Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

mamicule da ce-ati mai scis!
eu am fost ieri cu Rafael la budimex sa vedem ce e ala la axila si pediatrul ne-a spus ca e posibil sa fie reactie la vacinul de la nastere si ne asteapta peste 3 saptamani sa-l mao vada.


Fivar soacrele de ras ce m-am mai amuzat.... a mea e operata de hernie cervicala si acum tre sa stea numai in pat pe spate ,si eu tre sa fac cate ceva de mancare ,bebe nu sta cu ea c el s-ar juca si ea nu are voie sa se ridice si vai de noi.

Simonel la ce pediatra esti? te-ai gandit ca patricia nu e pregatita pentru div.din moment ce nu accepta?

Alina de cu nu duci fata din toamna la gradi? laso sa se bucure de vara asta alaturi de filip..


Alice si eu ma vait ca-s grasa da bag la baclavale si la prajituri de zici ca sunt nebuna.



Mai fetelor stiti vreo metoda de a face sa-mi vina CM? ca vreau bb 2 repede ,nasa deja se chinuie sa-l faca peal 2-lea de 6 luni ,o prietena de 2 ani si mai ai cate un bb acasa ,mie teama sa nu patesc la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

La multe lunite Maria de Gianina, Matei de Carpediem!
La multi ani fericiti Raluca!!


Altesa dar cat de repede vrei sa il faci?Ca si pe mine ma bate gandul sa punem iar un bob la caldura la anulMie mi-a venit de luna trecuta CM dar nu mai alaptam de 2 luni aproape si si asa a venit tarziuAzi au venit iar rusii...tare bine a fost fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

mamicule da ce-ati mai scis!
eu am fost ieri cu Rafael la budimex sa vedem ce e ala la axila si pediatrul ne-a spus ca e posibil sa fie reactie la vacinul de la nastere si ne asteapta peste 3 saptamani sa-l mao vada.


Fivar soacrele de ras ce m-am mai amuzat.... a mea e operata de hernie cervicala si acum tre sa stea numai in pat pe spate ,si eu tre sa fac cate ceva de mancare ,bebe nu sta cu ea c el s-ar juca si ea nu are voie sa se ridice si vai de noi.

Simonel la ce pediatra esti? te-ai gandit ca patricia nu e pregatita pentru div.din moment ce nu accepta?

Alina de cu nu duci fata din toamna la gradi? laso sa se bucure de vara asta alaturi de filip..


Alice si eu ma vait ca-s grasa da bag la baclavale si la prajituri de zici ca sunt nebuna.



Mai fetelor stiti vreo metoda de a face sa-mi vina CM? ca vreau bb 2 repede ,nasa deja se chinuie sa-l faca peal 2-lea de 6 luni ,o prietena de 2 ani si mai ai cate un bb acasa ,mie teama sa nu patesc la fel

implinita de Rafael-Ioan




nu este obligatoriu k dupa nastere sa-ti vina CM k sa ramai gravida merge si fara ..
prietena mea care a nascut o data cu mine a ramas gravi dupa 1 an e la prima nastere ,alapta si nu-i venise CM si a alaptat pe primul pana la 5 luni de sarcina apoi nu a mai avut voie asa k da-i bataie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, tare mi-e ciuda ca sufera Sara. De fapt de ce plange, de dorul tau sau din cauza plictiselii? Nu discutaseti inainte despre gradi, nu stia ce inseamna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Salutare mamici!!!
Eu nu apuc sa tin pasul la cat scrieti, asa ca poate ati mai discutat referitor la diversificare, asa ca vreau si eu niste pareri. Fetita mea are 4 luni si ma bate gandul sa incep sa ii dau care un pic de suc tinand cont ca ea papa mai mult lapte praf decat san. Voi ce parere aveti? La cat timp vreti sa incepeti diversificarea la bebelusi vostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alina, tare mi-e ciuda ca sufera Sara. De fapt de ce plange, de dorul tau sau din cauza plictiselii? Nu discutaseti inainte despre gradi, nu stia ce inseamna asta?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


I-am explicat si e tare incantata de ideea GRADINITA, dar stii tu..practica ne omoara.. Teoretic sta foarte bine.
Si e atasamentul fata de mine care nu ii da pace, le spune educatoarelor k ii e dor de mami, k vrea acasa la mami, etc..

Nicole, Altesa eu vreau sa o obisnuiesc cu gradi pana in toamna, asa k o voi duce toata vara.

Raluca LA MULTI ANI!!!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Salutare mamici!!!
Eu nu apuc sa tin pasul la cat scrieti, asa ca poate ati mai discutat referitor la diversificare, asa ca vreau si eu niste pareri. Fetita mea are 4 luni si ma bate gandul sa incep sa ii dau care un pic de suc tinand cont ca ea papa mai mult lapte praf decat san. Voi ce parere aveti? La cat timp vreti sa incepeti diversificarea la bebelusi vostri?



Bella...bine ai revenit!

incepe cu supa strecurata, nu cu suc caci e posibil sa-ti refuze apoi legumele!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alina,micuta de ea parc mi se rupe mie sufletul cand povestesti dar pai tie.....

ligia ,stiu ca poti ramane fara sa iti vina cm ,chiar daca alaptezi dar era mai sigur asa


Bubles pai ca sa-ti dai seama cat de repede vreau :eu acum as fi vrut sa fiu in odiseea bulgareilor de ian-feb 2013 dar am ratat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani, Raluca!
Citesc tot, dar mai greu cu scrisul, de vreo 2 zile tot vreau sa scriu si nu apuc. Apropo de soacre, abia astept sa vina sa am si eu mai mult timp.

Dari, bine ca ai scapat de raceala si sper ca bebe Vlad e ok.

Adc, am vazut pozele si cred ca am botezat piticii la aceeasi biserica, numai ca alt preot. Pe Cristian am vazut ca l-au bagat in apa, ati cerut voi?

Am primit si noi pozele de la botez, am pus cateva pe picasa:

https://picasaweb.google.com/lispas/Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Intrebare: are cineva cartea de mai jos in format electronic?

http://www.elefant.ro/carti/familie/educatie/start-inteligent-117806.html

Mergi la inceput