Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

simmonel..cred ca o sa incerc si eu metoda asta...ca vad ca diclofenacu acu nu-si face efectul...
- da mihaela- cine stie atunci...vorba ta..cred ca o sa ma plimb cu batista dupa mine....
- noapte buna fetelor...weeknd placut sa aveti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Anca am inteles ca e normal sa le transpire manutzele si piciorusele, si noi patin la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

La multe lunitze Maria si Matei!!!!
La multi ani Raluca!!!!
pt ieri,imi cer scuze de intarziere...
La multe lunitze Anastasia si Cristian !!!!
anca si bebe edy transpira asa.
anda ieri l-am cantarit si eu pe puiul meu si are si el 7.800 kg si vreo 68 de cm ca nu am reusit exact sa il masor.
nu mai stiu cine scria de besinele,dar pot sa va zic ca uneori am impresia ca sparge baiatul meu pampersul...
si al nostru face mofturi si vrea doar cu noi in pat si mai nou l-a apucat dragostea din nou de tzitzi si sunt tare faloasa...
mady lupta mamico...si eu am avut impresia ca nu mai am lapte,dar sa stii ca nu e asa.si eu ma chinui cu el si cu lm si cu lp,pentru ca eu nici acum nu am suficient.dar si el tot cu prelungitoare de silicon papa,de la nastere,altfel nu vrea tzatza.
luiza frumos bebitzul tau si frumoase poze.
lady imi pare rau de printesa ta...multa sanatate va doresc.
alina multi la sara.
altesa bravo mami...sa stii ca de multe ori si eu ma gandesc sa mai fac un bb si sa nu ma mai intorc deloc la lucru...adica,pac-pac acuma repede...
letitia bine ai venit printre noi...mesajul tau este beton...
celorlalte fete si sper sa ma apuc sa intru si eu mai des...azi v-am citit de pe tel ,dar ma enerveaza sa scriu de pe el...
acum trebuie sa va las ca se trezeste gogoselul meu si trebuie sa pape...
sa aveti o noapte faina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

La multe lunitze Leonard de Olishka!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

La multe luni tuturor bebeilor, multa sanatate lor si mamicilor lor! Mai intru din cand in cand, citesc cat apuc si admir pozele de la profil. Suntem prinsi intre piticoata, copiii cu scoala, controale periodice (oftalmologie, ortopedie, dermatologie, analizele lunare de sange, kinetoterapie), iesitul zilnic la plimbare si tot asa...Noi facem acusi 4 kg, suntem o vorbareata si mai nou obsedata de BabyTV . Comenteaza cu animalele alea, chiuie la ele, da din maini si din picioare mai ceva ca la gimnastica. Si pisicuta noastra doarme in pat cu noi (mai mult cu mine pentru ca tati sforaie si il exilam) si ne este foarte bine asa, a renuntat la masa de peste noapte asa ca dormim de la 24 la 6.Cu CM eu sunt acum la a 3-a luna, mi-a venit din spital si medicul a zis ca este ok, se mai intampla, desi alaptam si alaptez si acum. Noi nu am inceput diversificarea, mananca san+lapte praf pt ca nu sunt eu multumita de cum ia in greutate doar cu laptele meu. Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Buna dimineata!!!
Am ramas in urma cu felicitarile...
La multi ani Raluca si Lexi!!!
La multe lunite bulgarasilor Ilinca, Eva, cristian, Maria si Matei, Cristian de mrg si Leonard!!!

Bun venit Letitia
Tonirro ma bucur sa va regasesc sanatoase si voinice multi pupici pentru mica noastra mare luptatoare

Mady nu te lasa, Pune-o la san cat mai des chiar daca uneori refuza. Si mie imi e teama de ziua cand nu va mai vrea sa suga. Daca ar fi dupa mine cred ca as alapta-o pana se marita

Cati cum l-ai convins pe Gruitza sa renunte la greva? Si cum l-ai hranit cand refuza sanul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

Buna dimineata!!!
Am ramas in urma cu felicitarile...
La multi ani Raluca si Lexi!!!
La multe lunite bulgarasilor Ilinca, Eva, cristian, Maria si Matei, Cristian de mrg si Leonard!!!
mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng

Si de la mine , la multi ani bebelusilor sarbatoriti zilele astea! NU am mai apucst sa intru de vreo 2-3 zile.
Letitia, bine ai venit! Wow, m-ai dat pe spate cu mesajul tau, ai o memorie de elefant .
Tonirro, ma bucur ca ti-ai facut timp sa ne scrii.
Ieri a fost prima oara cind am lasat-o singura cu altcineva . M-am dus sa ma vopsesc si am lasat-o 3 ore. Cumplit! Pe linga ca am stat ca pe ghimpi la coafor, cind aqm plecat imi treceau tot felul de idei timpite prin cap ( gen- daca o sa am vreun accident si nu mai apuc sa o vad niciodata ) , iar cind m-am intors nu mai stiam ce sa mai fac , aveam senzatia ca am lipsit o saptamina.Plus ca ma apucase si gelozia, aveam senzatia ca nu ma recunoaste, ca nu ma baga in seama si rade numai doamnei cu care a ramas .

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Tonirro, ma bucur sa aud despre voi, faptul ca micuta e vioaie e extraordinar, felicitari pentru cele 4 kg!

Ghiulten, 3 ore e un interval rezonabil, la mine dupa o ora jumate maxim incepe scandalul. nu il pot lasa cu nimeni, la un moment dat ma cauta si nu il poate calma nici macar sora-sa. De cele mai multe ori il car dupa mine peste tot, alaptand pe unde se nimereste, chiar nu am nici o problema, ma maschez putin cu o esarfa, a fost ideea lul Lali.

Lali ce mai faci? Te pup.

Ah Sophia Sophia, deci pe aici nu scrii... eu voiam mai demult sa spun ca abia astept sa te vad cum arati "negravida", am eu o banuiala ca deja ai slabit binisor.

Ma bucur si ca puiutza e bine.
Cum pot ajunge si eu in grupul de pe fb? Mylady, poti sa ma adaugi la Bulgarasi daca iti spun in privat cum ma cheama pe fb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

tonirro, Bella_sib, SimmoneL, ma bucur ca ne scrieti iarasi!

Letitia, stiu ca m-ai votat!Multumesc.Nu as mai vrea sa imi amintesc de acel concurs si retragerea, pt.ca nu toata lumea a inteles cat m-a durut(nu retragerea ci comenturile).Si tare ma bucur ca ai prins curaj sa scrii.Sper s-o mai faca si alti parinti ce ne citesc din umbra!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Nici eu nu urez in fiecare zi "la multe lunite", dar imi sunt toti puii nostri in suflet!

la multe lunite, pui frumosi!




Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput