INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:


Eva, felicitari!!! Sa fi sanatos, Dorian! Mami te iubeste mult!!!

Acum Eva, da-mi mie locul tau de gravidutza!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:


Andra_C, mai ai si tu putin...au trecut deja 9 luni de cand citeam vestea celor II liniute.

Va fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

felicitari Bellissima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina.ela


Andra_C, mai ai si tu putin...au trecut deja 9 luni de cand citeam vestea celor II liniute.

Va fetelor!



Deci nici nu ma gandesc ca nu predau stafeta! Doamne ajuta sa se prinda! Cu atat mai mult cu cat eu sunt ultima reusita pe inseminare si iata ca au trecut 9 luni, cum zici! Hai ca inceputul verii trebuie sa se lase cu liniute duble!


-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Bine ai venit pe lume, Dorian!

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza ce mai faci? Mai faci IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Dancutza ce mai faci? Mai faci IA?


Nu am vrut sa stric ziua asta pe care o sarbatorim cu toatele - nasterea lui Dorian. Am mai facut o IA. Sotul a venit cu un nou minim istoric 900 mii /ml. Dupa preparare era 2 mil/ml. Ce sa-i mai fac, ca nu stiu??? I-am dat o tona de medicamente si vad ca iar a luat-o la vale. I-am spus sa se opreasca. Stam 3 luni fara nici un tratament si apoi as vrea sa-i dau Profertil. Daca nici dupa asta, nu facem vreo branza, asta e, Renunt!!! Pana si eu care sunt mama optimistilor, nu mai pot...
Bechir mi-a zis clar ca sunt caz de FIV, ba inca si cu ICSI. Mi-a zis ca Cezara imi face IA, pt ca am istoric de 2 reusite, ca daca eram la inceput, ma bagau direct in Fiv. BAni de Fiv nu am. Cred ca ar trebui sa ma concentrez pe ce am si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca am reusit sa fac copil.
Am uitat sa mai traim pt noi. Totul se rezuma la a face copil. Am facut vineri IA si sambata si duminica am prestat, in pozitia binecunoscuta. Totusi nu mi se pare ca proba sotului ramane unde trebuie. In fine! Am ajuns sa ma rog de mama, sa-mi ia copilul pt o jumatate de ora ca ... noi avem treaba. Am ajuns sa fim ca iepurii cand e ovulatia. Si facem numai cu scop. Se duce naibii toata poezia cu stai asa, hai acum, nu asa... bla bla.
M-am descarcat si nu vroiam sa o fac azi ca e moment de sarbatoare.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza poate e IA norocoasa. Doamne Ajuta. Trebuie sa va bucurati da printesa pe care o aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Dankutza, stii ca nici eu nu speram sa fie cu reusita inseminarea, dar Dzeu e mare! Nu ai de unde sa stii cam va fi, pana la urma doar 1 gigel este de ajuns, nu?
Eu te inteleg ca vrei si al doilea copil, si la mine a fost dorinta la fel de mare, chiar daca o aveam acasa pe ea, nu inteleg de ce. Dar eram disperata, al meu imi zicea ca sunt nebuna, ca avem un copil, sa ne ocupam de el.
Poate se prinde, nu ai de unde sa stii, dar te inteleg perfect pentru pesimism. Cu barbatsu biolog nu ai incercat? Doar cu Bechir?

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel Robin Gabriel 37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Si eu sunt disperata sa-l fac pe al doilea.
Am incercat combinatia Cezara+Bechir, Cezara+Mihai Bucur, Bechir simplu. Asta e ultima combinatie. Si eu am sperat ca Cezara cu barba'su o sa-mi aduca noroc. Ciuciu!
Bechir mi-a spus ca au avut reusita cu 400 mii. Cezara mi-a spus ca au reusit cu 1 mil. Acum, nici nu stiu ce sa ami zic.
Nu am speranta luna asta chiar daca am facut IA....

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput