Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

e clar, prima zi oficiala fara o scapare, de pipi vorbesc, basca a cerut si kk, nu intelegeam de de sta asa mult pe tron, eu gata mami hai ca nu faci, iar el ma impingea sa il las, pana a facut

deci cine vine pe bancuta, am eu saratele cu cascaval, bere cu lamaie si cu mere, serviti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Raluci, servesc eu o saratea asa sa nu ramana nemancate

Uff, tot zic sa reincep si eu operatiunea olita dar tot o aman pt ca inca am o nelamurire.. Amalia iese dimineata pe la 9 cu tataia la plimbare si revine la pranz, eu in timpul asta cum fac daca vreau sa scapam de pampersi?
Deci teoretic noaptea o sa ii mai pun inca pampers, cum se trezeste la 7 jos pampersul si pus chilotel. La 9 ii pun iar pampers si il poarta afara, cand revine la 12 jos pampersul si chilotel, somnul de pranz cum il las? cu sau fara pampers?? Si restul zilei chilotel. Deci cum pupaza sa fac?? ca o derutez mai tare, nu o sa mai inteleaga ori e cu pampersi ori fara.
Nici nu as vrea sa o trimit fara pampers afara sa ii dau socrului o sarcina nasoala in plus in caz ca face pe ea sa stea el sa o schimbe pe te miri unde.. plus ca e barbat, habar nu are cum si ce. Abia l-am convins pe al meu sa o spele la fund dupa caca.
Si cu pretextul asta tot aman sa incerc sa o dezvat de pampers, ba mai mult astept zile ploioase sa o tin in casa ca sa pot sa o dezvat cumva Ma apuca jalea tinand cont ca am ma incercat acum vro doua luni, o saptamana am stat si am tot spalat chilotei plini de caca, si pisat de pe te miri unde.. iar o iau de la capat......

Stephy, cum mai sunt ochisorii Stefitei? Cat a durat la Stefi regresul' sa ii zic asa, in ceea ce priveste venirea lui Iustin in casa?
Trotineta lui Robi al Crissei o vazusem intr-o poza pe fb

RamoniXX, felicitari pt putzulica, acum astept numele
Cat priveste baia impreuna, eu sunt mai rusinoasa din fire si nu ma fatzai nici prin casa goala.. deci nici baie nu fac impreuna cu Amalia.
Eu am o nelamurire cum o fi mai incolo cand o sa vrea astia micii sa se balaceasca impreuna.. Si bineinteles ca vor fi mai marisori si mai constienti ca fiecare are altfel dotarea de la natura Sa ii las cu chilotei in cada impreuna sau cum?
Amalia nu acorda acum prea mare importanta cand il vede pe Dragos ca ii schimb pampersul, nici macar nu a intrebat de ce si cum.. poate mai incolo?

Floricik, gata plimbarile in vacante de serviciu? cum fuse?

Ramonika, sanatate multa mamei tale! si sa fie Sandra de comitet sa nu iti simta lipsa prea mult de acasa.

Ionela, nu zici nimic pe la noi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

la multi ani(cu intarziere ) sarbatoritelor de azi
monisule aka vecina , pe 12 iunie venim


<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

[Gabita o sa-mi pun pe to do sa gasesc pe cine sa intreb de gradinita. Dar de ce ai vrea s-o schimbi pe cea de acum?



Nu vreau sa o schimb, n niciun caz nu as face schimbul cu una mai departe de casa si in acelasi timp si de serv
Cochetam la un mom dat sa ii mut de la anul prin Pipera, Aurel Vlaicu la Butterfly ca avem un soi de contract preferential cu ei.... dar nu sunt hotarata, mai mult spre nu
Intrebam pt cineva...vreau sa stiu daca e pt angajatii Electromagnetica (mai sunt???) si pt cei din parc sau e pt toti, in ordinea si pe criteriul celor "clasice" de stat

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

si neata tuturor... pt doritoare
La multi ani cu intarziere Dy, Mitzi si Mario


Se pare ca m-am grabit ieri cand an numarat cele 3 ceasuri rele... pe langa ploaia care a venit cand plecam de la saerv la gradi si m-a tinut in trafic exagerat (la Razoare era de vis )de amu ramas mucosii ultimii in gradi si nu in dispozitia cea mai buna, m-a pocnit asa pe seara, din senin, o durere in gat de toata frumusetea.A aparut fara niciun motiv, ma mai doare si acum dar e acceptabil. Plus ca la 4 noaptea fata mea m-a strigat sa vin cu olita ca avea de facut un rahatel....(avea pampers pe ea, dar nu conteaza prea mult cere la olita si cu el pus)

Azi se anunta o zi buna. Nu am avut crizute, ne-am trezit ok, am stat la facu codite, nu am plans la gradi.Bonus Eva a luat de acasa 3 rucsaci dupa ea, Dragos doar unul si fiecare cu cate o lumanare-figurina in dotare(cocos si iepure)



2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimneata!!!

poftiti la ...sa avem o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

licuriciule complicat ca iese dimineata afara, si clar nu il poti delega pe bunicu cu asa ceva, eu zic sa incerci cat sta in casa sa stea fara si sa o pui pe olita des, apoi chiar daca ie#537;e afara, enevtual buni poate lua olita cu el, pt ca ea va cere, dar in prima faza faci doar in casa treaba asta. succes. cum am mai zis eu nu am nici un stres cu copii sa ne vada dezbracati, asa ca ce sa iti zic eu tie de copii, las-i in putza goala la baie, sa invete lucrurile acasa nu pe afara

oficial cezar e racit, cu febra muci, si o tuse ciudata, sper azi sa rezolv cu pedi sa il vada. remus este deja mult mai bine

zi frumoasa, e bine sa mai si ploua sa creasca vegetatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

LA MULTI ANI,VLAD de diana!!!Sa fii sanatos si sa ai o viata minunata !!!

diana,ce mai faceti voi? cum va petreceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b


oficial cezar e racit, cu febra muci, si o tuse ciudata, sper azi sa rezolv cu pedi sa il vada. remus este deja mult mai bine

zi frumoasa, e bine sa mai si ploua sa creasca vegetatia

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


sanatate multa fotomodelului!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani Vlad de mamica miunata, sa fii fericit si implinit


Miany bag cafea ca sunt rau

Mergi la inceput