Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Carinablanca, intra aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162620&whichpage=14


Vei primi un raspuns din partea unei persoane avizate in domeniu!sanatate.sarcina usoara!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca




Multumesc my_lady de link.
Intrebari am pus la diverse persoane avizate in domeniu dar pentru a fi sigura ca e asa cum au spus ele am vrut sa intreb niste persoane care chiar au fost in situatia mea concreta de risc maternal sa vad daca le-au fost luate in calcul veniturile din perioada respectiva la CIC si la prenatal si postnatal.
Daca cumva exista fete care au fost in aceasta situatie va rog sa ma ajutati.
Multumesc inca o data.

Mami de fetita cu fundita Maria si 21 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Buna mamici si pitici,

Azi de dimineata fetita mea a recurgitat cu ceva maro, aseara a fost foarte agitata, nu a prea papat, iar azi dimineata surpriza. Am sunat medicul care ne-a zis sa urmarim daca mai apare. La 12 cand i-am dat a doua oara de mancare a recurgitat dar fara pete maro. Sa fie oare sange? Dar de unde ar putea fi?
Voi ati patit la bebei vostri asa ceva?



Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)


Si a mea vomita des, dar numai incolor sau alb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:


Poate fi reactie adversa la vaccin, vaccin pe care l-am facut vineri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Alice, esti cea mai viteaza in ceea ce priveste cununia!! In ambele sensuri ale cuvantului - si curajoasa si rapida!

Bella_sib, nu am patit sa imi regurgiteze sange, dar tot citind despre reflux, tin minte ca zicea undeva ca se poate intampla asa ceva la copiii care sufera de reflux (care, btw, e foarte frecvent pana la 6 luni). Cauza ar avea legatura cu iritatia produsa de acidul gastric cand iese din stomac. Daca nu se repeta, eu nu m-as ingrijora. Daca se repeta, du-te la dr.
Ce vaccin ati facut? Ma gandesc ca doar Rotarix-ul ar putea da reactii digestive, dar nu stiu sigur... Poate stiu fetele mai multe!

Noi am iesit un pic, am fost la mama la masa, apoi l-am lasat pe Tudor dormind si noi trei am fost pana la Bricostore sa luam niste gresie - avem de refacut terasele ca din cauza gerurilor din ultimile iarni s-au desfacut placile de ceramica si daca nu reparam o sa ne spargem capul! Din pacate, asta insemna ca de maine am muncitori in curte... si mizerie... of!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!

Nu stiu cum au fost copiii vostri ieri, dar la noi a fost o NE-BU-NI-EEEEEEE. Au fost extrem de agitati, au dormit putin, au plans mult, au mancat haotic amandoi si au adormit cu greu la 12 noaptea.
Azi suntem muuult mai bine

Bella, nu stiu ce sa zic..nu cred sa fie vreo legatura cu vaccinul.. Trebuie sa intrebi dr.
Leti Sara merge la Saftica, la hipodrom. E super! Ii place la nebunie! Sa stii ca erau si copii mai mici acolo. Daca vrei mergem impreuna saptamana viitoare.
Lady Am 30 ani

La multe lunite Andrei si Sebastian!


Mi-e groaza ca maine o luam de la capat cu gradinita si incepem iar o saptamana in plansete. off, sper sa se acomodeze cat mai repede.

Fetele, cunoasteti o doamna serioasa pt menaj zilnic ? Eu am pe cineva, dar nu poate decat 2 zile/sapt si eu vreau pe cineva zilnic..

am pus un filmulet cu Sara http://www.youtube.com/watch?v=MMJw8GOCa6Y&feature=youtu.be

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salutare!

Zice bine Ileana de Muzeul Satului, am fost si noi acum vreo 2 luni.

Fiica-mea a adormit si ea in final. Pe asta :http://www.youtube.com/watch?v=dFNdhm3mli0

Azi m-am dragalit toata ziua cu ea, imi venea sa ii mananc obrajii.
Vroiam sa intreb, avem vreun bebe care sta deja in fundulet (singur) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Alina, si Beatrice a fost agitata si ieri si azi, nu prea a dormit cum trebuie, a mancat putin si des...plus ca avut si cateva ore in care a fost plagacioasa, se vedea clar ca o deranjeaza ceva dar nu stiam ce, cred ca totusi burtica...
Bella_sib Nici eu nu cred ca sa aiba legatura cu vaccinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Alina, si Beatrice a fost agitata si ieri si azi, nu prea a dormit cum trebuie, a mancat putin si des...plus ca avut si cateva ore in care a fost plagacioasa, se vedea clar ca o deranjeaza ceva dar nu stiam ce, cred ca totusi burtica...
Bella_sib Nici eu nu cred ca sa aiba legatura cu vaccinul.

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



Eu cred ca pe Filip il deranjeaza ceva pe la gingii, k a inceput sa muste rau degetele noastre, tzitzi ale mele, jucariile de dentitie..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Alina, si Beatrice a fost agitata si ieri si azi, nu prea a dormit cum trebuie, a mancat putin si des...plus ca avut si cateva ore in care a fost plagacioasa, se vedea clar ca o deranjeaza ceva dar nu stiam ce, cred ca totusi burtica...
Bella_sib Nici eu nu cred ca sa aiba legatura cu vaccinul.




Eu cred ca pe Filip il deranjeaza ceva pe la gingii, k a inceput sa muste rau degetele noastre, tzitzi ale mele, jucariile de dentitie..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)



Oare sa fie asta si la noi? Acum o saptamana si ceva a vazut-o doctorita si nu era nici un semn ca ar vrea sa apara ceva pe-acolo. Osa verific si eu din nou cand se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Biancabia Am vazut in pozele tale pe FB un suport pt baita f interesant. De unde l-ai luat? Mai are cineva ceva de genul? Ca as vrea si eu, dar nu stiu de unde...

Mergi la inceput