Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

au declarat despre ce malformatii e vorba? ca eu parca am inteles ca ea a interzis sa se dea informatii presei despre copil...amary, nu te mai gandi!!
maica mea e educatoare si are la grupa 2 baieti gemeni, super simpatici. e indragostita de ei. am pus-o sa o chestioneze pe mama copiilor la cate sapt i-a nascut. i-a nascut la 27 sapt: unul de 1 kg si altul de 1.3 kg. i-a nascut natural. copiii sunt super ok, dezvoltati psihic si fizic. asa ca haideti sa gandim pozitiv ca totul va fi bine. tot azi am vb cu o fosta colega de serv, tot cu gemeni, si mi-a spus ca i-a nascut la 38 sapt, prin cezariana.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary, vazut, dar eu cred ca la cat de tare a jucat cartea eliberarii pe seama bietului copilas e posibil sa fi stiut si sa fi decis sa mearga in continuare no matter what. Din cate stiu abia de curand se pronuntasera ca nu o elibereaza, orice ar fi.

Si eu incerc sa nu ma uit la stiri negative, da tot prind una alta, astia doar de astea au


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Brigit,e drept, la asta nu m-am gandit... Si poate ai dreptate, prea pare SF toata povestea, nu cred ca la Spitalul Arad sa faca 5 eco fara sa observe, eu le vad cu ochii mei la 2D manutele, picioarele.... Ceva minuscul, genetic, un organ cu probleme OK, se poate sa nu vezi, dar maini??!!??

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu pe fata asta criminala nu o cred deloc. in afara de crima, cum sa fie atat de retardata incat sa ramana gravida inchisa fiind? e clar ca ea a sperat ca acest copil va fi salvarea ei.
de stiu, cred ca a stiut din sarcina ca fetita e bolnava si a sperat ca avand un copil bolnav, va indupleca instanta ca sa o elibereze.
e totusi o criminala si deci e capabila de orice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

ladies, bine v-am regasit!
nu am mai scris, dar v-am citit

am gasit un site cu colacei d ebaie pt bebe cu 15 ron. aveti linkul mai jos.

"pe vremea mea", cand eram eu gravida, i-am comandat din hong kong :) greu.

m-am bucurat ca i-am gasit si la noi si m-am grabit sa va anunt :)

multa sanatate gravidutelor si proaspetelor mamici.
acum, cand fetitele meue sunt la cresa, au deja un an si patru luni, sunt mai activa pe celalalt forum de gemeni, de pe facebook.

Adishor + Ioana & Mara (26.01.2011)


http://www.crazydeal.ro/national/611/protejeaza-ti-copilul-cand-te-duci-la-mare-sau-la-piscina-cu-noul-colacel-de-gat-de-la-crazydealro-ce-costa-doar-15-lei.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adi, multumim pt mesaj.
cum ne putem inscrie pe grupul de pe fb? aici mi se pare ca devine tot mai pustiu...
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Adishor, multumim mult pt. pont, nu stii de cand caut colacei la un pret rezonabil (pe E-bay sunt 5$, dar greu de cumparat de la noi). Mi-am comandat 2, sper maine sa-i iau

Balanta, si eu ma intrebam unde au disparut fetele cu bebei mai mari de pe aici....Imi placea sa le mai citesc pataniile...
Radeam cand ziceai de bebe ca se impinge in col, da' ai mei azi toata ziua s-au intrecut care sa se impinga mai tare in col si deja sunt dureroase impunsaturile astea.... I-am certat, da nimik, se intrec care sa fie primul la iesire

Irip, fetele mai "slabute" ce faceti?

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

amary, deci la tine e bataie pe col in perioada asta .

am obs ca azi dupa ce am mancat de pranz m-a durut uterul sub sani. nu am avut contractii, ci asa, o durere de intindere cumva. o fi normal? oare de la faptul ca uterul se tot mareste? ar trebui sa mananc mai putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

apar si eu ca ciuperca dupa ploaie..nu am avut net.
azi copiii s-au miscat ff viguros. m-am cam speriat. simt altfel miscarile, mai puternice, mi se muta burta, parca vor sa iasa..
amary, asa simti si tu? linisteste-ma!!

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Fetelor, va e dor de noi?
Aici sunt! N-am vrut sa va "intrerup", ca vedeam ca se "discuta" de zor pe aici...Va citesc in fiecare zi, imi aduc aminte de perioada mea "de glorie", tare sunteti simpatice !

Picii mei sunt deja umblareti, mai mult el decat ea, insa odata ajunsi la sol, nu se ridica singurei in picioare, ci au nevoie de sprijin. E mai ok acum ca si-au dat drumul, ca acum vreo 3 saptamani era s-o iau razna... Nu vroiau pur si simplu sa umble singurei, desi imi aratasera ca pot, ca doar mai usor e sa te tii de degetul mamei, s-o cari peste tot... Si trageau de mine, unul in dreapta, altul in stanga . Daca nu-l "serveam" pe unul, incepea circul . Asa ca, pe fondul unor probleme personale destul de nasoale, am cedat nervos si mi-am impus sa nu-i mai "servesc"... Au "mieunat" 5 min. la picioarele mele, dupa care fiecare si-a vazut de treaba lui...iar peste o ora deja Luca o luase la pas, singur, prin casa . La cateva zile dupa, sora-sa i-a urmat exemplul .

Azi am fost cu trici in parc, s-au jucat la nisip cu alti copii, iar apoi am tras o tura pana la piata ca la mama (adica mie )i-a fost pofta de cirese mai ceva ca unei gravide . Bine ca atat cat am fost gravida n-am avut niciun fel de pofte...Sunt atat de entuziasmati cand sunt in preajma altor copii sau cand mergem in vizita la cineva si e lume multa...Oameni de chef o sa fie astia ! Tare mi-s dragi cand ii vad cat sunt de cumintei, ce frumos se joaca...Bineinteles, mai sunt si exceptii, dar in general nu avem probleme .

De mancat, pot sa spun cu mana pe inima ca am avut noroc cu caru' ! Nu exista aliment pe care sa-l refuze, cu o singura exceptie: Luca nu mai bea lapte de la 10 luni, dar adora iaurtul . Asa ca nu avem probleme.

Fetelor, imi lipseste serviciul, mi se pare ca-mi e amortit creierul . Parca nu mai stiu nici cat e 2 cu 2 . Daca as avea un asemenea serviciu incat sa pot lucra de acasa...Dar tot n-as avea timp fizic . In unele zile, in care sunt satula de monotonia asta, asa m-as duce la serviciu, si fara salariu . Cred ca-s nebuna!!!

Va las ca s-au trezit strumfii!
la toata lumea!

Mergi la inceput