Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Nico ce fel de ceai?

Karina 07.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

nico ceaiul cat si cand il dai?

Karina 07.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Danaang si Emmaella ati lasat albumele de pe picasa publice... vreti sa le vada toata lumea? Eu le-am modificat si le-am pus pe privat sa le vedem doar noi dar daca vreti sa fie publice imi spuneti si le modific inapoi.


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Mama mia,ce avant ati luat, ati scris f mult!

Incepusem si eu sa raspund, dar am pierdut tot

Din ce imi mai aduc aminte:
- monna, lapticul tau e mai mult decat suficient pana la 6 luni
- si eu am femeie la curatenie, de cand am ramas insarcinata, si taaaare bine e
- nu dau cu nici o crema la fundulet, spal cu apa si sapun la fiecare caca... Doar noaptea folosesc servetele
- johnson baby, si eu stiam ca nu sunt bune, de acum 4 ani, da nu mai stiu de unde am aflat
- cascam si ne intindem
- la baita bag cotul si daca nu simt nici cald nici rece, e ok


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Eu am folosit pana acum ulei johnson baby si nu am avut nici o problema dar intentionez sa folosesc ceva bio, am citit despre ulei de masline fiert la bain marine si vitaminizat cu vitamina A.

Karina 07.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Nico ce usor si rapid ati scapat de vomitaturi noi ne-am chinuit cam mult si nici acum nu suntem tocmai bine.

Eu ma laud cu o zi foarte buna, n-o mai recunosc pe Bianca, doarme si acum, ca niciodata, ca dupa ora 18 era doar scandal pana pe la miezul noptii cand pica lata. Cred ca zilele trecute s-a inrautatit situatia ca ramasesem fara probiotice si nu i-am mai dat o vreme. Pfuuu, sper sa nu fie o zi unicat si sa se mai repete ca parca alta viata e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

sovi-multumesc.Am cumparat astazi crema dar nu cred ca o sa o dau,am citit prospectul.....Maine ma voi intalni cu pediatra si sper sa ma lamureasca de ce mi-a recomandat unguentul asta
mona-multumescnu vreau sa fie publice
ronina-la cat mai multe zile din acestea bune
Iar s-a trezit mandra mea....doarme iepureste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico4u spune:

Buna fetelor!Scuze ca nu am intrat mai repede dar am avut niste treburi prin casa...
Kovacs : Eu i-am dat BabyCalm e un ceai simplu pt bebelusi si e doar 3 lei cutia.I-l dau si acum ceaiul dar intre mese cand maraie bea putin si apoi impinge biberonul cu limba cand nu mai vrea!De obicei eu ii fac cate 150ml de ceai pun apa la fiert in care pun o lingurita rasa de zahar sa fiarba si ea si apoi cand fierbe apa o iau de pe foc,pun 1 pliculet e ceai si acopar iar cand se raceste il pun in sticluta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico4u spune:

Era sa uit!Deoarece printesa mea nu avea scaunul regulat ci il avea doar la 2 zile si dupa o repriza de plans,o prietena mi-a zis ca la fel a patit si ea cu fetita ei si ca acum ii da ceai de musetel care o ajuta pe micuta sa aiba scaun asa ca am incercat si eu dar amestecat cu celalalt ceai babycalm si chiar functioneaza.Acum pitica mea are scaun in fiecare zi !
Sper sa va fie de folos informatia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Ma bucur tare mult Ronina ca in sfarsit a dormit si iti doresc din inima sa fie tot mai bine. Azi si Karina a fost mai plangacioasa pana la ora 18 si a dormit vreo doua ore, chiar linistita a fost in timpul somnului.

Karina 07.04.2012

Mergi la inceput