Oportunitati de munca la domiciliu (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Elle Nu pot decat sa multumesc din nou. E drept ca nu e etic sa trec la altcineva, dar nici sa nu raspunda o luna la emailuri sau pe mess sau sa nu spuna cine e sponsorul ei nu e etic. In fine, asta e, trebuia sa ma informez eu mai bine inainte de a ma inscrie.

Eu din pacate nu pot decat sa fac treaba asta modest, cum spui tu, imi cresc fata singura si 10 dolari ma apasa. Sa zicem ca i-as si sacrifica, dar sa cumpar bid-uri pentru altii chiar nu as putea, asa ca te-as intreba, daca sunt inscrisa de o luna, dupa cat timp pot inscrie pe altii? Pot inscrie doar din Romania sau si din alte tari? Daca eu trec la Silver, dar cei care vin dupa mine se inscriu modest sau maxim Silver si ei, grabesc cu ceva afacerea?

Multumesc inca o data, o saptamana frumoasa la toata lumea!


Stiu, nu este ok nici ca ea sa nu-ti raspunda in nici un fel. Cum spuneam, poti contacta compania si poi cere sa-ti mute pozitia.
Referitor la cei 10 $, ii platesti o singura data, pentru ca luna viitoare ii poti plati din ce castigi. Nu cumperi tu bid-uri pentru altii ci doar pentru tine, si nici macar pentru tine nu este obligatoriu, cum spuneam, dumparad bid-uri, iti cresti contul mai repede. Poti recomanda celor de sub tine sa cumpere bid-uri, insa nu le cumperi tu pentru ei. Sau hai sa spunem, ca odata ce le cumperi, le dai mai departe (se poate intelege de aici indirect ca le cumperi pentru altii) insa in realitate, facand asta, tu capitalizezi la valoarea bid-urilor.

Poti sa inscii pe cineva sub tine imediat ce te-ai inscris tu.
Poti inscrie din orice tara unde Zeek poate functiona (sunt cateva tari unde nu poti inregistra si se vede in momentul in care te inregistrezi in zeekrewards, pentru ca trebuie sa selectezi tara de unde esti, iar daca tara respectiva nu apare pe lista, nu poti inregistra persoane de acolo).

Daca tu te upgradezi Silver si ii inveti si pe cei de sub tine sa se upgradeze imediat la Silver, castigi mult mai mult decat daca i-ai lasa cele 60 de zile sa-si bage doar anunturile. Pe scurt, faci bani mai multi intr-un timp mai scurt.

O saptamana frumoasa si tie!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Andrecluj, eu nu am nici macar o luna completa de postare de anunturi si am doua persoane sub mine - respectiv, s-au inscris prin mine.

Poti inscrie si din alte tari.

Daca tu te inscrii direct Silver, incepi sa acumulezi mai repede puncte VIP, care sunt cele aducatoare de bani.

Daca persoanele de sub tine se inscriu si ele direct Silver, se intampla ca mai sus. DAR daca se inscriu Silver prin tine, dar inaintea ta, tu pierzi puncte, pentru ca, daca am inteles bine, ei sunt cu o treapta inaintea ta.


Impropriu spus "sunt cu o treapta inaintea ta". Dar da, daca cei de sub tine se upgradeaza inaintea ta, pierzi din comisioane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc. Ma invata cineva cum sa fac upgrade-ul la silver? Pas cu pas ca habar nu am. Si la fel, ma poate ajuta cineva cum se face inscrierea altor persoane? Trebuie sa recitesc raspunsurile voastre, deoacamdata am retinut ca cu cat trec ma repede la silver cu atat mai bine si cu cat inscriu pe altii repede cu atat mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Multumesc.

Ma invata cineva cum sa fac upgrade-ul la silver? Pas cu pas ca habar nu am.

Si la fel, ma poate ajuta cineva cum se face inscrierea altor persoane?

Trebuie sa recitesc raspunsurile voastre, deoacamdata am retinut ca cu cat trec ma repede la silver cu atat mai bine si cu cat inscriu pe altii repede cu atat mai bine.


Te ajut eu, cand vrei sa faci upgrade-ul?







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_sebTe ajut eu, cand vrei sa faci upgrade-ul?
Saru mana Upgrade-ul il pot face lunea viitoare, cand sper sa am 10 dolari. De inscris pe altii as putea de azi.Daca eu trec la Silver si cei pe care ii inscriu nu, imi renteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Te ajut eu, cand vrei sa faci upgrade-ul?


Saru mana

Upgrade-ul il pot face lunea viitoare, cand sper sa am 10 dolari.
De inscris pe altii as putea de azi.

Daca eu trec la Silver si cei pe care ii inscriu nu, imi renteaza?


Da, merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_sebDa, merita.
Atunci te rog mult de tot, doar cand ai vreme si chef, spune-mi cum inscriu alte persoane si cand adun 10 dolari trec la Silver. Multumesc mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Am uitat, e vreo problema daca 3 persoane posteaza de pe acelasi calculator, dar au adrese diferite in buletin? Adica nu ar putea crede firma ca e doar o singura persoana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Deocamdata nu este o problema, si noi avem cativa prieteni pentru care postam noi anunturile. Eu cred ca Zeek permite acest lucru acum, pana ce sistemul va fi inteles de toata lumea. Tind sa cred ca mai tarziu vor verifica si chestiunea asta cu IP-urile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Citat:
Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Salutare!
Daca subiectul nu se dezvolta sub titlul asta, intram pe el mai demultisor. Abia azi, cand am vazut ca a acumulat ceva pagini mi-am spus sa vad si eu cine "si-a mai luat" teapa si cu ce. Si acu' vad ca de la altceva i se trage "efervescenta".
Am citit paginile cam in goana, fara sa pricep mare lucru din "mecanism". Sunt tentata sa aprofundez studiul si sa incerc si eu asa ceva, dar am o intrebare de inceput: inteleg ca trebuie sa postez in fiecare zi. Ce se intampla daca lipsesc vreo luna in care nu am acces la internet?
Multumesc anticipat oricui se indura sa-mi dea un raspuns.




Daca timp de o luna nu postezi anuntul, nu se intampla nimic cu contul tau doar ca pe acele zile nu iti primesti bonusurile. Acum vreo 2 saptamani a picat curentul intr-o seara si noi nu ne bagasem inca anunturile. Barbata-miu a intrat in panica ca ar fi pierdut vreo 80 dolari in ziua aia daca nu si-ar fi bagat anuntul si a taiat-o de acasa cu iphone-ul in mana si alerga pe strazi prin Militari sa prinda un semnal wi-fi. Asa ca nu e de gluma.



Eu ma intorc la intrebarea mea primordiala
Daca ma inscriu si in perioada primelor 60 de zile am 30 in care nu pot posta, pot relua de unde am ramas fara nicio penalizare?
Dar daca as trece la Silver si tot asa intrerup 30 de zile, ce se intampla?



Mergi la inceput