Strengari 2012 - 3 Chito suntem cu gandul la voi!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Mesaj de la Chitzo ora 16 (dar eu acum l-am vazut): "Suntem internati de ieri la G. Alexandrescu, situatia e destul de grava, roaga fetele sa spuna o rugaciune si pentru noi."

Nu stiu decat ca era problema cu refluxul, ca bebe nu mai lua in greutate de la atata varsat, nu stiu daca este altceva.

Ooooof, Chito, tin pumnii sa fie bine, multa sanatate!!!!!!


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Of, Doamne!! Sper din suflet sa fie bine pana la urma! Ma gandesc la voi, Chito, si va trimit energii pozitive! Sanatate si putere! Sa va intoarceti cu bine acasa!

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Chito Doamne ajuta sa treaca repede si sa veniti cat mai curand sanatosi acasa!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Chito zice: "Totul ni se trage de la reflux, alaltaieri a vomat bilicos si sange; e de 2 zile pe glucoza, urla de foame, vomita tot, imi e frica ca il pierd; arata din ce in ce mai rau; sunt la capatul puterilor" si "vomita inclusiv glucoza, ei zic ca e ok, dar creierul imi spune altceva; mi se pare ca asteptam sa se stinga".

I-am zis ca stiu bebe care a stat 2 luni pe perfuzii, bebeii rezista, poate va fi si la ei solutie laptele fara lactoza mai incolo.


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Doamne-ajuta ca Edi sa isi revina cat mai repede si sa se intoarca sanatos si mancacios acasica cu mami! Chito, multa putere sa ai mamico si fii sigura ca suntem toate alaturi de voi si ne rugam sa fie totul bine . Sa ne tii la curent cu evolutia lui bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Chito, Doamne ajuta sa fie bine! Nu te mai gandi la ce e mai rau, fii optimista ca se va rezolva. Ma gandesc la tine si la bebe. Multa multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Chito, sa va ajute Dumnezeu! te rog, incearca sa gandesti pozitiv, il vei ajuta. e tare greu sa isi vada o mama copilul suferind...
sa isi revina Edi precum pasarea Phoenix!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Chito lasa ce-ti spune creierul, gandeste cu sufletul de mama care poate face orice pt puiul ei: Edi o sa se faca bine repede. Ne gandim cu toata dragostea la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

Chito-Dumnezeu sa va aiba in paza si sa va ajute sa treceti cu bine peste aceasta incercaresanatate multa si putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Neata,
Uooooof, ce veste nasoala asa de dimineata si asa nu aveam o dimineata prea roz!
Chito, fii tare mami si optimista ca totul va fi bine.Bebelusii au o capacitate de regenerare mult mai mare decat ne inchipuim, desi par minusculi si fragili. Tinem pumnii stransi pentru voi sa va faceti bine si te rugam sa ne tii la curent.
Tala, merci. Se pare ca nu a trecut raceala la cel mic, dar mi-a tras o vomitatura in jet de dimi, ca am schimbat tot: haine, asternut...etc si m-am si speriat.Apoi dupa ce a vomat, i-am facut baita si a mai supt 10 minute, iar acum vad ca doarme linistit in patut. Sper sa nu se mai repete episodul si sa fie ceva de moment.

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput