Cat poate insemna un SCAUN!?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alinuk, poate trecu tu Swift-ul si paypal-ul pe prima pagina. Diana, acum am transferat niste banutzi in contul de paypal.

Citr priveste scaunele, ce imi dau seama idn descriere: cele cu tetiera nu par a avea chestia aia intre picioare, iar cel care o are, nu vad sa aiba tetiera Poate mai intra Tinatache sau Kariguld si se uita si ele, poate nu am vaut eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

rezolvat detaliile pt cont pe prima pg



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

extragerea premiilor



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Parerea mea e ca degeaba cautam pe net (eu am pierdut deja aproape o ora fara sa gasesc vreun pret) pt. ca in Germania se cumpara de la firmele specializate si este platit de sistemul social, deci distribuitorii nu au nici un interes sa puna preturi pe net.
Nu puteti cere consultanta la ottobock Romania ? Sa va indice un model care sa se potriveasca si pretul in Romania ? Apoi putem intreba si aici (eventual cauta modelul respectiv pe e-bay) si compara preturile.
Daca nu se pot obtine informatii in Ro, o sa incerc eu sa intreb aici la o firma din apropiere, dar probabil ca o sa am nevoie de info suplimentare (de ex. ce virsta are Alex).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Cred ca va fii greau sa cumperi ceva de pe internet fara sa vezi scaunul in persoana sa vezi daca e ceea ce cauti si se potriveste.

Nu exista reprezentanta in Romania ca sa probati unul?

Inteleg ca voi cautati mai mult un carucior decit un scaun mobil, nu?

Spuneti daca va intereseaza ceva de tradus de aici : http://www.ottobock.de/cps/rde/xbcr/ob_de_de/im_646D262_D_kimba_spring.pdf si http://www.ottobock.de/cps/rde/xbcr/ob_de_de/KimbaSpring_Infoblatt.pdf . E i spun ceva de hamuri dar nu dau detalii. Deasemena nu ma prind daca sunt incluse in pret sau daca le cumperi "in plus" (sistem adesea intilnit aici la carucioarele normale pt copii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Aschiuta de tradus ma intereseaza ambele linkuri. Multumesc frumos azi o sa sun la reprezentatnta din Romania a otto si voi vedea ce recomanda ei.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Stiu cat este de greu, m-am ciocnit si eu de problema asta. Va tin pumnii sa reusiti.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Marius multumim frumos, au intrat de la Helbi 20 euro si de la V.V. nu stiu numele de pe forum 25 de euro. Multumim frumos. Am incercat sa ii sun pe cei de la Otto dar nu reusesc e tel deranjat la ei asa ca le-am trimis mail. Astept raspuns de la ei.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Marius,daca te-ai ciocnit ,inseamna ca poti da sfaturi utile pentru Diana.Ar fi binevenite,mai ales ca sustii ca e greu.

Diana,o sa intreb la o fundatie de aici..macar aflu o directie si din aproape in aproape poate gasesc ceva gtrtis deocamdata.Nu promit ferm,nu am conexiuni in domeniu deloc,dar mi le fac.Ideea e ca un scaun de asta nou,din ce am auzit pe la expertiza medicala costa mult.Peste 2000 de euro.Daca am putea sa gasim macar ceva...sa te descurci pentru moment si in timp..sa cumperi unul....ar fi bine.Miane intreb.Si merg din aproape in apropae.Daca depui acte la casa de sanatate nu ti se acorda gratis?Parca este ceva de genul asta.

CurajEste ANDREEAAS ia legatura su ea,are conexiuni prin asociatii si fundatii umenitare,poate vine cu o idee...vrei sa o sun eu sa vb cu ea la telefon?Nu de alta dar tu chiar ai nevoie de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No,se vede ca-s tufa...in linkuri erau si carucioare obisnuite si pentru dizabilitati....eu intreb dar nepricepandu-ma.....ma gandesc macar sa vedem ce si cum.....ia legatura cu fetele,cu Andreea si fetele din Germania poate gasesc si ele ceva,eventual second...


Diana,asta stricat acum nu se poate repara prin vreo firma specializata? Pune o poza cu ce aveai poate ne dam seama in mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

de mai mult de o ora cercetez linkurile date de voi. inca nu ma reusit sa inteleg exact ce fel de carucir ar trebui. inteleg ca trebuie ceva sa fixeze capul si hamuri ptr corp si picioare. dar inca n-am gasit modelul in linkurile date.

apoi, aschiutza are dreptate. hamurile se pot lua separat. insa trebuie sa se poata fixa fest de carut.
am sa mai caut, o sa si intreb astazi colegii la servici.

Mergi la inceput