Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Eu, Alina, Bianca suntem admini pe fb. Cred ca mai e cineva, nu mai stiu. Ai cautat grupul? Ca nu apari la cereri. Sa-mi zici cum te gasesc, cu ce nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alice, cred ca a fost o intarziere pe FB, inainte sa postez aici nu eram in grup, acum e ok. Amelia C... sunt pe fb. Mersi oricum, acum va vad si vad si adminii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, ce sa zic...infect gest...pacat de bunatate de ciorba ardeleneasca!
Cel mai tare ma tem ca i-am transmis si copilului starea mea, e foarte agitat, doarme prost...Dar am avut lapte de l-am stropit pe ochi. Nu mi-a venit sa cred, curgea ca un mic dus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, mai cearta-te cu soacra daca te ajuta la lactatie :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Imi cer scuze ca va deranjez. Sunt o viitoare mamica de septembrie 2012 si ma aflu intr-o dilema referitoare la concediul de risc maternal. Daca vreuna dintre voi s-a aflat in timpul sarcinii in aceasta situatie, va rog sa ma ajutati. AM inteles ca se calculeaza ca un concediu medical obisnuit, respectiv 10.5% aplicat la salariul minim pe economie se scade din el, doar ca nu se mai aplica impozitul de 16% si astfel suma ramane destul de mare ( va rog sa ma corectati daca stiti altfel).

Ceea ce vreau eu sa stiu este daca suma primita in perioada de maternal a fost luata in calcul la prenatal si apoi la concediul de crestere copil. AM primit informatii ambigue in acest sens si mie frica ca o sa raman fara bani in prenatal si cic.

Va rog sa ma ajutati daca puteti.

Multumesc si copii sanatosi sa aveti!

Mami de fetita cu fundita Maria si 21 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

letitia cred ca ii era frig sracutu azi noapte avea mainile reci,reci ca se dezveleste si in sacul de dormit nu-l pot baga ca el doarme pe burta si se enerveaza daca n-are loc sa se foiasca si iar se trezeste.

Apropo copii vostri migreaza prin pat? eu il pun langa mine si-l gasesc ori la marginea patului,ori pe latul patului ,efectiv merge prin pat ,il ajuta si faptul ca sta pe burtica si se impinge in genunchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Carinablanca, intra aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162620&whichpage=14


Vei primi un raspuns din partea unei persoane avizate in domeniu!sanatate.sarcina usoara!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, si nici nu m-am certat, ca a fost prin intermediari, doar m-am suparat pe ea. Iti dai seama ca daca ma cert cu ea...Joiana ma fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alice, si nici nu m-am certat, ca a fost prin intermediari, doar m-am suparat pe ea. Iti dai seama ca daca ma cert cu ea...Joiana ma fac!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community





Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Multumesc, Mihaela Sunt din Bucuresti, dar sub poza aparea de doua ori Bucuresti, ceva cam asa BUCURESTIbucuresti, am vrut sa corectez si nu am putut, asa ca m-am enervat si am sters
Si eu zic ca Muzeul Satului merita vizitat. Ar mai fi Biserica Stavropoleus din centrul vechi, o plimbare cu autobuzul turistic descoperit, o plimbare cu vaporasul prin Herastrau. Apropo de cazare, eu as alege un hotel din nordul orasului, aproape de Herastrau, ca sa se poata plimba cand si cat vor. Nu stiu daca le permite bugetul, dar daca da, le-as recomada Ramada sau Crowne Plaza pentru ca au si un fel de mini spa (adica piscina si masaj). Nu stiu sa aiba all inclusive, dar au bucatarie buna si putem recomanda si noi restaurante.

Altesa, si Tudor tot pe burta doarme si nu il gasesc niciodata unde il pun, pe el sacul de dormit nu il deranjeaza

Sa aveti o duminica placuta!


Mergi la inceput