cu inceputul ....

Am ajuns la cabinet comform programarii , ajung acolo - toate programarile decalate , avusese o nastere , ok ce sa facem stam si asteptam , am intrat la 8 seara dupa o ora de la programarea propriuzisa.

Am intrat , o doctorita placuta , miniona si foarte receptiva , succind ii expun povestea mea cu bune si rele , evident ca m-am dus cu dosarelul dupa mine , ii arat ecografii ale fibromului si ii zice pai fibromul se vede ca era la exteriorul uterului (asta ininte de a zice unde era situat fibromul ) ..imi spun hopa - imi place ,vad ca stie .
O intreb atunci cum de alti 3 doctori nu au putut sa-mi spuna ce fel de fibrom am ...tace si zice " la intrebarea aceasta nu am cum sa-ti raspund"

Povestesc de sarcina pierduta... imi zice , spune-mi de ce au murit bunicii tai...iz zic de infarct ambii , dar si cei 2 unchi ai mei , ambii sub 60 de ani , dar si verisorul meu are 35 ani si a fost operat de tromboza la imina ,acum e bine ....zice multumesc , neaparat sa-ti faci analizele trombo.

Mi-a dat deja profilactic aspenter si femibion 1 cate o tableta pe zi.

OK operatia mi-a zis ca arata ca si cum as fi facut-o acum 3 luni nu de 6 saptamani iar intaruterin la eco a zis ca arata super .

Ce am aflat e ca mai am un fibrom , dar mititel de 1 cm , pt care a zis ca dr nu avea rost sa taie din uter pentru un pitic ca el, asa s-a exprimat.

Ea mi-a zis ca pot incerca sa raman insarcinata de luna viitoare

Mi-am luat si secretie pentru control , dar zicea ca nu arata a fi brobleme la cum se prezenta.

Mi-a masurat endometrul a zis ca are 0.83cm -oare e buna valoarea pentru ziua 13 , iar pe ovarul stang am deja un folicul de 18 mm iar peste 3 zile ar fi ovutatia. Mi-a zis ca-i place cum mi-am revenit avand on vedere ca deja ovulez si e prima luna dupa operatie.

Sunt tare multumita , maine merg sa-mi cumpar asenter si vitaminile si sa ma programez la analize de trombofilie.

Va pup sunt happy acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

Am uitat sa spum maine am sa sun pt programare la d-na Militaru , mi-a dat sa fac pachetul b pentru trombo cel de 650 ron , plus toxoplasmoza , rubeola si inca una CMU sau CMV nu stiu intru pe net sa ma documentez.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Felicitari Olimp pentru rezultatele la control si succes la conceput copii!
CMV= citomegalovirus (poti citi de spre profilul TORCH care este acronimul pentru un grup de boli infectioase: toxoplasmoza(T); alte infectii (O) ex. sifilisul, hepatita B, infectia cu enterovirus, virusul Epstein-Barr, virusul varicelo-zosterian, parvovirusul B19; rubeola(R); citomegaloviroza (C); infectia cu virusul herpes simplex (HSV)

20+
_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 reusit in ianuarie 2012 tot la Debrecen, cu dl Bodnar - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

multumesc norma abia astept sa-ti calc pe urme , ma refer sa ... .

Sarcina usoara !

acum sunt asa de multumita , ca am dat de dansa , ca s-a implicat in cazul meu si pentru ca vad ca este un inceput , stiu ca pot sa o iau la drum cu ajutor nu doar de una singura.

Mergi la inceput