Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta si eu am dureri dupa ce mananc, mai ales de o luna jumate-doua, eu am zis ca-s de stomac ceva, probabil nu mai are loc mancarea La astea acum nu demult s-au adaugat si greturi daca mananc ceva mai mult

Irip, intr-o noapte m-a trezit fetita si initial am zis ca-i cutremur, asa s-a miscat. Da, au zile cand se intorc sau ceva, acum e si dureros uneori Iar spre final cand chiar cred ca nu mai au loc, sa vezi cum se deformeaza burta (da rau') ba intr-o parte, ba in alta, zici ca ti se rupe pielea de pe burta Eu sunt imensa, trebuie macar o poza sa-mi fac pt. posteritate, asa un burtoi mare n-am sa mai vad curand.....

Mmammarutza, ne bucuram sa vedem ca mai sunteti pe aici, eu inca nu pot sa-mi imaginez asa departe, dar e bine macar sa stiu pt. viitor si-i plac tare povestile voastre. In legatura cu serviciul, la mine e si mai si, vin din Cic1 in Cic2 si pt. ca n-am cu cine sa las atatia copii, mai stau 2 ani Da macar n-am uitat ce trebuie facut (la bebelusi, evident!!!)

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

mmamarutza, m-ai amuzat cu descrierea ta, f tare faza cu a merge la serviciu si fara salariu. visez si eu sa fiu ocupata cu piticii decat sa stau cu ochii pe pereti.
amary, azi asa tare m-am speriat de miscarile viguroase k i-am certat
si eu am o greatza de la mancare si niste arsuri de nu mai pot soldurile ma ustura de imi dau lacrimile, iar cand ma ridic din pat scot niste sunete ca in jungla. daca mai pun 5 kg va fi vai si amar de mine. azi am fost la recoltat de sange si asistenta m-a intrebat daca nasc curand, ca am burta mare .
balanta_tm, o sa vezi k o sa trebuiasca sa mananci mai rar si mai putin.
aaa, am uitat sa ma mai vait si de faptul ca eu imi sprijin capul in mana si am niste dureri de maini oribile...
da' ce imi mai place sa ma plang

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, , imi si imaginez sunetele din jungla.... Sa nu-l sperii pe Tarzan....
Eu am trecut deja de faza cu nascutul curand...La mine se vede pe fata lor cum isi zic in gand: "Saraca, ce burta are!"

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, e drept ca azi am mancat un kg de cirese, dar in 2 ture
altfel, nu cred ca am exagerat: dimineata 2 gogosi cu cioco, mai pe la 11 un iaurt mic, iar pe la 4 tocanita de vita cu mamaliguta.
iar pe toata ziua am baut cam 3.5 litri apa.
seara n-am tupeu sa mananc, fiindca imi vine toata noaptea pe gat

o sa imi spuneti ca am innebunit, dar chiar cu toate greutatile sarcinii, eu de 2 zile incep sa am regrete ca va veni ziua cand bb-ii vor fi afara. o sa imi lipseasca inghiontelile lor si faptul ca in uter ii stiu in siguranta; m-am atasat mult de ei fiind in burta si cred ca trauma venirii lor pe lume o voi resimti si eu, nu doar ei.

mamarutza, multumim ca ne mai scrii de bb-i si de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Amary, Tarzan tocmai mi-a marturisit k, desi mie mi se pare ca doarme, el aude si simte orice miscare de-a mea . pai ce, doar eu sa resimt din plin sarcina asta?
balanta_tm, 3,5 l de apa pe zi?? bravoo!! eu la 2 l stau numai la toaleta. mie nu cred ca imi va fi dor de burtica. azi s-au intins de zici k erau la plaja.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Hello fetelor,

ce faceti azi? balanta_tm, ai terminat gogoasa cu cioco pe ziua de azi?
Amary, cand mergi la dr tau sa stabiliti ultimele detalii?
Brigit, Anabel, Anne_mary, Yasmi, Ralu_mv, voi ce mai faceti?

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, gogosile le-am mancat pe la 9 , acuma sunt la cirese.

eu ma intreb cu ciné o sa ma conversez cand o sa nasti tu si amary, ca restul gravidutelor cu gemeni nu sunt prea vorbarete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Buna ziulica fetelor,
Irip asa m-ai amuzat cu Tarzan..la mine sarcina e mai mica...si deja scot sunete..
Marti facem 28 sapt..si o sa fac dexametazona...2 fiole, una dim una seara. Dr. a zis ca daca mai e cazul mai facem o tura la 34 saptamani.
Azi noapte nu prea am reusit sa dorm. Chiar vorbeam ieri cu o vecina tot gravida care se plangea de dureri de spate...eu mareata zic...eu nu am...si sa te tii azi noapte..simfiza ma supara, spatele...copii se inghionteau..pf...ce sa dormi. Ma cam irita starea asta...ca aa impresia ca numai ma vait intruna.
Azi scurtez programul de serviciu si plec acasa sa fac ceva mancarica...o ciorbita, un fel 2...ca am cam neglijat gatitul si nu e ok, saptamana asta am facut doar chestii simple, cartofi, friptura, e cazul sa gatesc ceva serios.
Va pup, o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, marti te astept sa prinzi curaj si sa afisezi nr saptamanilor . am mancat si eu piersici si caise. am o pofta nebuna de fructe. de fapt, mie imi place cam orice ma uit pe kanal d, la Draga mea prietena, sunt prezentate sfaturi de make up. am un chef de rasfat cosmetic..., dar nu, eu stau in treningul sotului, am o coada imbarligata, sunt inconjurata de perne, pastile, telecomenzi.
yasmi, asa patesc si eu: cand aud pe cineva k se vaita de o chestie pe care eu nu am resimtit-o, in cel mai scurt timp, sigur, ma voi vaita si eu de aceeasi problema.

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Irip, fac bine (unde o fi omuletul ala care-si mananca degetele... ) Cum zice si balanta, eu nu-s foarte vorbareata, nu de alta dar nici nu as avea ce spune acum, voi sunteti atat de avansate, eu ..., dar va citesc zi de zi si ma rog sa ajung si eu si prichindeii cu bine la final.
Mai am putin si merg sa fac morfo, iar sapt asta e prima sapt in care am sarit eco de 4 sapt incoace asa ca ... rod unghii

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
11+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput