Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iti trebuie cu siguranta pasaport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

ane-maria, i-am luat nu stiu cate tetine si biberoane iar daca fac greseala sa ii scot bibe din gura gata adio papa, chiar acum a tras un planset de tare frumusetea deabia a papat 80 ml si aia pacaliti cu suzeta , de papat nu mai papa pe mana mea papa in pat intr-o parte,off chiar nu stiu ce sa ma mai fac.
Colici nu a avut e posibil sa faca acum dupa 2 luni si jumatate?
De dormit doarme fff bine nu am avut probleme cu somnul

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielarusu

ane-maria, i-am luat nu stiu cate tetine si biberoane iar daca fac greseala sa ii scot bibe din gura gata adio papa, chiar acum a tras un planset de tare frumusetea deabia a papat 80 ml si aia pacaliti cu suzeta , de papat nu mai papa pe mana mea papa in pat intr-o parte,off chiar nu stiu ce sa ma mai fac.
Colici nu a avut e posibil sa faca acum dupa 2 luni si jumatate?
De dormit doarme fff bine nu am avut probleme cu somnul

mamica de Maria Elisa


nu este exclusa varianta asta.
poate e de vina laptele praf :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

gabriela poate are reflux ,poate ii vine acid inapoi incearca sa-i dai sa pape intr-o pozitie verticala si un espumisan inainte de masa n-ar strica.


Sa ma anunti daca da rezultat pozitia verticala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

eu ma gandesc sa scot copila la mare in luna iunie, o sa aiba 4 luni jumate -5. Binenteles, fara stat pe plaja, fara intrat in apa, doar plimbari pana la 10 si dupa 18. Plus protectie solara..

Ma gandesc la Eforie, stiu ca acolo e faleza. Aveti vreo recomandare de cazare prin zona, sau imi puteti recomanda alta statiune? Voi mergeti cu copiii la mare vara asta?

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Eu am mai scris despre asta , si e hotarat. Nu o luam cu noi din mai multe motive :

- personal cred ca e cam micuta sa o duc la mare.
- vreau sa ma pot odihni/dormi cu adevarat, sa ma energizez si sa pot petrece mult timp la soare.
- noi la mare mergem in Bulgaria, si m-am gandit ca daca doamne fe' i se intampla ceva sau are vreo problemuta de sanatate nu vreau sa ajung pe mana doctorilor de acolo, ca bulgarii stau cam rau cu engleza. Ma si vad gesticuland incercand sa explic ce si cum.
- o vom lua cu noi in cea de-a doua parte a concediului, care nu va fi la mare


Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)


Imi vine sa zimbesc cind vorbiti de dus bebeii la mare, ma gindeam ca a mea o sa fie toata vara la mare , asa ca... aviz amatoarelor!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Anda, trece-ma si pe mine pe lista de asteptare pentru macarons, te rog, ca de cind poftesc la ei.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anda, se pare ca sunt cea mai mare ignoranta de pe fata pamantului. Eu n-am auzit pana acum de macarons, d-apoi sa mai si mananc. Si am dat o mare cautare pe google. Nici macar cele patru vizite la in mult iubitul meu Paris nu m-au adus fata in fata cu minunile astea. Evident, m-am lamurit si evident va trebui sa ma ajuti sa aflu ce gust au...
Ursulet, iti trebuie pasaport individual pt copil care din pacate este valabil doar un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Ileana, am spus in prima mea postare ca datorita Andei am incercat si eu macarons, deci nu esti singura ignoranta... pentru ca atunci cand voi intrebati daca livreaza torturi in Bucuresti, ea a zis ca nu livreaza decat macarons. Pe de alta parte, se vede ca nu esti asa pofticioasa, ai vazut ce falcute am eu?

Da Ursulet, iti trebuie pasaport si atat daca plecati amandoi cu copilul. Daca pleaca doar unul din voi are nevoie si de imputernicire notariala din partea celuilalt parinte. Ileana, doar un an sunt valabile acum pasapoartele la copii? Eu i-am facut Sofiei acum 2 ani si e valabil pana la anul (3 ani in total).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

fetele,voi ati inceput diversificarea?ce parere aveti despre BLW?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy

Anda, trece-ma si pe mine pe lista de asteptare pentru macarons, te rog, ca de cind poftesc la ei.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/




Si pe mine , te rog , mi-ati facut pofta !

Mergi la inceput