Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, simt ei cand stam noi prea mult pe net de ne dau de lucru

mada, eu as vrea sa pun niste perdele/draperii fffff groase, nu stiu cum se numesc ..am vazut pe la terase....daca vrei iti arat o poza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, simt ei cand stam noi prea mult pe net de ne dau de lucru

mada, eu as vrea sa pun niste perdele/draperii fffff groase, nu stiu cum se numesc ..am vazut pe la terase....daca vrei iti arat o poza/


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


sa stii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce fac fetele?????

strumf cum a fost intalnirea de ieri cu alehiam???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Scriam un perdaf si iar a disparut

Oricum voiam sa va multumesc tuturor ptr.raspunsuri.Dar despre RMN sau CT nu stiti daca e periculos la varsta lor?

Yasmi Eu am o mare admiratie pentru cele cu 2 copii.Mereu ma intreb cum se descurca.

Chiar ii spuneam sotului intr-o seara ca dintre fetele de pe odisee sunt fete care sunt insarcinate deja cu uyrmatorul copil si ma intrebam cum or face dupa ce se naste ala mic.Daca plang in acelasi timp pe care il rezolvi?Poate imi pun intrebari de toanta dar mi se pare complicat ...Of off mai maiii

Oricum respectele mele mamelor cu 2 copii si celor care urmeaza sa il aiba pe al doilea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw ce mortale sunteti? m-am amuzat copios cintindu-va

dulci pentru toate fetele.

Rihana stai linistita ca aproape toate suntem cu banii in plop, eu ieri umblam sa iau 150 lei imprumut sa le cumpar la astia mari forinti ca au astazi concurs in Ungaria,i-am probat cu inima stransa lui Alex sacoul gandidu-ma ca daca ii e mic chiar am imbulinat-o ca n-am bani sa-i iau altul, Doamne Doamne m-a vegheat si ori i-a scurtat mainile baiatului, ori a lungit manecile sacoului, dar ii e bun ( nu-mi explic cum ca-i al doilea an cand il poarta), pe maine am in plan sa merg la Timi dar n-am un ban si rezervoru-i gol, dar nu ma stresez, o fi ea cumva pana maine. ti se pare tie ca suntem lipsite de griji financiare, asta doar pentru ca nu prea vorbim despre asta pe aici. Hehe daca as scrie eu aici de cate ori gasesc in dragul de pormoneu doar chitante si bonuri, as avea cel mai mare numar de mesaje.

Fetelor o zi minunata va doresc ca sunteti superbe.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Waw ce mortale sunteti? m-am amuzat copios cintindu-va

dulci pentru toate fetele.

Rihana stai linistita ca aproape toate suntem cu banii in plop, eu ieri umblam sa iau 150 lei imprumut sa le cumpar la astia mari forinti ca au astazi concurs in Ungaria,i-am probat cu inima stransa lui Alex sacoul gandidu-ma ca daca ii e mic chiar am imbulinat-o ca n-am bani sa-i iau altul, Doamne Doamne m-a vegheat si ori i-a scurtat mainile baiatului, ori a lungit manecile sacoului, dar ii e bun ( nu-mi explic cum ca-i al doilea an cand il poarta), pe maine am in plan sa merg la Timi dar n-am un ban si rezervoru-i gol, dar nu ma stresez, o fi ea cumva pana maine. ti se pare tie ca suntem lipsite de griji financiare, asta doar pentru ca nu prea vorbim despre asta pe aici. Hehe daca as scrie eu aici de cate ori gasesc in dragul de pormoneu doar chitante si bonuri, as avea cel mai mare numar de mesaje.

Fetelor o zi minunata va doresc ca sunteti superbe.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

, nu vrei si tu un lastar de la Deea? ca eu deja am pregatit ghiveciul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

rhynna respect si mai mult pentru mamicile de la 3 copii in sus. ca cu 2 mai merge, nu-i chiar asa greu zic eu acum ca este mai usor cu 2 copii dar sa ma vad si eu...si atunci sa vorbesc

ce sa mai zicem de simona, somleac, azaz, era madutza cu 3 copilasi care nu mai intra acum la noi, si mai sunt fete cu peste 3 copii. acolo admiratie si mai mare

madutza ce scump este un foisor. si-a facut si unchiu-meu unul super, ma intreb cat o fi costat. ca este si mare si numai din lemn intreg, rotund...nu stiu cum sa-ti zic...este foarte misto.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

buburuza doarme si eu as vrea sa dau o fuga pana in piata sa iau usturoi ca vreau sa fac spanac si n-am usturoi. dar asa lene am.... am zis ca imi fac si manichiura, mi-am luat o oja noua si vreau s-i fac inaugurarea

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!!!
Delia, Irinuk va multumesc pentru lapticul cu nesquik...delicios!

Fetelor va citesc zilnic dar nu apuc sa va si scriu. Astazi am dat la cineva sa-mi faca un Cv ”ca la carte„.Nu ca eu nu as fii in stare, dar treaba asta cu limba italiana corect gramatical ma cam depaseste si vreau ca macar Cv-ul sa dea bine. Imi este dor de voi toate si de orele petrecute pe forum. Ne este tare bine cu bunicuta aici care ne ajuta in tot ceea ce facem...parca ma simt mai ”usoara„.
Va pup pe toate si promit sa intru macar de 2-3 ori pe saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Hai ca mai stau cateva minutele...

Lavinia, frumos raspunsul sotului! Noi facem 10 anisori anul asta de cand suntem impreuna si 3 ani de casnicie.
Madutza, tot respectul pentru tine si pentru ceea ce faci! Mi-ar placea tare mult sa te cunosc!
Roxy,puuuup mult bulanasele Anastasiei care este o domnisorica minunata!
Deea, esti mega haioasa si mereu ma incarci pozitiv si ma faci sa zambesc! Hai trimite via Italia-Milano una bucata crenguta tini-mini ca vreau sa plantez si eu apoi cand s-o prinde o livada intreaga de asa copaci roditori.
Andreea, mami nu il mai lua asa des pe Rares in brate ca te lasa coloana apoi. duracell are 13 kg dar nu il tin in brate decat cand este cazul.Ce putin mai are surioara ta si naste....si ce dudulana are i8j burtica.
Delia, esti o scumpa cum nu ai uitat tu de mine si zilnic imi oferi Nesquik-ul cald. Ce reteta ai urmat pentru paste carbonara? Vreau sa-i fac si eu mamei dar eu am reteta clasica de care m-am cam saturat. Pune daca ai timp retata sa o salvez si eu.
Strumpitz,asteptam poze cu voi de la intalnire! De ce ai facut pauza asa mare de la butoane de data asta?Te-a mai suparat ceva?
Simonelu, ma bucur ca ai revenit in forta si ca ne scrii. Imi era tare dor de tine! Ce alergatura si cu pasapoartele astea si cand ma gandesc ca trebuie sa-i facem si noi lui Duracell.
Irinuk, ma buucr ca te mai odihnesti si tu la tara si ca ai ajutor de nadejde. sanatate bunicutei sau strabunicii...ca nu ma inteles prea bine.

Gata...merg sa pun masa ca ajunge tati in pauza de masa! pt fiecare!

Mergi la inceput