BV ADA! BUN VENIT NECTARIE! Piersicute '12 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna fetelor!
nu am mai reusit sa intru nici macar sa va salut, de la mare intalnire...si am intrat acum si am ramas uimita de ce am aflat . adica, ma bucur nespus pt Nectarel, dar m-am speriat foarte tare pt Ada.
Bine ai venit, scump Nectarel si foarte multi pupici pt mamica curajoasa Ada.
Daca ai nevoie de orice, te rog Ada sa spui si cu mare drag raspund la apel.

31+ Ana Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Pupam zgomotos de la distanta primul venit pe lume dintre piersicutii de 2012 Nectarel!

Biribu,am si eu un cui....zilele astea: eu pe mandrele mele...le simt miscand destul de rar....3-4 ori pe zi;oare e ok?Pe Rudy stiu ca-l simteam des...era foarte activ...din amintirile mele de acu 6 ani;sa fie oare pt ca sunt inca micute amandoua sau pentru ca nu or avea destul spatiu fiind 2 ingramadite... deci spatiul de miscare e tare limitat fata de cand e doar 1?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor m-ATI impresionat r#259;u de tot. Chiar am plāns ca sunte#539;i toate al#259;turi de mine. La mine s-a terminat efectul anesteziei si mai cer cāte un calmant. Maine o sa m#259; mute si o sa va anun#539; . O sun ori pe Roxy ori pe Laura. Primele 48 de h sunt critice. ASA este Aruba , sunt pacatoase r#259;u infectile urinare
. Eu am avut , am luat antibiotice dar, n-am mai repetat urocultura.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Super titlu!!!
Felicitari Nectarel si bine ai venit pe lume!

Fetelor,eu zic sa stam calme sa nu ne stresam aiurea...adica sa ramanem optimiste si asta ne va influenta si sarcina,respectiv nasterea!
Cred ca e vorba de multi factori care decid pina cind sta bb in burtik si poate pina la urma e si vorba de noroc!

Va tot citesc,dar parca imi ramane mintea tot la mesajele Adei,asa ca scuze ca nu sunt in stare sa raspund nimanui.



www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



29+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Felicitari pentru bebe Nectarie si pentru mamica lui curajoasa.
Multa putere in continuare la amandoi.
Sigur o sa treaca cu bine primele 48 de h si muuuulte altele dupa alea.
Va pup pe toate.
Hai sa nu ne mai panicam. Primul piersicut a venit intr-adevar pe neasteptate, dar bine ca e OK.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Multumim de capitol Bea, sper sa fie plin de vesti bune ca ac.din titlu. Mult noroc Necctarel sa ai forta sa lupti in continuare. Ada impresionant calmul tau, toata admiratia pt.forta pe care o ai.
Eu am hotarat sa nu intru in panica, dar pt.siguranta maine repet urocultura si sumarul. Sper ca seara asta sa fie mai linistita.
Fleur ai rezolvat cu concediu medical?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Aruba si eu am secretii alb/galbui mai abundente in ac.perioada, dar citisem ca sunt normale in sarcina, patania Adei m-a pus insa pe ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Aruba si eu am secretii alb/galbui mai abundente in ac.perioada, dar citisem ca sunt normale in sarcina, patania Adei m-a pus insa pe ganduri.
Carmen tu cum mai stai cu contractiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Kimmy cred ca ai o infectie urinara, mergi de te trateaza . hemograma e ok, o usoara anemie dar e ok in sarcina.

Delia
au mai putin loc. daaaar de aia sunt bune testele NS. poti sa le stimulezi, bea ceva apa rece, maninci niste cioco, al meu de pilda reactioneaza la inghetata

Ada ce vorba-i asta, cum sa nu ne gindim la tine? pupam fata curajoasa, si zi le sa-ti dea calmante ca n-are sens acum sa suferi. tu iei ceva pt lactatie? ca ar fi tare bun lapticul tau pt Nectarel, tare important!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Ali,eu mi-am cauterizat o alunita,inainte de a ramane insarcinata,dar mie mi-a dat trat cam doua luni,am tinut-o tot impul acoperita,o spalam cu apa oxigenata,parca,cam de 2 ori pe zi si imi dadeam cu o crema,am uitat acum denumirea ei,si o tineam cu acoperita si nu am avut probleme cu locul respectiv.Delia,cate sapt ai tu?Eu,tot gemeni am si vad ca-s fff miscatori,desi nu am burta mare.Mai nou,observ ca-mi curge sange din nara dreapta sau cel putin de dimineata cand m-am trezit si m-am ridicat in picioare a inceput sa picure sange din nara.Offf,pe masura ce ne apropeim de final,parca apar problemele.

30+

Mergi la inceput