Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, depinde, eu am luat cel mai mult de la 30s cam 5 kg, in prima sarcina am luat 10kg in ultimele 2 luni. Gandeste-te ca gemenii pot creste si cu 300 x 2 pe saptamana dupa 32 s...sau macar 250gr, fara marirea uterului, placentelor, lichidului retinut

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

fetelor sunteti deosebite rad....si eu sunt nevopsita, nemachiata, vai de capul meu dar ne revenim noi...sotul meu imi zice greiere bortos iar eu ma supar .....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, deci cam un kg pe sapt.e ok . imi convine. eu mi-am setat sa ajung la 20 kg. pana acum am luat 15 kg. asta e, azi am bagat cartofi noi, prajiti, desi inainte nu puneam gura pe ei.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

eu sunt pinguin , balenutza sau ratza...depinde de dispozitie. ma amuza si pe mine imaginea pe care o am. sanatosi sa fim si asta sa fie baiul...

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, baga cat mai poti, deja la dimensiuni mai mari faci pauza juma de ora intre lingurile de ciorba... Stai linistita ca la cata burta avem nu-si mai da seama nimeni cat de grase suntem in rest

Anabel, sa vezi romantism cand il vei ruga pe sot sa te: imbrace, incalte, taie unghii picioare, si...... epilare stii tu unde...

Stiu ca multe pt fetele cu sarcina mica par SF-uri, dar asa ziceam si eu cand le citeam pe fetele care stateau sa nasca...

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Amary, rad pe infundate, mai ales cu epilatul stim noi unde ... e bine de stiut
(eu nici acum nu mai am curaj sa ma epilez inte picioare), ma fac cu penseta
Chiar asa, ma gandeam eu ... voi ce inaltimi aveti ? (ca eu fac planuri, nu gluma, sigur sunt mai inalta si nu o sa fiu asa)
Si daca vreti sa va luati circumferinta maxima... imi dati si mie niste centimetri ... sa ma imaginez si eu

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
11+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

pe mine ma imbraca de multe saptamani, ma incalta, ma scoate din cada.. ehe cand ma aude ca il strig i se face parul maciuca

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Ralu, eu am 1.72 Asa ziceam si eu, dar nu conteaza, burta te va impiedica sa faci orice....

Irip, am uitat...Dupa, sa vezi ce romantism va fi.... Mai ales ca din sani tasneste laptele la fiecare atingere

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

eu am 1,70.
amary, minunat cu laptele o sa fiu si mai dorita

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Bun...am facut gura miiica... ca nu-s nici eu un "mastodont" ... 1.70 gata cu sperantele mele

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
11+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput